Skocz do zawartości
Pabelo

Geil Ultra 800 Cl4

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie helpa poprosze może ktoś podpowie bo pop rzeczytaniu całego posta dalej niemam pomysłu:

jak widac mam geile 2x1gb 800 ultra ale za cholere nie ida na ustawieniach 4,4,4,12 tylko na 5,5,5,18, 2t . Podnosilem napiecie nawet do 2,2v ale to powodowało tylko restarty kompa. I przy synchro i przy asynchro i ponizej 800 efektywnego nic niedaje podnoszenie napiecia bo super pi wywala juz przy 8m... POMOCY :)

Edytowane przez arkoz_so

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie helpa poprosze może ktoś podpowie bo pop rzeczytaniu całego posta dalej niemam pomysłu:

jak widac mam geile 2x1gb 800 ultra ale za cholere nie ida na ustawieniach 4,4,4,12 tylko na 5,5,5,18, 2t . Podnosilem napiecie nawet do 2,2v ale to powodowało tylko restarty kompa. I przy synchro i przy asynchro i ponizej 800 efektywnego nic niedaje podnoszenie napiecia bo super pi wywala juz przy 8m... POMOCY :)

a) Zmien RAM (patrz na mnie)

b) Jesli nie a) to ustaw 4-4-4-13, napiecie daj 2.0V-2.1V. Masz racje u mnie na 2.25V te pamieci to juz powoduja tak samo jak u Ciebie restarty kompa, powodowaly bo wylaczylem automatyczne restarty, ale za to mam blue screeny. 2.15V to max co mozesz dac, wiecej sie juz nie oplaca, bo to nic nie daje.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja probowalem i tras 13 zeby szly na 450mhz i nic.

Powiem tak te pamieci sa beznadziejne nie kupujcie ich chyba ze jakies selekcjonowane!!!

Jak checie kupic dobre pamieci to kupcie zwykle Kingstony DDR2 667mhz CL5 ja mialem 2x512mb i 2x1gb i oba komplety szly na 450mhz przy cl 4 4 4 15 przy napieciu 2.2V bez najmniejszych oporow !!!!

Edytowane przez SPeder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ File

 

Ty masz w podpisie "667"... Więc to nie są Geile Ultra CL4 PC6400

 

Ja mam pamięci jak w temacie tyle, że 2x1GB. Moje wyniki i screeny z alphami na platformie Intela masz w temacie "testy pamięci DDR2"

 

W skrócie osiągnięcia 100% stable na codzień.

 

3-3-3-13 2,2v 375 MHz

4-4-4-13 2,2v 500 MHz

5-5-5-15 2,3v 535 MHz

 

Są to ustawienia testowane primemem po 4h - 8h :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ File

 

Ty masz w podpisie "667"... Więc to nie są Geile Ultra CL4 PC6400

 

Ja mam pamięci jak w temacie tyle, że 2x1GB. Moje wyniki i screeny z alphami na platformie Intela masz w temacie "testy pamięci DDR2"

 

W skrócie osiągnięcia 100% stable na codzień.

 

3-3-3-13 2,2v 375 MHz

4-4-4-13 2,2v 500 MHz

5-5-5-15 2,3v 535 MHz

 

Są to ustawienia testowane primemem po 4h - 8h :D

NA JAKIEJ płycie to uzyskałeś ?? ja mam asusa 680i i tam niema szans na twoje sutawienia ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie testuje te pamieci na trzeciej płycie i jest to sabo P5B dlx i P5N32-E SLI tak samo sie zacjowują , pamięci mam już tzreci komplet z zaprzyjażnionego sklepu.

Za każdym raze mto samo ... przy ustawieniach pamieci jakie podaje cpu-z 1,38 w zakładce SPD czyli 4,4,4,12 ale na 667 a na 800 5,5,5,18 i tylko tak dzialaja bezwzgledu na napiecie. A jak tylko proboje ustawiac 800 i 4,4,4,12 zwisy restarty itp.

Je pier... o co z nimi chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ File

 

Ty masz w podpisie "667"... Więc to nie są Geile Ultra CL4 PC6400

Zmienilem na 667 dajac 1:1 przy fsb = 333 stad to 667 (normalnie to byly 800), bo sie zalamalem w ich super osiagach na szczescie juz ich nie mam.

Na 2.25V to mi sie przy 4-4-4-12 nawet Windows nie chcial zaladowac przy 840.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam od 2 miesecy te geile 2x1gb+e6400 i chodza bez problemu do 900mhz 4-4-4-12 napiecie 2.25v przy 1000mhz tylko 5-5-5-15 wiec nie bede na nie psioczyc :P ;)

To trafiles ten egzemplarz 1 z 10ciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mi chyba też się dobry egzemplarz trafił :) miałem chyba szczęście na 2,3V idą jak poniżej na 2,1V idą do 430 HMz na 4-4-4-12 :)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez cih

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest całkiem normalny wynik. Moje max chodziły 465MHz. Zależy też w sumie czego się od kości oczekuje ;)

No to ja juz nie wiem, moje na 833 na 4-4-4-12 nie chcialy isc, a przy napieciu 2.25V padaly juz..., ale to juz historia... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A mnie niestety nie chcą chodzić w parze.

Memtest, Orthos wywala błędy. (3DMark06 przechodzi spoko, 2h i nic, ale to chyba bez znaczenia)

Pojedyńczo nic złego się nie dzieje.

Nie istotne również czy chodzą na 4-4-4-12 czy na 5-5-5-15; 1,8V; 2,0V czy 2,1V;

CPU czy na 266MHz czy na 400MHz, to samo.

Co dziwne, CPU-Z i Everest pokazują numer seryjny tylko jednej kości. Druga w tym polu ma pusto.

Jakieś sugestie?

Mobo - Biostar TF965PT.

 

I jeszcze jedno, czy jest to powód do reklamacji?

Edytowane przez odzidek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

A mnie niestety nie chcą chodzić w parze.

Memtest, Orthos wywala błędy. (3DMark06 przechodzi spoko, 2h i nic, ale to chyba bez znaczenia)

Pojedyńczo nic złego się nie dzieje.

Nie istotne również czy chodzą na 4-4-4-12 czy na 5-5-5-15; 1,8V; 2,0V czy 2,1V;

CPU czy na 266MHz czy na 400MHz, to samo.

Co dziwne, CPU-Z i Everest pokazują numer seryjny tylko jednej kości. Druga w tym polu ma pusto.

Jakieś sugestie?

Mobo - Biostar TF965PT.

 

I jeszcze jedno, czy jest to powód do reklamacji?

Zmiana slotow nic nie daje? Skoro kupiles dual to w dualu ma chodzic, a wiec jak najbardziej mozesz wysylac na gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest, Orthos wywala błędy. (3DMark06 przechodzi spoko, 2h i nic, ale to chyba bez znaczenia)

Mialem to samo, Orthos walil bledami na Geilach jak cholera (oczywiscie po o/c. Na standardowych ustawieniach chodzilo dobrze), a zapetlony 3dmark latal jak glupi, ale sie okazalo, ze niektore z gier wywalaja criticale z ta sama czestotliwoscia co Orthos walil bledami, a niektore chodzily bez problemow jak 3dmarki. Badz tu madry, ale to byla wina pamieci, bo po zmienjszeniu taktowania sprawa wracala do normalnosci.

Edytowane przez File

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo, Orthos walil bledami na Geilach jak cholera (oczywiscie po o/c. Na standardowych ustawieniach chodzilo dobrze), a zapetlony 3dmark latal jak glupi, ale sie okazalo, ze niektore z gier wywalaja criticale z ta sama czestotliwoscia co Orthos walil bledami, a niektore chodzily bez problemow jak 3dmarki. Badz tu madry, ale to byla wina pamieci, bo po zmienjszeniu taktowania sprawa wracala do normalnosci.

Ale to się dzieje nie zależnie od szybkości FSB, napięcia, timing`ów.

 

Wygląda to tak, jakby w momencie zapełnienia określonej ilości RAM powstawał błąd.

Mam fotkę z memtest gdzie siał błąd w:

test 7 w adresie .... - 1464.1 MB;

najpierw dwa razy po jednym, i potem 168 błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to się dzieje nie zależnie od szybkości FSB, napięcia, timing`ów.

 

Wygląda to tak, jakby w momencie zapełnienia określonej ilości RAM powstawał błąd.

Mam fotkę z memtest gdzie siał błąd w:

test 7 w adresie .... - 1464.1 MB;

najpierw dwa razy po jednym, i potem 168 błędów.

No to pamieci walniete, mozesz jeszcze zrobic test dac 1:1 i CL5 i zobaczyc czy przejda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nic nie wiem:( Jakie mam kupic pamieci, pisze na forum ale nikt nie odpowiada- moze uda sie tu:

 

Kupiłem ASUS P5B Deluxe+ C2D 6300- mam około 1000zł na pamiątki 2x1GB

Co brać- które są najlepsze pamięci- Nie mówcie tylko o Crucialach które stoją zbyt dużo

 

Czyli:

G.Skill http://www.allegro.pl/item147066994_g_skil..._wieczysta.html

Geil Ultra http://www.allegro.pl/item155961080__geil_..._cl4_nowa_.html

Goodram Pro: http://www.allegro.pl/item155587439_nowe_d...ro_goodram.html

Patriot: http://www.allegro.pl/item155028643_patrio..._x_1gb_cl4.html

Super Talent: http://www.allegro.pl/item155433771_2x1gb_...rej_cenie_.html

 

Dziwne jest to bo piszecie ze Mircony rulez a Goodram Pro ma Microny D9(moge takie kupic za 980zł) ale one chodza 900- max 1000 na cl5, a jak widze taki patriot czy geil ultra chodzace na 1000 cl4 czy 1200 cl na niskim napieciu(Geil) to mnie [ciach!]ica strzela- bo mi tylko radza Cruciale- a 1200 nie dam za pamieci max to 1000zł

 

 

PROSZE O ODPOWIEDZ jak najszybsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamowilem wlasnie sobie te Geile 2x1GB PC6400 do procka Core 2 Duo E6600 i Asusa P5B Deluxe.

Powiedzcie mi czy nie bedzie problemow z taka konfiguracja?

Jakie napiecie lubia te pamieci? Odrazu dac im wiecej niz 1.8V?

Niech ktos mi napisze jak je odpowiednio skonfigurowac na P5B DLX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producent wyraźnie podaje (jest to nawet zaznaczone na naklejce na radiatorze), iż przy 400MHz 4-4-4-12, pamięci potrzebują 2.1v.

Rzeczywistość może okazać się oczywiście łaskawsza, ale niekoniecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po 4 miesiacach uzywania tych pamięci (800 cl4), moge napisac jedno -NIE NADJA SIE DO OC.

Jakakolwiek zmiana w gore wiąże się z bledami/wywalaniem z gier. Mam wrażenie że te memki to

takie podkręcone (wyselekcjonowane) geile 677 cl 4, i na więcej ich nie stać.

 

Pozdrawiam

Pawel

Edytowane przez Pabelo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Pabelo masz rację :/

 

Jeśli jest ktoś z forumowiczów kto ma 2x1024 MB na platformie AM2 i je podkręcał to poproszę aby umieścili TIMINGI na jakich latają.

Ręce mi już opadają przy próbie kręcenia CPU...

Edytowane przez Tomszyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...