Skocz do zawartości
wojtek4994

Pamięci Jedno I Dwustronne

Rekomendowane odpowiedzi

Mam na płycie dwa moduły pamięci - jeden jest jednostronny a drugi dwustronny. Poza tym mają identyczne oznaczenie i są tej samej firmy. Czy to, że jeden jest jednostronny, a drugi dwu, może powodować jakieś konflikty, problemy???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mobo z BX440 może nie wykrywać całego ramu. Czasem pomagała zmiana slotów. W nowych mobo nie powinno być żadnych problemów. Sam mam dwie kości jednostronne i jedną dwustronną i jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chodzi o mojego kompa z siga. Czytałem, że pamięci jednostronne i dwustronne różnią się tylko tym, że jedne mają kości tylko z jednej strony a drugie z dwóch :D. Więc nie powinno być problemów... A odkąd wczoraj zainstalowałem drugi moduł miałem 2 zwisy :/ a wcześniej nic takiego nie było. Dodam jeszcze że taktowania, timingi itp. są standardowe. Na noc zapuszczę memtesta i zobaczymy czy coś pokaże. Czytałem, że w jakiejś starszej (tzn. ok. 2002 r.) płycie MSI na nForce były zonki z różnymi modułami, że zależało od slotu do jakiego się włożyło... Pod uwagę biorę jeszcze słaby zasilacz, ale ma 450W, daje idealne napięcia i jest praktycznie nowy więc powinien dać radę. Zobaczymy rano... Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

timingi standardowe NIE RÓWNA SIĘ timingi odpowiednie

Hmmm... Ale do tej pory miałem jednen moduł i działał bez żadnych problemów. Memtest chodził prawie 10 godzin i nie znalazł ŻADNEGO błędu, więc wygląda na to, że pamięci są OK. To mnie trochę uspokaja, jeśli nie będzie w najbliższym czasie więcej problemów to znaczy że te zwisy to znowu jakieś dziwactwo Windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... Ale do tej pory miałem jednen moduł i działał bez żadnych problemów. Memtest chodził prawie 10 godzin i nie znalazł ŻADNEGO błędu, więc wygląda na to, że pamięci są OK. To mnie trochę uspokaja, jeśli nie będzie w najbliższym czasie więcej problemów to znaczy że te zwisy to znowu jakieś dziwactwo Windy.

Testowałeś każdy moduł oddzielnie czy razem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dwa moduły pamięci kingmaxa-jeden jednostronny a drugi dwustronny, postępowałem wg standardowej procedury w przypadku "niepowodzenia",czyli zmiana slotów, reset zworki itd a system i tak nie chciał wystartować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Memtest chodził prawie 10 godzin i nie znalazł ŻADNEGO błędu, więc wygląda na to, że pamięci są OK.

Memtesta to se można w pupcie włożyć :] Odpal goldmemory.

 

Na twoim sprzęcie może pomóc wyłączenie przeplotów, ewentualnie zabawa z MAL i RP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to i ja wtrącę swoje 3 grosze.

też kiedyś się pytalem o rożnicę pomiędzy mem jedno i dwustr.

taką dostałem odp. od użytkownika: Xtreme Addict

'Jednostronne zawsze są łagodniejsze dla kontrolera, więc wybór oczywisty'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mobo z BX440 może nie wykrywać całego ramu. Czasem pomagała zmiana slotów. W nowych mobo nie powinno być żadnych problemów. Sam mam dwie kości jednostronne i jedną dwustronną i jest dobrze.

to jakim cudem na mojej mobo mam 3 kostki w tym 2 jednostronne i 1 dwu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamięć dwu od jednostronne różnią się po pierwsze tym ze układy są na obu stronach płytki, co oznacza ze jedna kość zajmuje dwa a nie jeden bank pamięci (liczba banków jest ograniczone)

co do osiągów nie powinno być różnicy ale nie jest tak do końca, moduły o pojemności np: 1GB zwykle są dwu stronę dlatego ze pojemności pojedynczego układu jest ograniczona technologiczne wiec aby osiągnąć zamierzona pojemności przy odpowiednim koszcie stosuje się moduły dwustronne (czasem wykonane przy użyciu nieco gorszej jakości układów)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiem może po kolei (tak późno bo dopiero wróciłem skądś, gdzie mam się uczyć o takich właśnie podobnych problemach ;]):

 

@NoVVy

Testowałem moduły razem, bo tak właśnie mają pracować; osobno może być wszystko OK ale mogą nie współpracować...

 

@hary86

A jak akurat słyszałem że MemTest jest najlepszy i dlatego właśnie go używam :P

 

Tak więc problem różnicy jest nadal nie rozwiązany... Na niektórych kompach działa bez problemu a na niektórych nie... W każdym razie u mnie jak na razie wszystko działa dobrze więc był to niepotrzebny alarm... Temat można chyba zamknąć.

 

Pozdro 4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...