Skocz do zawartości
Arczi

Czy To Możliwe?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam dość dziwny problem. Otóż wykonałem pare testów kompa w 3dmarku 2001se, już dość dawno, bo od razu jak kompa mialem nowego, czyli w kwietniu i tak: grafe mam cały czas podreconą tak jak w podpisie, a procka dalem na 2205MHz i wynik mialem 20259 pkt (oczywiscie wszystkie testy robione na tych samych driverach), po chwili podrecilem go jeszcze do 2250MHz (grafa dalej tak samo byly taktowania) i wyciagnal 20216 pkt (wiec tutaj juz dziwnie, zwiekszylem takty procka - wynik mniejszy :mur: ), pozniej procka dalem na 2295MHz i wyciagnal co prawda 20664 pkt, wiec nie az tak zle, ale tez chyba troche dziwne ze w porownaniu z 2205mhz a 2295mhz bylo tylko 400pkt wiecej, a wiecej o prawie 100mhz taktowanie. Czy to normalne?

 

P.S. Nie dawno robilem sobie testy tez w tym samym 3dmarku, stymze na najnowszych sterach w nazwie bylo cos z 91 :-P :-P , procka dalem na 2200mhz i wyciagnal 19552pkt, wiec juz wogole sporo mniej :mur: :mur: :mur: . Wogole tez w innych programach robilem testy i zauwazylem, ze im komp "starszy" tym ma gorsze wyniki :? :? :? Czy to mozliwe? Sorki za dlugi temat, z gory dzieki i pozdro. :-P :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpal marka na ustawieniach na codzien, zapisz wynik, zresetuj system i odpal jeszcze raz. Zobaczysz jakie rozrzuty potrafi miec 2k1 ( gdzies nawet mignal mi art nt. 200+ punktach roznicy na takich samych ustawieniach... )

Pozatym masz komputer do markow czy do gier? Jak to pierwsze to szlifuj stare stery ktore wyciagaja maksimum punktow, nie uzywaj niczego w tle i krec puki cos nie spalisz. Jezeli to drugie - aktualne sterowniki i miej gdzies wynik 2k1. Poddaj konfig testom z 2k3 i 2k5 a roznica przy takich samych ustawieniach bedzie sie miescic w granicach bledu pomiarowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki :-P zrobilem testy w marku 2003 i mam 9165pkt :-P :-P :-P A jeszcze jedno apropo sterów - do gier polecasz najnowsze(one jakies dziwne sa, wogole inaczej zrobione te 91) czy takie ktore mi tez dobrze dzialaly np. 78.01 albo cos z cyfrą na poczatku 8? :-P :-P :-P Troche nie jasno napisalem :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie jade na 91.31 ( nie mialem czasu grzebac po necie w poszukiwaniu wydajnych ) ale patrzac na maksimum w 2k3 mojego sprzetu 81.98 byly najwydajniejsze. Tylko ze ja nie gram w nowosci wiec nie wiem ktore stery lataja dziury w aktualnym top10 gier [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co mam zmieniac? :-P Przeciez temat jest odpowiedni do tresci no nie? :) :) :)

Będziesz kłocił się z moderatorem ? Lepiej przeczytaj ten regulamin:

 

1. Moderator ma zawsze racje ;]

2. Jeśli moderator nie ma racji to patrz pkt. pierwszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...