Skocz do zawartości
Pabelo

Geil Ultra 800 Cl4

Rekomendowane odpowiedzi

siema B-)

 

przestudiowałem całe 5 stronek otych geilach i chyba jednak odpowiedzi od was nie uzyskam ;) ale i tak przedstawie sytuacje. Otóż moje pamiątki (jak w sygnaturce) no obecnym mobo nie działają stabilnie nawet na 667mhz, mam dziwne zonki np. zegar procka na 3,6ghz ustawiony pamięci w 1:1 800 cl4 nie obliczy pi powyżej 1M a sp2004 wywala sie po 5 sekundach, jednak jak zjade fsb z procka na 350 co daje 3150mhz i pamiątki 1:1 800 błędów nie ma, nie bede wpominał o ich oc nawet bo żal tyłek ściska, jednak ciekawi mnie czego to jest wina, raczej odpada mobo i quad. zegar 3,6 jest stabilny jak skała 3h testów itd. ale nie o to tu chodzi, nieważne czy też zmienie timingi na cl5 1T czy 2T tak czy siak są one niestabilne, także na 667. Oczywiscie karmie je 2,2V ;) czy wyżej czy niżej też sie sytuacja nie zmienia. Niebawem zmieniam je na cruciale na D9 jednak mam pewne obawy, żeby sie nie okazało że bede miał tak samo... :mur: Jakies sugestie lub drobna pomoc ;) spotkał sie ktoś z takim zjawiskiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemanko, pocisnąłem troche te pamieci

Przy CPU Voltage Control: +150, i NB Voltage Control: +200

 

-DIMM Voltage Control: +450 (2.16-2.15) jednak mysle ze czujniki na płycie zanizaja realna wartosc?

 

 

Dołączona grafika

 

Niestety byc moze zasiłka za słaba bo orthos wali błedami juz przy small test na starcie jakis fatal error :-|

na poczatku wogole win nie chciał wystartowac, albo sypał błedami, ale po podniesieniu napiecia na procku do tej wartosci chodzi stabilnie:)

Byc moze jeszcze za niskie napiecie na pamieciach.. ?

i tutaj jaka bedzie faktyczna wartosc napiecia po daniu +500 ? czy moge zaryzykowac i podniesc jescze o te wartosc?

I jakie ustawić timingi najlepiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh ja podkrecilem te geile z 860mhz cl4 do 1080mhz 5-5-5-15 na lajcie. nawet sie nie grzaly az tak zbytnio i nie sypalo bledami w memtescie na ga-965p-ds4 i c2d e6300. oczywiscie na 2.1V

http://img244.imageshack.us/img244/918/odc...apizdzieom8.jpg

tyle ze ratio mam 12:8 bo nie moge 1:1 ustawic ;\ nie wiem co jest nie tak

 

edit. po krotkim namysle postanowilem przekroczyc bariere 1100 i udalo sie na lajcie przy 2.1 V i ratio 2:3

http://img138.imageshack.us/img138/1571/geilas6.jpg

nie testowalem tego aczkolwiek odpalilem cs'a i pare innych programow codziennego uzytku i bez problemu wszystko smiagalo. w testy sie pobawie pozniej

Edytowane przez Bloodline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam Geile nie ultra ale te 800Mhz cl5 .... na v2.1 smigaja na 900Mhz 4-4-4-12.... everest odczyt 8400 zapis 7000 czas dostepu 56ns... bedzie wiecej czasu to sie pobawie pewnie na cl5 luzem pojda na 1000 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja juz nie wiem, nie robiłem memtesta ale dzisiaj rowniez ustawiłem je na 4-4-4-12, przy napieciu 2.1, co prawda poszły

tyle ze przy tescie w Orthosie "Large Test Some Ram", komp sie zresetował a przy "Blend test CPU & RAM" sypnał takim błedem?

 

Dołączona grafika

 

Jako ze temat dotyczy Geil Ultra 800, mam propozycje, moze kazdy kto je posiada umiesciłby screena z MemSet 3.4 w połaczeniu z

super pi, pozwoliłoby to na porównanie ustawień i moze poproawiło wydajnosć i prace z tymi pamiatkami.. :)

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja się zapytam, czy komuś zdarzają się restarty kompa na tych pamięciach? :) BO MI JAK CHOLERA!

 

Średnio dwa razy w tygodniu uświadczam kompletnie niezapowiedzianego perfidnego restartu. Najczęściej podczas włączania nowej zakładki w Firefoxie, wywala mi blue screena na ułamek sekundy i restartuje komp. Nawet nie zdążę przeczytać co tam pisze. Napięcie mam ustawione na 2.1 V i nic nie jest kręcone. Jak ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem - chętnie przeczytam.

 

mobo: Abit quad GT

4 gb geil ultra

proc: intel quad core

 

edit: a to jeszcze dodam, że:

 

power: be quiet 500W

graf: 8600gt palit sonic+

Edytowane przez nastynas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze jednak geile cos slabiutko ostatnio... tylko paru osobom na forum jakos takos smigaja ;p a w wiekszosci padaka ;] mialem brac patrioty ale omylkowo zamowili mi te geile ... cale szczescie ze zaliczam sie do garstki zadowolonych posiadzaczy geil ;p

Panowie ja nie ma Ultra tylko zwykłe cl5;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

po kilku dniach zabawy pamieci ruszyly na ddr 500 czyli równiutkie 1000Mhz na 2.2v i ustawieniach z obrazkow ponizej;p

roznica w wydajnosci pomiedzy 900-1000 jest zadna jedynie sama mozliwosc pamieci do wyzszego oc satysfakcjonuje....

postaram sie jeszcze powalczyc moze cos z tego wyjdzie ;p

post-14961-1202294235_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy artykuł przetłumaczony na eng..

geil

 

Tylko ze to test 2x512, teraz ciekawe czy 2x1gb tez byly robione na D9

 

czytałem również na forum geil;a sporo na ich temat

i okazuje sie ze sa bardzo wybredne co do ustawionych timingow

i nie tych podstawowych.. nie ma co narzekac az taki zły potencjal OC nie maja..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mamy artykuł przetłumaczony na eng..

geil

 

Tylko ze to test 2x512, teraz ciekawe czy 2x1gb tez byly robione na D9

 

czytałem również na forum geil;a sporo na ich temat

i okazuje sie ze sa bardzo wybredne co do ustawionych timingow

i nie tych podstawowych.. nie ma co narzekac az taki zły potencjal OC nie maja..

ja mam 2x512 ale na promosach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC2-6400 Ultra...............................4.0-4-4-12 @ 1.8 ~ 2.3V..Aeneon AET93F30DGX21GB6400UDC / GX22GB6400UDC .......................................Elpida Micron D9GMH (B6-3) (only early versions)

przeczytałem na forum geilusa forum

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC2-6400 Ultra...............................4.0-4-4-12 @ 1.8 ~ 2.3V..Aeneon AET93F30DGX21GB6400UDC / GX22GB6400UDC .......................................Elpida Micron D9GMH (B6-3) (only early versions)

przeczytałem na forum geilusa forum

zgadza sie. jak weszly, to ultra 800 byly na lepszych kosciach, a pozniej na aeneon. a ja mam ultra 667 czyli 5300 - PRoMos

jak wroce do domu, to zobacze, czy uda mi sie na nich cos wiecej wyciagnac..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadza sie. jak weszly, to ultra 800 byly na lepszych kosciach, a pozniej na aeneon. a ja mam ultra 667 czyli 5300 - PRoMos

jak wroce do domu, to zobacze, czy uda mi sie na nich cos wiecej wyciagnac..

no ja swoje pusciłem na 970 i napieciu ok ~2,3 okazuje sie ze potrzebuja jeszcze wiekszego voltage, zeby stabilnie chodzic na tych 1000..

testuje dalej.. :D

 

jeszcze test blend stres niestety po 5 min wywalił mi błąd..

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 1663 Time: 15

CPU: 2909MHz FSB: 200MHz [200MHz x 14.5 est.]

CPU: 2909MHz FSB: 200MHz [200MHz x 14.5 est.]

2008-02-18 22:57

Launching 2 threads...

1:Using CPU #0

2:Using CPU #1

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Press Stop to end this test.

2:Press Stop to end this test.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

2:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

1:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

1:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

1:Hardware failure detected, consult stress.txt file.

1:Torture Test ran 5 minutes 41 seconds - 1 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

2:Torture Test ran 5 minutes 41 seconds - 0 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam Geile nie ultra ale te 800Mhz cl5 .... na v2.1 smigaja na 900Mhz 4-4-4-12.... everest odczyt 8400 zapis 7000 czas dostepu 56ns... bedzie wiecej czasu to sie pobawie pewnie na cl5 luzem pojda na 1000 :P

to masz rewelacyjne wyniki, na ultra przy 900 mhz 4-4-4-12 wychodzi mi odczyt 7400 a zapis 4900... nie wiem czemu taka roznica :damage_wall:

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy pamieci nie sa juz za mocno przekrecone u mnie po przekrocxzeniu 1000Mhz wydajność pamięci drastycznie spadła ... prawdopodobnie za duże oc jak na te sztuki :-/

nie, laza mi dobrze, 1000 mhz tez wyciagnalem tylko juz stabilnosc nie taka jaka bym chcial :blink:

 

*edit*

 

czy ktos mi moze powiedziec, jak najlepiej ustawiac mnoznik procka w stosunku do pamieci? obecnie system dziala stabilnie na 9x300 procek (e4500) i pamiec mam 900 przy 4-4-4-12, eksperymentowalem z roznymi kombinacjami i chyba na tym wychodzi mi najlepiej, ale moge sie mylic - co mozecie poradzic?

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zrobiłem na nich ponad 1000 tyle ze przy 266 a nie 333 czy 400, bo to raczej nie mozliwe, napiecie nawet 2.34,

niestabilnie bo mam zasilke do nieczego.. nic już w drodze jest "FORTRON 350-60 HLN 24pin SATA PCI P4"

 

postaram sie zamiescic fotki jescze dzisiaj moich wypocin:P

 

Dołączona grafika

 

P.S. na forum geilusa admin odpisał mi ze nigdy nei puszczał ich nizej niz 2.2 a rekomendowane jest ~2.3v a ta tabelka pokazuje jeszcze inny zakres napiecia dla niech

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobic test everestem?

 

nie umiem u mnie zrobic lepszych wynikow niz na 9x300 -> 900 ddr, najlepiej mi sie spisuja na tych ustawieniach te kosci

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozesz zrobic test everestem?

 

nie umiem u mnie zrobic lepszych wynikow niz na 3x300 -> 900 ddr, najlepiej mi sie spisuja na tych ustawieniach te kosci

o jaki inny test Ci chodzi? zrobiłem odczytu, zapisu, czasu dostepu, stabilnie Super PI na 32MB co wiecej trzeba...

u nie poleciały na 200 ponad 1018, a czy wyzej zobaczymy czekam na stabilniejsza zasilke..

co do twoich ustawic to ja raczej ci nie pomoge bo mamy inne platformy, procki i mnozniki..

 

Mam pytanko czy wasze geile tez sie tak grzeja strasznie, ledwo co dotknac mozna.. i przy napieciu jak w sigu.. dziwne?

narazie zamontowałem cooler tymczasowy, troche je zschlodzi ... w kazdym razie nie za wesoło..

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jaki inny test Ci chodzi? zrobiłem odczytu, zapisu, czasu dostepu

ehh no tak, moj blad - zle popatrzalem, dzieki, widze, ze mam roznice ogromna u siebie w porownaniu do ciebie:

 

read: 7600 write: 5400 copy: 6000 latency 64

 

szkoda slow...

 

*edit*

 

dobra nawet dalem rade puscic to na 1000, pi nie robilem, pewno by sie wysypalo i tak, 1000 mhz, 2,3 v, 5-5-5-15, wyszlo:

 

7800, 5400, 6000 :)

Edytowane przez alvin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos jakis pomysł zeby schłodzic te geile, opłaca sie kupowac cos takiego zda to egzamin, i czy wogole da sie to zamontowac na nasze geile?

 

http://www.allegro.pl/item312816745_strong...nie_na_ram.html

 

narazie zastepczym chlodzeniem u mnie jest cooler z zasiłki Codegena:PP heheh, zawsze cos tylko ze 30dB:pp

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Edytowane przez Trancvission

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...