Skocz do zawartości
cavarr

Asus P5b/deluxe/premium...

Rekomendowane odpowiedzi

ps. asus wycofal dzisiaj rano ze swojej strony najnowsze biosy dla p5b i p5be

tomall0 - byle nie najnowszy :]

Na forum asusa jest info że za 3 dni wyjdzie poprawiony BIOS. Na szczęście oprócz przegrzewającego procka z wentylem w trybie silent innych problemów nie zaobserwowałem. Boxowy wentylek działał z okrutną prędkością 300rpm, a procek w tym czasie osiągał 60 stopni i to przy napięciu 1,225V więc koło 1,1V uwzględniając v-dropa :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zadnego problemu, mostek jest na innej wysokosci niz porty pci-e wiec nie ma prawa nic przeszkadzac, moglby byc odalek o kilka milimetrow od procka ten chipset bo z infinity to lekko sie zeberkami zazebiaja ;) fotke wrzuce pozniej jak jakas znalde bo teraz woda w kompie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pixelik tak najłatwiej mobo "uziemić" a nie pali mi się do serwisu

hehe nie uziemic bo mu sie nic nie dzieje! poprostu robisz od nowa flash biosa. a jak asus nie mysli i specjalnie nie pozwala zmieniac biosa na starszego to troche lipa:/ trzeba sobie radzic inaczej;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już najnowszy poprawiony do P5B.

 

Dopisali - nie można wrócić do starszego.

 

http://support.asus.com/download/download....SLanguage=en-us

 

P.S. Nieźle. Już miałem flashować 1007, bo 5 minut temu nie było nowszego, ale C: -nie widziane przez EZ Flash, wchodzę do windy żeby przegrać na pendrive'a i "aa. jeszcze zerknę czy ktoś na Pure nie odradził po moim poście (ten post wyedytowałem) i wchodzę na asus.com.tw a tu TADAAM. Niezły fuks.

 

Obym nie żałował wgrania 1102.

 

btw. coś nie mogę ściągnąć. ZNOWU serwery asusa leżą chyba...

edit2: OK, już leci...

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest już najnowszy poprawiony do P5B

...

Obym nie żałował wgrania 1102.

Link już działa, czekam na relacje, tym razem nie wyrywam się przed szereg, komp na razie działa, a następnym razem może mi się nie pofarcić :>

 

Tak nawiasem coraz bardziej podoba mi się firma asus, z tymi swoimi "dopracowanymi" sterownikami i biosami zapewnia mi co rusz nowe przeżycia i to na poziomie bijącym na głowę wszystkie ECS'y, Asrocki itp. :damage_wall:

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nic się nie zmieniło.

 

Po wgraniu nowego biosu wywaliła mi się winda po sekundzie od startu, podbiłem napięcie na procku o 2 kroczki - i jest ok. Może zmienili relacje - ustawienia w bios vs. to co to da w realu. Spróbuję cofnąć zaraz o jeden kroczek.

Jak się uda to będzie to potwierdzenie tej teorii, bo póki co w prime mam temp. prawie taką jaką miałem na starszym biosie na niższym vcore.

 

1 gniazdo Ata - a potrzebuję 2, mam do kitu ramy (max 3.15GHz z e6300) i okazję tanio kupić lepsze mobo.

Dokupienie adaptera sata->ata i chwytaka (20zł plus przes.) żeby zrobić moda dającego więcej napięcia dla ramu bez utraty gwary to razem parę złotych. Daje to taki efekt:

 

- Chce ktoś kupić P5B używaną tydzień, 3 lata gwary ?

Edytowane przez ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc nic się nie zmieniło.

 

Po wgraniu nowego biosu wywaliła mi się winda po sekundzie od startu, podbiłem napięcie na procku o 2 kroczki - i jest ok. Może zmienili relacje - ustawienia w bios vs. to co to da w realu. Spróbuję cofnąć zaraz o jeden kroczek.

Jak się uda to będzie to potwierdzenie tej teorii, bo póki co w prime mam temp. prawie taką jaką miałem na starszym biosie na niższym vcore.

Potwierdzam, podobne objawy pojawiły się u mnie, v-drop wzrósł o dobre 0,015-0,02V :mad: Za to stwierdziłem że najnowsze biosisko pozwala mi na większe oc, na razie udało mi się wycisnąć dodatkowe 3MHz na FSB (potwierdzone na szybko memtestem (10cykli) i ortosem (idzie od godziny ;)

 

EDIT: i [gluteus maximus] ortos wywalił się po 8 godzinach pracy, co dla mnie oznacza że nie jest stabilnie ;) Wynika z tego że oc pamięci jest lepsze tylko o 2MHz :(

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, podobne objawy pojawiły się u mnie, v-drop wzrósł o dobre 0,015-0,02V :mad: Za to stwierdziłem że najnowsze biosisko pozwala mi na większe oc, na razie udało mi się wycisnąć dodatkowe 3MHz na FSB (potwierdzone na szybko memtestem (10cykli) i ortosem (idzie od godziny ;)

nie myl dropa z tym co ustawia płyta :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast cos takiego kupowac to lepiej zainwestowac w blok wodny;)

Nie każdy musi od razu inwestować w wodę :) Ja nie chciałem. Dla mnie powietrze starczy, żadnego poważnijszego (60% podkręcenia to totalna amatorszczyzna;) (ech przed core2 (i/lub 65nm) to 60% to było coś:D) ) OC nie planuje.

Zresztą jak WC na NB to i na procek też by wypadało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 1:1 max to botowane 470 i 32M nie przeszlo.. napiecia wsio na full , wentyle poustawiane wszedzie na mobo i zimne powietrze.

 

bios 614 , jak dac inny zeby bylo Fsb >= 500Mhz

 

 

Edit:

 

Normalnie bym sie sam pobawil ale czasu brak a chce w miare sprawdzic to mobo

 

Jakies wskazowki ? ustawiane bylo wszystko na podstawie screenow z 1 strony i na x6

 

 

Edit2:

To mobo to istny szrot, nie wiem jak mozna dac tyle kasy za cos co ledwo bootuje na 470...

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z 1:1 max to botowane 470 i 32M nie przeszlo.. napiecia wsio na full , wentyle poustawiane wszedzie na mobo i zimne powietrze.

 

bios 614 , jak dac inny zeby bylo Fsb >= 500Mhz

Edit:

 

Normalnie bym sie sam pobawil ale czasu brak a chce w miare sprawdzic to mobo

 

Jakies wskazowki ? ustawiane bylo wszystko na podstawie screenow z 1 strony i na x6

Edit2:

To mobo to istny szrot, nie wiem jak mozna dac tyle kasy za cos co ledwo bootuje na 470...

Jakie ramy? Moze Ci nie wyrabiaja na 470.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlozylem p5b-dlx i moje oczy widza to :lol2: :lol2: :unsure: :huh: :blink:

 

post-456-1170388705_thumb.jpg

no ale po aktualizacji biosu normalnie zaczelo rozpoznawac ES.

To gratuluje najszybszego c2d na świecie. Nawet intel nie wie jakie procki produkuje :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki zrobily na 4:5 1000 4-4-4 a do testow chodzily na 5-5-5 wiec wykluczam ze to one.

 

Moze napiecie bylo za duze jak na to mobo przy AC? Nie wiem jak ono reaguje ..nie mialem czasu sie bawic

 

ale jak w temp pokojowej jest NB gorący to przy oc i napieciu na full wszystko bylo chlodne. Mobo stala na parapecie przy otwartym oknie z dodatkowymi wentylami.

 

Biosy to 614 i 711. Szlag mnie zaraz trafi...chce ktos sie wymienic na dobre moboco robi ponad 510? doplace stowke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memki zrobily na 4:5 1000 4-4-4 a do testow chodzily na 5-5-5 wiec wykluczam ze to one.

 

Moze napiecie bylo za duze jak na to mobo przy AC? Nie wiem jak ono reaguje ..nie mialem czasu sie bawic

 

ale jak w temp pokojowej jest NB gorący to przy oc i napieciu na full wszystko bylo chlodne. Mobo stala na parapecie przy otwartym oknie z dodatkowymi wentylami.

 

Biosy to 614 i 711. Szlag mnie zaraz trafi...chce ktos sie wymienic na dobre moboco robi ponad 510? doplace stowke.

Inne mnozniki? Jest taka teoria ze p5b tak sobie wylicza taktowanie wewnetrzne chipsetu:

Dołączona grafika

 

wiecej na ten tematu tu: http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=30 , post nr 2

 

Sprobuj tez innego biosu (taki z przodu z 8 jesli dobrze pamietam byl dobry w/g Gemmiego :D).

 

Sprawdzales czy memki przy 5-5-5 leca wyzej? Niestety 1:1 na tej plycie to inna bajka niz wyzsze dzielniki, memki zawsze gorzej sie kreca na 1:1, czasami dosc znacznie.

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoscnie biosu, ostatnio wgralem nowy do p5b 1007 bodajze, chcialem znowu wrocic na 0806 ale gdy chce wgrac przez EZFLASHa wyskakuje blad, ze bios ktory chce wgrac jest starszy niz ten ktory mam wgrany, i tutaj pytanie jak wgrac starszy bios ? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnoscnie biosu, ostatnio wgralem nowy do p5b 1007 bodajze, chcialem znowu wrocic na 0806 ale gdy chce wgrac przez EZFLASHa wyskakuje blad, ze bios ktory chce wgrac jest starszy niz ten ktory mam wgrany, i tutaj pytanie jak wgrac starszy bios ? pozdrawiam

Na forum asusa, np. tu chłopaki downgreadowli z 1007 do 0806 AFUDOS'em ver 2.07 i 2.17, jednak polecał bym ci upgreade do 1102, ten bios poza nieco bardziej zaniżonym v-core nie sprawia najmniejszych problemów i jest naprawdę ok, tyle że nikt jeszcze nie próbował pod nim wgrywać starszego, no bo i po co ;)

 

Polecam przejrzeć angielskie forum asusa, można się paru ciekawych rzeczy dowiedzieć, także nie zaszkodzi pozawracać im głowy swoimi problemami.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne mnozniki? Jest taka teoria ze p5b tak sobie wylicza taktowanie wewnetrzne chipsetu:

Dołączona grafika

 

wiecej na ten tematu tu: http://www.thetechrepository.com/showthread.php?t=30 , post nr 2

 

Sprobuj tez innego biosu (taki z przodu z 8 jesli dobrze pamietam byl dobry w/g Gemmiego :D).

 

Sprawdzales czy memki przy 5-5-5 leca wyzej? Niestety 1:1 na tej plycie to inna bajka niz wyzsze dzielniki, memki zawsze gorzej sie kreca na 1:1, czasami dosc znacznie.

 

Wynika z tego, ze dla x6 i 470 dla 6300ES fsb jest 548mhz a tego moze chipset nie uciagnac ???

Sprawdze dzisiaj memy na 5-5-5 zobacze ile pojada do gory na 4/5 i 3/5

BTW: Ma ktos do sprzedania jakiegos milego E4300, zaplace konkretnie jak bedzie dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, ze dla x6 i 470 dla 6300ES fsb jest 548mhz a tego moze chipset nie uciagnac ???

Sprawdze dzisiaj memy na 5-5-5 zobacze ile pojada do gory na 4/5 i 3/5

BTW: Ma ktos do sprzedania jakiegos milego E4300, zaplace konkretnie jak bedzie dobry :)

548 to jeszcze nie powinno stanowic problemu dla mostka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

548 to jeszcze nie powinno stanowic problemu dla mostka.

No dla tego mostka to chyba jest, a moze mam za wysokie ktores napiecie ??

Moze V Fsb ?

 

Albo jakies alphy...moze ktos z 500mhz group dac screen z zakladki pamieci ?

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wynika z tego, ze dla x6 i 470 dla 6300ES fsb jest 548mhz a tego moze chipset nie uciagnac ???

ej - a co za qrw. roznica czy ecs czy zwykly?!

po co wto wiecznie powtarzasz - jak by to mialo jakies znaczenie.

 

ent - jak to nie - zobacz jak sobie niektore plyta "super" radza fsb :/

masakra

moze byc ciezko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...