Skocz do zawartości
soulburner

Problem Z Joystick'iem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Posiadam joystick Media-Tech MT-161 (nie śmiać się, tani był ;)). Od jakiegoś czasu ruchy joystick'a (np. w oknie kalibracji w Windows) stały się... chaotyczne.

Ruch np. w lewo powoduje to, że trzęsący się "plusik" najpierw skacze w prawo, a dopiero później idzie w lewo, wciąż trzęsąc się straszliwie. Również czasami działają, czasami nie, przyciski na rączce i grzybek. Praktycznie jedyną dobrze funkcjonująca jest przepustnica i przyciski 5 i 6 obok niej.

 

Czy jest jakiś na to sposób? Nie chcę kupować nowego joy'a, bo już kiedyś wymieniłem starego z identycznego powodu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest klasyczny przykład zgonu tudzież jak wolisz zmęczenia potencjometrów. Nic z tym nie zrobisz, no chyba że wymienisz poty lub kupisz joystick ale nie Media-techa, Logitecha. Jak już to Saiteka lub wynalazek Microsoftu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość lukas_gab

Miałem Saiteka i to jeden szmelc ... połowa przycisków nie była obsługiwana , trząśł się jak trzeźwiejący piak i drogi . Kupiłem mediatecha i co ? super! kursor stoi w miejscu jak słup , wszytskie przyciski działają i kupiłem za 20 zł ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Saiteka Cyborg Evo (obecnie w rekach kumpla, ktory tez go sobie chwali) juz dlugo i jestem z niego bardzo zadowolony - dziala jak zloto, wszystko da sie ustawic w dolaczonym sofcie, mozliwosc dostosowania podporek i glowki z przyciskami do dloni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie :P

Trochę ciężko mi uwierzyć w 'zmęczenie' potencjometrów, gdyż to już drugi joystick, który tak ma (żył znacznie krócej od tego), dodatkowo nie działają przyciski ani grzybek na rączce, ALE - czasami jednak działają! :P Rozbierałem joystick i zaglądałem do środka - wszystkie kabelki są na swoim miejscu, wtyczki poprawiłem, żadnych zimnych lutów...

 

Najbardziej boję się tego, że kupię jakiegoś joy'a z wyższej półki i on po kilku miesiącach też tak skończy :P

Edytowane przez soulburner

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jest ;)

 

Możecie polecić jakiś joystick, taki w rozsądnej cenie (nie jakiś HOTAS za Bóg wie ile ;)) dla maniaka symulatorów? Konieczna zintegrowana przepustnica i oś Z. Przy okazji - są może joy'e z osią Z zrealizowaną inaczej niż w kręcącej się rączce?

 

Z góry dzięki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z joyami mam wspólnego od min. 4 latm jeżeli mi nie ufasz to sorry. Wszystkie Logitechy Wingman też tak padały. Ba nawet po wyciągnięciu z pudełka już potrafiły nie działać. To samo jest z Media tech. Jedynym joyem który mogę polecac w ciemno to MS, teraz sam używam Saiteka X45 ale tylko dlatego bo tanio dorwałem i jest to typowy HOTAS. Niemniej kolejny będzie już od CH lub COGUAR. Jeżeli nie to to już poważniejsza zabawa w mjoya i budowanie przekładni od podstaw ale na to potrzeba siana. Rób jak uważasz.

 

Microsoft Sidewinder, to jest to czego szukasz soulburner. Bierz nawet używkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...