Skocz do zawartości
Alfiq

Problem Z Kartą Graficzną (?)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Niedawno kupiłem nowy komputer i już są z nim problemy. Obiekty w grach pojawiają się za późno, kiedyś na moim GF2 tego nie było! Wszystko widziałem z daleka. Przykład: lecę samolotem. Tam, gdzie kiedyś był murek, jest czysto. Zbliżam się, zbliżam... A TU MATRIX! Murek się pojawia! Tak samo znika dym z kominów, w miarę zbliżania się do postaci pojawiają się dłonie, jakieś dodatkowe rurki i inne [ciach!]ły do karabinów. Poza tym tekstury skaczą, też w miarę zbliżania się do obiektów. Nie jakoś tam na wielką skalę, ale robią się jaśniejsze, albo po prostu zmieniają się na inne. W helikopterze pojawia się szybka, tekstura przeskakuje na inną, to wszystko podczas zbliżania się do niego. Druga sprawa, cienie. Są ząbkowate... i się ruszają. Pojawiają się też za późno, jak reszta rzeczy! Wygląda to niezbyt fajnie. Sprawa trzecia, anti-aliasing. Działa niby poprawnie, ale trawy podskakują i zmieniaja swoje tekstury, gdy jest włączony... nagrałem nawedt, jak to wygląda: http://video.google.pl/videoplay?docid=122...1&q=skoki+2. Myślałem, że te problemy występują tylko w Battlefieldach, ale w Bad Day LA mam to samo... Sterowniki instalowałem starsze, nowsze, przeinstalowałem system... Bawiłem się ustawieniami i nic się nie zmieniało. Nie wiem co się dzieje, proszę o pomoc.

Moja konfiguracja:

AMD Athlon 64 3000+

PALIT Xpertvision Geforce 7600GS

ASUS M2N4-SLI.

 

Nie znam się na tych sprawach i jestem nieco wkurzony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość rafifeo

jak tez juz ci radzilem (;)) idz to tego 'pro' serwisu i nich ci karte wymienia na nowa ;) i wtedy zobacz czy dalej tak sie dzieje. jesli tak, to trzeba by sprawdzic moze ramy (?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm to porzycz grafe od jakiegos kumpla jak na niej bedzie wszystko dobrze działało tzn ze twoja karta jest uwalona i na gaware z nia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Hmm, ja mam to samo, tzn z daleka wiekszosc rzeczy wyglada nie dokladnie a w miare zblizania sie widac coraz wiecej szczegolow, tyle ze nie sa to plynne przejscia ale po prostu - ciach! I juz cos sie pojawilo... imo tak powinno byc, ja np. mam dziwne biale paski na scianach ktore doslownie jezdza gdy sie do nich zblizam (wiele osob ma ten sam 'problem') - na radku 9550 tego nie mialem. Jakosc obrazu byla duzo lepsza, i nastepna grafa jaka kupie to bedzie radeon, no chyba ze znow gf bede musial wziax bo ati nic nie bedzie miec do zaoferowania w swojej cenie ciekawego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ja mam to samo, tzn z daleka wiekszosc rzeczy wyglada nie dokladnie a w miare zblizania sie widac coraz wiecej szczegolow, tyle ze nie sa to plynne przejscia ale po prostu - ciach! I juz cos sie pojawilo... imo tak powinno byc, ja np. mam dziwne biale paski na scianach ktore doslownie jezdza gdy sie do nich zblizam (wiele osob ma ten sam 'problem') - na radku 9550 tego nie mialem. Jakosc obrazu byla duzo lepsza, i nastepna grafa jaka kupie to bedzie radeon, no chyba ze znow gf bede musial wziax bo ati nic nie bedzie miec do zaoferowania w swojej cenie ciekawego.

 

No, te pojawianie się obiektów i przeskakiwanie na bardziej szczegółowe tekstury mam, w bf1942 też się pojawiło (kiedyś, na gf2 tego nie było!). I tak - te pasy też jeżdżą. :) Powiedz mi tylko, jakie masz cienie, czy są gładkie, czy takie ząbkowate? I czy się ruszają razem z myszką? (taką zębatka się porusza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Ząbkowe, mam je na medium, nie mam kompa na high w bf2.

Ale jak dam na high to duzej roznicy nie ma, widac piksele jak sie podejdzie blisko cienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, czyżby wasze karty były uszkodzone? Może zaaplikować im nowszy bios, jeżeli takowy wyszedł? A propos, na NOBO wgrany najnowszy? Może to konflikt z NOBO... Heh, próbowałeś swoją karte u znajomych aplikować? Warto to sprawdzić, żeby wykluczyć winnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

To odpada, np. Spylon z tego forum tez tak ma (chodzi mi o te paski i jedynie to jest moj 'problem'), alfik, ja, pewnie jeszcze ktos sie znajdzie.

Nvidia tak ma moze po prostu, a ja jestem bardzo wybredny i dopatrze sie najmniejszych baboli ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...