Skocz do zawartości
sansaba

Wybór Budżetowego Lapa ~3500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów :)

Stoję obecnie przed wyborem nowego lapciaka z przedziału budżetowego :) Chciałbym w związku z tym usłyszeć Wasze opinie nt. moich wyborów i ew. Wasze propozycje.

 

Oto moje wymagania sprzętowe:

 

- laptop ma służyć jako DTR, więc mobilność jest drugoplanowa;

- ze względu na koszta skupiamy się na Celeronie M (chyba że ktoś zna lepszą propozycję);

- matryca 15'' - 15,4'' minimum WXGA;

- dysk 60 - 80 GB chętnie 5400 rpm;

- 512 RAM DDR2 minimum;

- Intel GMA 950 minimum (chętnie widziane mocniejsze);

- DVD+-R/RW Dual Layer;

- TV-out.

 

Wymagania ogólne

 

- cena do 3500 PLN;

- cisza ...............;

- dobry montaż lapa i jakość użytych elementów i podzespołów;

- gwarancja najchętniej 24 m-ce;

- czyli najogólniej i jednocześnie najtrafniej: to ma być porządny, estetyczny i wytrzymały lapek.

 

EDIT:

 

Będę tu dołączał interesujące mnie Wasze propozycje z dalszych postów - żeby było klarownie ;)

 

Oto zaś propozycje:

 

Aristo Prestige 1600

BENQ Joybook R53EG

Lenovo N100

Asus A6F

HP Compaq nx7400 (EY508ES)

Acer TM 4233 NWLMi

 

Proszę nie sugerować się kolejnością listy. Tak naprawdę liczy się stosunek cena/jakość/wydajność (tak samo jak przy zakupie Acera z siga ;) )

 

Czekam na Wasze komentarze i opinie ad. powyższych laptopów, a także na inne propozycje spełniające moje kryteria zakupu :)

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie masz szczególnie dużych wymagań co do grafiki i procka, ale moim zdaniem warto by było pomyśleć nad dołożeniem stówki do Asusa A6F i mieć wydajniejszego procka (tj. Core Duo). Co prawda dysk 4200RPM, ale chyba łatwiej wymienić w późniejszym czasie dysk niż procka ;]

Drugą propozycją jaką bym rozważył i do której też warto (o ile byłaby taka potrzeba) dołożyć, to HP nx7400 EY508ES- nie wiem tylo jak z tv outem.

 

Kolega kupił ostatnio jakiegoś Aristo z serii 1600, więc mogę go podpytać jak z wykonaniem tego lapka, bo bebechy to ma tam znacznie inne niż ten którego Ty pokazujesz.

 

Pzdr.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopłacić 11 pln i za 3511 pln myślę, że lepiej będzie kupić coś takiego Fujitsu-Siemens Amilo Pro V2065-61H1PL

 

Tak po krótce : Pentium M 735 1.7GHz, RAM 512 MB DDR2, HDD 60 GB, 15.4" i Radeon x300

 

Oczywiście gwarancja 24 miesiące.

Rozważałem tego lapa - nie mówię, że go wykluczam, lecz opinia użytkowników o FS wśród znajomych (oddajmy honor-żaden nie ma tego modelu...) jest delikatnie mówiąc zbliżona do opinii o Acerze (czyli pomijamy bluzgi i ;) nie ma co cytować). Jednak na przykładzie swojego Acera wiem, że nie wszystkie opinie są trafne i obiektywne. Dlatego wstępnie wykluczyłem ten model, ale szukam jeszcze jakichś opinii na jego temat i biorę go pod uwagę - jednak plasuje się narazie za w/w trójką ;)

 

Nie masz szczególnie dużych wymagań co do grafiki i procka, ale moim zdaniem warto by było pomyśleć nad dołożeniem stówki do Asusa A6F i mieć wydajniejszego procka (tj. Core Duo). Co prawda dysk 4200RPM, ale chyba łatwiej wymienić w późniejszym czasie dysk niż procka ;]

Drugą propozycją jaką bym rozważył i do której też warto (o ile byłaby taka potrzeba) dołożyć, to HP nx7400 EY508ES- nie wiem tylo jak z tv outem.

 

Kolega kupił ostatnio jakiegoś Aristo z serii 1600, więc mogę go podpytać jak z wykonaniem tego lapka, bo bebechy to ma tam znacznie inne niż ten którego Ty pokazujesz.

 

Pzdr.

Zaraz luknę tego Asusa, ale wolałbym nie przekraczać budżetu ... HP nx7400 - nie ta bajka cenowa ;) A o aristo podpytaj i to dokładnie, możesz nawet zfocić i podesłać fotki na maila (PW albo GG) jak coś, będę wdzięczny o wszystkie opinie o nim - nawet nie tyle o bebechach, co o jakości matrycy i wykonania w nim.

 

EDIT:

 

Najtańszy Asus A6F - nawet mi się podoba - dołączam do listy z pierwszego postu

 

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczać budżetu, to zrozumiałe. Ale czasem imho dobrze dopłacić do czegoś jeśli jest tego warte.

Nie wiem na którego nx7400 patrzyłeś, że mówisz o innej bajce- model który Ci dokładnie napisałem wg skapiec.pl można kupić już za mniej niż 3,5k. A jest to propozycja bardzo fajna z racji dużej ilości ramu i niezłego proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczać budżetu, to zrozumiałe. Ale czasem imho dobrze dopłacić do czegoś jeśli jest tego warte.

Nie wiem na którego nx7400 patrzyłeś, że mówisz o innej bajce- model który Ci dokładnie napisałem wg skapiec.pl można kupić już za mniej niż 3,5k. A jest to propozycja bardzo fajna z racji dużej ilości ramu i niezłego proca.

Faktycznie oddaje honor :)

HP Compaq nx7400 (EY508ES)

Baaardzo mi się spodobał. Następny do listy z początku topicu :)

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz sobie pozwolić (finansowo) na tego ASUS'a to myślę, że nim powinnieneś się zainteresować, szkoda tylko, że brak systemu operacyjnego. No, ale za 3600 pln nie można mieć wszystkiego, prawda ? ;)

 

EDIT :

Na korzyść HP przemawia dodatkowo system operacyjny Windows XP Home Edition, jednak wsród moich znajomych panuje raczej nieprzychylna opinia odnośnie notebook'ów HP. Jest tak jak napisałeś we wcześniejszym poście, zależy na jaki egzemplarz się trafi, bo można i dobrego Acer'a dostać.

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro możesz sobie pozwolić (finansowo) na tego ASUS'a to myślę, że nim powinnieneś się zainteresować, szkoda tylko, że brak systemu operacyjnego. No, ale za 3600 pln nie można mieć wszystkiego, prawda ? ;)

 

EDIT :

Na korzyść HP przemawia dodatkowo system operacyjny Windows XP Home Edition, jednak wsród moich znajomych panuje raczej nieprzychylna opinia odnośnie notebook'ów HP. Jest tak jak napisałeś we wcześniejszym poście, zależy na jaki egzemplarz się trafi, bo można i dobrego Acer'a dostać.

Narazie z tych pozycji zdecydowanie prowadzi HP nx7400 - proc, RAM 1 GB 667 MHz !, a grafa ta sama co w asusie :) Poczekamy - zobaczymy - decyzję muszę podjąć do końca tygodnia. Ale już się cieszę, że założyłem topic - już jestem bogatszy w wiedzę. Zachęcam do dalszej dyskusji i propozycji.

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

667 ?? Ten HP ma procesor Intel Core Duo T2250 1.73 GHz (2MB Cache L2, 533 MHz)

 

Na forum jest jego recka pod tym adresem KLIK.

Kliknij w mojego linka do tego hp-ka :o No to co, wałeczek w sklepie ?? Obejrze jak dotre do domu, teraz narazie się zwijam, ale dzięki za info :mur:

pozdrawiam

sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem co było w linku.

Według tego sklepu to :

 

- FSB jest 667 Mhz,

- RAM jest 1 GB DDR2 667 MHz

- ale procesor, który jest w tym HP to Core Duo T2250, a one są na 533 Mhz.

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie traktowałbym tego jak jakiś duży wał- ot takie małe wprowadzanie klientów w błąd, a może i nawet błąd przy wypełnianiu specyfikacji technicznej ;) Ważne, że Ty wiesz z czym masz do czynienia, a nie co jest napisane na stronie sklepu.

 

Poza tym satoshie już zdążył edytować posta ;]

Ram może chodzić na 667MHz, ale nie proc i to chyba tyle wyjaśnień w tym temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tego Asusa A6F lepszy jest http://www.notebooki.pl/notebook/pokaz/1858/, droższy o całe 7zł ;), ale ma lepszy procek i ma system.

 

Hmm no nie jestem do końca pewien, który procesor będzie wydajniejszy.

 

ASUS A6F ma procesor T2300E - 1.66GHz - 667MHz FSB

natomiast

ASUS F3F ma procesor T2250 - 1,73 GHz - 533MHz FSB

 

Wydaje mi się, że mocniejszą jednostką jest T2300E.

 

 

EDIT :

 

Kto usunał posta? :unsure:

Edytowane przez satoshie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie coś mi nie gra, jeden post za mało ;)

W każdym razie wg recki NX7400 z naszego forum wynika że wolniejsze FSB jakoś nie ma szczególnego wpływu na mniejszą wydajność- potwierdza to chociażby wynik SPi. Faktem może być nie słabsza wydajność T2250 w którą nie wierzę za bardzo, a raczej brak informacji o tym procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto usunał posta? :unsure:

satoshie, ja :) Czyli ten, kto popełnł gafę :oops: Masz racje, za późno się zorientowałem...

Coś za coś, albo brak systemu i FSB 667, albo Win XP i FSB 533MHz.

 

Tak trochę OT. Denerwują mnie czasem opisy na notebooki.pl, tam gdzie karta graficzna to podają model chipsetu + jeszcze 128MB. Dla niezorientowanych może to wprowadzać w błąd. Poza tym ważne jest także, czy jest to 945GM, czy 945GMZ. Ten drugi nie ma wsparcia dla dual channel DDR2 667MHz..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, poczytałem, pooglądałem, rozważam decyzję... Jednakże chyba zawężę obecne rozważania do HP i Asusa (jednak co Core Duo, to Core Duo...). Liczyłem się z tym, że za ta kasę będę skazany na Celerona M a tu taka miła niespodzianka :) Naprawdę karta graficzna nie jest dla mnie aż takim ważnym elementem (czytaj: nie giercuję maniakalnie ;) ) dla którego warto by było dołożyć ~set złotych... Skoro na GMA 900 da się pograć w dość pokaźny zasób gier, to i na GMA 950 rozrywki nie zabraknie :) A reszta konfigów tych dwóch lapków (HP - Asus) jest bardzo podobna (512 MB RAM 533 MHz mogę wyjąć ze swojego Acera i przełożyć do Asusa). No nic, poczekamy, może jeszcze ktoś coś wrzuci ;)

 

BTW - o nx 7400 już poczytałem, moze ktoś jakieś swoje opinie o Asusie zarzuci ?? cały czas czekam na opinie ad. lapków z pierwszego postu oraz nowe propozycje i dyskusje.

 

EDIT

 

W świetle tej dyskusji może warto się chwilkę wstrzymać ?? Może trafiłby się drugi egzemplarz dobrze wykonanego Acera :o ?? :) Dołączam go do początkowej dyskusji - możecie i o nim się wypowiadać. Lecz wydaje mi się, że jeżeli po ukazaniu się go w sprzedaży cena będzie oscylowała dalej w okolicach ~3200 ~3500 PLN no to mamy zdecydowanego faworyta cena/wydajność... Jedyną niewiadomą pozostaje (jak to w Acerze ...) jakość... Ale... Coś za coś... Gra wydaje się warta świeczki.

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam HP NX7400, solidnie zbudowana maszyna, jasno świecąca matryca - jak dla mnie ważny punkt, da się pracować przy jasnym dziennym świetle. Za ok. 3500 zł masz prawie wszystko, brakuje jedynie wyjścia TV. Jeśli komuś na nim bardzo zależy to można zakupić konwerter VGA na TV w cenie ok. 150 zł, są takie na Allegro i w sklepach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja też jestem zainteresowany kupnem lapka (tyle że za jakieś 2 miesiące) i troszkez wyższej półki (chyba bo zaczynam mieć powoli wątpliwości) :)

Jeżeli nastąpiła by taka zmiana kwoty przeznaczonej na sprzęt to zastanawiałbym się nad

Asus A6F

Toshiba A105-S4004

Sony VAIO FE670G

 

I przyłączam się do pytania Warriora apropo sprzętu Toshiby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie polecacie laptopów Toshiby ? Nie opłaca się w nie zainwestować ?

Opłaca, ale chyba dopiero w wyższym przedziale cenowym. Bo przy budżecie ograniczonym do 3,5k trudno znaleźć Toshibe z parametrami zbliżonymi choćby do tego nx7400.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opłaca, ale chyba dopiero w wyższym przedziale cenowym. Bo przy budżecie ograniczonym do 3,5k trudno znaleźć Toshibe z parametrami zbliżonymi choćby do tego nx7400.

Otóż to - Toshi z takimi parametrami nie szarpniesz za 3500 PLN - chyba że masz jakiś dobry namiar ;) Jak narazie chyba ograniczę się do trzech - HP, Asusa no i jeśli wejdzie do sprzedaży ... To jednak ten Acer...

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry, myślałem że już nie potrzebne skoro pojawił się ten Asus i HP. Pogadam z nim jeszcze dziś, albo poproszę żeby sam coś skrobnął w tym temacie.

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sry, myślałem że już nie potrzebne skoro pojawił się ten Asus i HP. Pogadam z nim jeszcze dziś, albo poproszę żeby sam coś skrobnął w tym temacie.

Nie no, jak najbardziej potrzebne :) Mimo budżetowego proca w Aristo Prestige 1600, reszta w tym lapie, a szczególnie własnie grafika syci :) Na tym sprzęcie można by pociągnąć dłuższy czas, właśnie jeśli nie zależy na super wynikach w markach i testach, to ten procek w zestawie z taką grafiką + minimum 512 MB RAM dodatkowo jeszcze długo dałby radę, a ile większa przyjemnosć z gierczenia :) Także jako podstawowy DTR, bez wodotrysków jeśli chodzi o wydajność i oszczędzanie energi pewnie dałby sobie ładnie radę - ale coś za coś jak wiadomo ;

pozdrawiam

sansaba

Edytowane przez sansaba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moglibyscie mi mniej wiecej powiedziec jaki laptop w cenie do 3500 zl (+- 100 zl) bylby najlepszym rozwiazaniem??? Laptop jest mi potrzebny na studia (informatyka), jednak pograc tez troche by sie przydalo :P Bardzo prosze o szybka odpowiedz :)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...