Skocz do zawartości
solonyone

Gigabyte Najlepszym Wyborem! Zawsze!

Rekomendowane odpowiedzi

Zajżałem przez przypadek na tzw. TOP 10 na benchmark.pl i co widze. Kupiłem całkowice zły sprzęt. Powinienem nabyć podzespoły Gigabyte'a. Jest to przecież najlepszy sprzęt bez względu na kategorie cenową. Zresztą sami zobaczcie.

 

Bezstronność i obiektywizm nie podlega dyskusji.

 

Oto Link do tej zacnej strony:

http://www.benchmark.pl/r.php?file=http://...lep/top_10.html

 

Czekam w napięciu na top 10 płyt głównych i innych części!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na takie testy sponsorawane przez producentów bądź dystrybutorów sprzetu nie patrze, tylko czytam fora i radzę się użytkowników, wtedy można za niewielkie pieniądze kupić coś podobnego lub lepszego niż gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety to jest Polska!!!!!

 

Akurat ja sie do tej firmy zrazilem po moich przygodach z ich produktami. No niestety jak placa to wymagaaj. proste.

 

I tak wiekszosc ludzi kupia taka propagande niestety. Przy wyborze kieruje sie stosunkiem cena/jakos/wydajnosc i opiniami uzytkownikow a nie jakas marketingowa papka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czym ??

 

Czekalem na taka wypowiedz. Sam nie za bardzo chce polemizowac na ten temat.

Niestety zrobi sie z tego kolejny temat z rodzaju "co jest lepsze intel czu AMD??" wiec IMHO to bezsensu.

 

Gigabyte bedzie mial swoich zwolennikow, Asus i Dfi swoich i tak dalej dalej dalej.

 

Temat nadaje sie do zamkniecia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

wg mnie gigabyte zrobil dobra serie gf 6600 ale to tylko IMHO ;)

 

widze ze ostatnio gigus wzial sie do prcy (plyty po conroe...) ale i tak dla mnie od grafik najlepsza firma jest Galaxy, od prockow AMD, a od plyt Epox. A wiec tak jak poprzednik proponuje zamknac temat, bo zrobi sie tu dyskusja o wszystkim a zarazem o niczym ;)

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kazda firma ma swoje + jak i - wiec nalezy byc obiektywnym, mi padly 2 plyty Asusa ale to przeciez

nie znaczy, ze Asus to zla firma... z reguly na gigabyte narzekaja osoby ktore nigdy nie mialy stycznosci z ta firma .

 

Pzdr tyle moich przemyslen

Edytowane przez NFS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jedynym sensownym produktem GB są według mnie nowe płyty pod conroe, a reszta to dno

 

nie jestem zwolennikiem Asusa, DFI, Gigabyte czy jakiejś innej firmy wybieram to co jest dobre, a Gigabyte nie mógł się poszczycić w ostatnich latach jakimś dobrym produktem, który wywyższał by się możliwościami wobec swoich konkurentów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sprostować. Akurat celem napisania mojego posta nie bylo obrażanie firmy Gigabite - to firma jak każda inna. Chciałbym jednak przytoczyć krótką acz bardzo treściwą historyjke z mojego życia. Otóż nie miałem do czynienia z kilkoma płytami Gigabita ale nawet z kilkudziesiecioma (ogólnie rzecz biorąc było tego mnóstwo). Otóż bedąc w szkole policealnej na kierunku informatyka musiałem odbędnić miesiąc w ciągu roku (łącznie dwa miesiące w czasie dwóch lat). Ja stwierdziłem że nie bede ściemniał i lewych zaświadczeń załatwiał tylko pójde sobie za darmo robić do serwisu komputerowego. Czasem coś sie do rąk przyklei no i można sobie zniżki załatwić.

 

Do rzeczy. Było to w latach 2002-2004. A więc nie tak dawno. Czasy panowania socket A i 478.

 

Pierwsze co mnie dotknęło to, to co zasilacz potrafi zrobić z płytą główną i innymi komponentami. Od tego czasu zasilacz jest bardzo ważnym elementem w mojej konfiguracji. Spójrzcie sami.

Po drugie: skrajna nieuczciwość sprzedawców i serwisantów. Robi sie w takim serwisie poprostu niewyobrażlane wałki.

Co do sprzętów i producentów. Od tego czasu mam awersje do 2N, Codegen, Megabajt, Chieftec, Liteon, Gigabyte i MSI. To były najczęściej spotykane sprzety widywane w tym serwisie a firma ta wcale nie promowała żadnej z tych marek. Od Gigabite gorsze byly tylko MSI i tu zarówno płyty główne jak i karty graficzne. Zreszta MSI widze że bardzo często jest uważane za firmę niezwykle awaryjna a do tego maja nieznośny serwis z którym ciężko cokolwiek załatwić. Gigabyte wymieniał płyty choć robił to długo. O zasilaczach i innych elementach nie bede sie wypowiadał. Nadmienie jedynie że Chieftec bardzo mnie rozczarował. Uwzględnić należy również fakt że są to elementy które się najczęściej sprzedawało w owym czasie. Jednak taka ilość to raczej nie przypadek. :-|

 

Praca w serwisie dostarcza wiele cennych informacji. Informacje chciałem przekazać możliwie obiektywnie. Myśle że gadanie że miałem dwie sztuki i padły są bez sensu dopiero obcowanie z taka masą hardware'u daje do myślenia.

 

Co do benchmark.pl Rozumiem reklamę i kasę jaką za to biorą. Ale lepiej jakby zmienili adres na gigabyte.pl bo zaczyna to u nich być śmieszne i graniczyć z absurdem. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz tylko ze padly w ciagu okolo 1,5 miesiac i do tej pory walcze z firma o wymiane na inna karte. Nie bedzie to na pewno Gigabyte.

 

A co do reklamy swego czasu pozyczalem odkumpla magazyn Chip i tam w 99% wygrywal wlasnie Gigabyte. Najbardziej smieszylo mnie to ze kilka stron dalej byly testu np proscow/peryferii wlasnie na sprzecie gigabyte'a. Nic wiecej dodawac nie bede.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powiem tak ze nie ma co patrzec na firme niezaleznie o co chodzi gigabyte k8ns jedna z najlepszych mobo na s754 gigabyte ds3/4 super dla conroe 6300 albo 6400 albo patrzcie na asrocka na s939 kto by pomyslal a to co pisza w gazetach to poprostu albo taki benchmark przeciez jak sa jakies zjazdy ludzi z tych gazet to sami opowiadaja jak firma zaplacila zeby wygrac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że ASUS i Gigabyte wchodzą w joint venture i będą współnie pracować nad produktami i wydawać je pod markąGigabyte-a?

 

Co do sponsorowania... Swego czasu byłem maniakiem magazynów komputerowych. Ale już wiele lat temu zaprzestałem, bo sie tego poprostu czytać nie dało... Sponsoring i nic więcej...

 

Ja osobiście nic do giga nie mam. Według moich znajomych co mają serwisy największe padło to Abit! (średnio wraca 80% płyt) i właśnie MSI.

Mi natopmiast abit pracował 4 lata i afery nie było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka nauka ?

w gazetach/serwisach informatycznych innych niż fora nie ma wiedzy jest marketing [ czyli jedno wielkie kłamstwo ]

ps. fajnie podobierali przedziały cenowe do grafik żeby przypadkiem nie trafić na jakąkolwiek grafe galaxy :lol2: i ten tekścik na końcu dla fanów ati... :lol:

Edytowane przez Luk3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...