Skocz do zawartości
MeoPL

Dfi Rs482 Infinity Soc 939

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dziwny problem i mysle ze przyczyna jest ta plyta głowna. Chodzi o to ze komputer sam sie wlacza. Przewaznie okolo 12 gdy przez cala noc jest wylaczony i nagle sam sie zalacza. Nie wiecie moze przez co to jest i jak to wyeliminowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lata sobie u mnei ta płyta już 2 gi dzień, i tu mam kilka problemów.

1. Zapięty jest na nia venice 3000+ + freezer 64 pro+arctic ceramique i temp procka na default ma 36 idle 43 stress , a radiatora jak zimny tak zimny.

 

Zje****m smarowanie? ( najprawdopodbniejsze co mi do głowy przychodzi, kumpel pomagał ale coś jego metoda mi nie specjalnie sie podobała ale cóż on już to robił na procku z ihsem ja nie).

Czy może one tak sie mało grzeją po prostu <_<?

 

2. Co w evereście oznacza u was temp "dioda procesora" waszym zdaniem? bo mi chyba nb.

A tak apropo zrywania i smarowania radiatorów na mobo poco jak żadna z temp nie przekracza 35 stopni , a radiatory tylko lekko ciepłe są ;p.

 

3.Zainstalowałem najnowsze catalysty (booooże ale to jest dziwna rzecz >_>, jużm i brakuje nvidi ;( ) + software do płyt ze strony ati, i grafe mi tera pokazuje że mam xpress 1150 nie xpress 200

--___--. I za hoooja niemoge odpalić enemy territory po tym bo mi hunk allocation arror wyskakuje w połowie ładowania map, co to niby znaczy? Może ty byś własnie przez sterowniki ?.

 

Sama wydajność tej zintegrowanej grafiki mnie przeraża -_- na moim gf4 440mx smigało mi wszystko lepiej. Inna sprawa że narazie mam tylko 256 ramu w singlu XD 500mhz ale singiel, jak sie przesiąde na 512 w singlu sie zobaczy <_<.

 

 

 

Jak dostane więcej ramu sie pobawie w ustawienia i co się da wyciągnąc ze sprzęta.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne . Nb zawsze u mnie ma ponad 40stopni. Integra jest lepsza od r9200 (nie se) to chyba twoje gadanie na gf440 nie na miejscu chociaż jak masz jedną kość to masz 64bit. s939 ogólnie zimne są jak przy max obrotach masz około 41 stopni na lekko podkręconym procku to wszystko w normie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer sie kręci skecony sam przez mobo z jakimiś na oko z programu 1600-1700 obr, oc nie ma choć jak puściłem go na 2 ghz to temp mi podskoczyła nawet do 45 przez chwile w stresie.

Screenik z everesta jak na default wszystko sobie chodzi:

 

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu_1990 Nie moge znalezc tej opcji w biosie,jedynie jaka znalazelm to wake up pci card jakos tak. Zaczyna mnie to denerwowac.Wychodze z domu przychodze a tu komp wlaczony. Jestes pewny ze jest taka opcja w biosie,a moze jest pod inna nazwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzechu_1990 Nie moge znalezc tej opcji w biosie,jedynie jaka znalazelm to wake up pci card jakos tak. Zaczyna mnie to denerwowac.Wychodze z domu przychodze a tu komp wlaczony. Jestes pewny ze jest taka opcja w biosie,a moze jest pod inna nazwa.

Poszukaj lepiej. Ja kojarze jakąś opcje w tym stylu z instrukcji od płyty, którą przeglądnąlem przed instalacją mobo.

 

Może to trochę nie na temat, ale co tam...

Moja dziewczyna miała podobną akcję (wprawdzie z inną płytą) jak blisko kompa stał telefon bezprzewodowy. Ja jej mówię- "no co Ty, daj spokój, co telefon tu ma do rzeczy". Po zbadaniu sprawy było mi bardzo głupio- okazało się, że po przestawieniu stacji do drugiego pokoju problem zniknął. Może masz też problem z jakimiś zkłoceniami elektromagnetycznymi czy czymś w tym stylu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Mam mały problem, otóż nie mogę ustawić FSB wyżej niż 315 (przy ładowaniu windowsa restart :cry: ). Może ktos ma pomysły co można jeszcze pozmieniać w moim configu??

CPU'n'NB x3 600

CPU Clock Setting 315MHz

DRAM Clock Setting 2/1 przy dzielniku 3/2 doszedłem do 305

CPU Voltage 1,475V

DRAM Voltage 2,6V

NB and HT Voltage 1,3V

NB-SB link Voltage 2V

RAM 2-2-2-5

proc 32*C w stresie 42*C

chpset 33*C

mnożnik 9x

 

Mam nadzieje że to nie jest już koniec zabawy z prockiem.

 

edit:

 

Doszedłem do 320x9 (Vcore 1,5) :D już więcej raczej nie pójdzie, prawdopodobnie płyta główna nie wyrabia po zmianie mnożnikia na x7, 330 też nie chce pójść :cry:

Edytowane przez @rtex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy napięciu 2,1V dojechałem do 333MHz po zmianie o 1MHz system nie wstaje :cry:

zapomniałem że mam standardowy bios może po zmianie na nowszy będzie lepiej.

 

Ma ktos może llink do sprawdzonego dobrego biosa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rtex

Zupełnie nienajgorszego masz tego procka.

 

Propo biosów: testował ktoś ten najnowszy oficjalny z 30 października? Główna zmiana to:

Fixed abnormal reset problem when system enter S3 or S5.

To pewnie idiotyczne pytanie, ale co tam: co to jest S3 lub S5 ?

Mi się nic ne restartuje, mam bios z marca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta plyta nie ma czasem jakiegos zabezpieczenia przed zbyt wysokim poborem dla pci express?? Zaczalem krecic swoja karte graficzna Palit 7600 GS 256MB Sonic zmienilem jej napiecie dla rdzenia z 1,12V na 1,38V i jest wszystko wporzadku,ale gdy podciagam napiecie jeszcze wyzej powidzmy na 1,475 i wyzej to podczas 3dmarka gdy ma juz zaladowac druga czesc(lata taki zielony promyk w lesie) to gasnie obraz i tak jakby chcial ruszac system od nowa,a taktowania karty sa takie same. Jezeli chodzi o zasilke to jest to Qoltec 400W dalem za niego 110zl,plyta wiadomo jaka. Wiecie co to moze byc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh dawno mnie tu nie bylo a widze ze coraz wieksze grono ma ta plytke:)

@depose86 Co do twojej grafy z palita kolego to napewno mobo nie ejst tutaj winne tylko to ze zasilka jest za bardzo obciazona niestety i to powoduje resie kompa:)

 

Co do kolegi ktory mowil o gf4 440 ze lepszy od tej integry:) czlowieku odpal na gf4 440 feara na srednio niskich detalach to pogadamy czy sobie pograsz:) mialem ati 9200 z 1,5 roku temu zaistalowalem stare girki sprzed tego poltora roku by sprawidzc co to ta integra za dziadostwo ale okazalo sie ze wyniki tej integry sa troche lepsze lub takie same jak na 9200:)

 

@rtex HTT wez poluznij timingi ramow powinno pomoc mi pomoglo w kazdym badz razie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to myśle że ją u mnei ram ogranicza , bo jak puściłem go na 500mhz , to dostała widocznego kopa ( z około 3800 w 3dmark 2001 przy taktowaniu ramu 333, na jakieś 4600 przy 500mhz) pomijam już fakt że pamięci u mnie nei pracują w dualu i nie będą , poza tym jest jej narazie tylko 256 mb , czekam aż mi odeślą z 4speed 512 bo przysłali nie te co trzeba <_<. A grafa raczej się nie przegrzewa,chyba że 27-32 stopnie to dla niej za dużo :P. Narazie testowałem ja tylko w enemy territor, i morrowindzie.

W et jest ciut gorzej niż na mx, w morrowindzie róznicy nie widze , pomijając to że wkońcu woda jest ok :D.

Robi wam różnice ile sie jej ustawi pamięci w biosie ? Bo mi chyba żadnej.

 

P.s. sprzedam MSi gf 4 440mx 64mb 128bit pamięci ddr , agp 4x chłodzenie home made, szpanerski duży czerwony laminat :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekcja

 

Temat: DFI czyli zasłużona propaganda sukcesu.

 

 

Ta płyta wogóle jest bardzo zimna. Prawdę mówiąc to najchłodniejsza płyta jaką miałem od czasów 486 :)

Garafę można nieźle podkręcić i dalej nie jest gorąca.

Ja raz zapomniałem zmienić mnożnika HT i chyba poszła gdziś na 1300mhz, mało tego, że stabilnie, to nadal nic się nie gotowało.

 

Co do ograniczenia poboru prądu przec pci-e: jeśli coś cokolwiek ogranicza to ten kosmiczny zasilacz :)

 

Co do rosnącej popularności mobo- po prostu jej się należy: jaka inna mobo za 300zł oferuje takie możliwości o/c, tyle dzielników pamięci, ustawień napięcia na wszystkim przez co płynie prąd, zintegrowaną grafę, precyzje wykonania itd...

Na jakimś zagranicznym forum widziałem pomiary napięcia na procesor za pomocą bardzo dokładego miernika: napięcie podawane na procka jest super-extra-hiper stabilne :)

 

Jedyne do czego można się przyczepić to brak SATA2 (w praktyce i tak niewiele daje a jak ktoś się uprze to może sobie dokupić kontroler za paredziesiąt zł) i wolniejsze USB2.0 (jak ktoś nie robi benchmarków lub nie używa jakiegoś tunera TV podłączanego do USB to i tak nie zauważy różnicy).

Nie podoba mi się też sposób rozmieszczenia ramu: za blisko procka i banki do duala powinny być naprzemienne.

Zasilanie płyty powinno być bardziej na brzegu, podobnie jak porty do USB. Poza tym rewelacja w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja kupilem moja za 239zl tylko w serwisie teraz i jak mi oddadza to leci do Grzecha bo mu obiecalem a poza tym mobo wcale chlodna nie jest dotknijcie sobie tego radiatora DFI na podkreconym sprzecie 50C lekko a radiator taki goracy ze masakra i to na zmienionej pascie AS5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

a ja kupilem moja za 239zl tylko w serwisie teraz i jak mi oddadza to leci do Grzecha bo mu obiecalem a poza tym mobo wcale chlodna nie jest dotknijcie sobie tego radiatora DFI na podkreconym sprzecie 50C lekko a radiator taki goracy ze masakra i to na zmienionej pascie AS5

To zależy czy chipset ma podniesione napięcie, kręcony proc, albo przewiew w budzie, albo czy radiator styka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

I ja też się skusiłem na tą płyte. Z tego co widze w tej cenie o lepszą płyte jest trudno. Kupiłem za 266zł.

 

Sprawdzał ktoś miernikiem jakie max Vmem daje płyta?

Pisz gdzie!!!! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w znaku za 270zł ;p .

A tak swoją drogą z nudów puściłem procesor na fsb 270 , bez żadnego kombinowania ni testowania, 2,4 z kawałkeim twarde jak skała. A temp na procesorze stresie podskoczyła z max 43 do 45 ;p , no i w idlu o 3 stopnie, ale tak swoją drogą mostki też sie troche bardziej rozgrzały , ale nadal nie przekracza temp na nich 35 stopni.

I mam jeszcze takei pytanie tą zintegrowaa grafe jakim programem kręcic ? Bo nigdy nie miałem doczynienia z kartą Ati i nie wiem czy riva tunerem mozna.

 

Ha a jednak chipset sie grzeje i to porządnie tylko trzeba go czymś porzadnie zająć :D.

rthdribl odpalony i temp momentalnie prawie 40 stopni siegaja :D.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

nie wiem czy riva tunerem mozna.

Da sie, a jak nie to zainstaluj omegi/catalysty. Było o tym na forum. Co do znak.pl to płyta niedostępna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety riva tuner , pokazuje mi smutny obraz biedy.

Dołączona grafika

Zainstalowane mam najnowsze sterowniki do płyt ze zintegrowaną grafą , które swoją droga błednie mi pokazują X1150 <_< zamiast X200.

Swoją droga słyszałem że sterowniki warcats są dobre , ale nie moge znależć czy obsługuja zintegrowane gpu, i jak to sie ma do obsługi reszty funkji chipsetu.

Edytowane przez Stolar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...