Skocz do zawartości
Doctor_25

Zamiana Semprona Na Athlona64 W Lapku ?

Rekomendowane odpowiedzi

jak w tytule? da rede zmienic z mobilnego semproniaka na takie cos:

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10454

w stacjonarce ma w stresie max 50*, gniazdo proca to samo.

jest na rdzeniu ClawHammer (35W) 1,5V

moj to Palermo 25W 1,4V

wiec roznica cieplna powinna byc niewielka :)

ale moze sie myle

 

na forum tweak.pl widzialem ze ktos ma Athlona wsadzonego do Acera 5014.

bo cena smieszna jak za taki procek :)

Edytowane przez Doctor_25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w wydzielanym cieple jest gigantyczna. Nie schłodzisz tego.

Drugą sprawą jest sprawa że to nie powinno zadziałać. Faktycznie slot jest taki sam ale raczej nie działa. Kiedyś z nudów próbowałem c Compaq'u zamienić Turion'a na Athlona 64. Nie poszło. Nawet nie kwestia tego że bios zgłaszał problem tylko po włączeniu zasilania nic się nie działo. W drugą stronę to oczywiście działa (Turion do zwykłej płyty i ma to nawet jakiś sens, on ma odblokowany mnożnik...)

Załóżmy teoretycznie że pójdzie:

-nic go nie schłodzi

-może być niestabilny z powodu za niskiego napięcia rdzenia

 

reasumując, pomysł słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

różnica w wydzielanym cieple jest gigantyczna. Nie schłodzisz tego.

Drugą sprawą jest sprawa że to nie powinno zadziałać. Faktycznie slot jest taki sam ale raczej nie działa. Kiedyś z nudów próbowałem c Compaq'u zamienić Turion'a na Athlona 64. Nie poszło. Nawet nie kwestia tego że bios zgłaszał problem tylko po włączeniu zasilania nic się nie działo. W drugą stronę to oczywiście działa (Turion do zwykłej płyty i ma to nawet jakiś sens, on ma odblokowany mnożnik...)

Załóżmy teoretycznie że pójdzie:

-nic go nie schłodzi

-może być niestabilny z powodu za niskiego napięcia rdzenia

 

reasumując, pomysł słaby.

no wlasnie podobno sie nie grzeje mocno:)

w stresie ma 50* w stacjonarce na jakims Coolerze made in China ;)

gdybym mogl to bym gdzies przelozyl i potestowal :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylko w stacjonarce masz przestrzen i wymiana ciepla jest zdecydowanie lepsza... musialbyc oslonic cooler ze wszystkich stron i tylko w z 2 miec wyloty jak w notebooku ciekawe ile wtedy by mial stopni ale mysle ze sporow wiecej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka jak wyżej plus dodatkowo obetnij ten radiator tak aby jego wysokość nie przekraczała 15mm i zamiast normalnego śmigła dodaj takie jak montowana na układach graficznych GF2MX.

Weź pod uwagę że w laptopie na 99% przypadków jest jeden układ chłodzący odprowadzający ciepło z chipsetu, grafiki i procesora. Taki procek natychmiast by się zagotował a razem z nim wszystkie inne elementy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat bo w sumie podobny problem ^^. Czy możliwa byłaby zamiana z A64 na turionaw acerze 1520?? Strasznie sie to bydle grzeje, lepiej byłoby wrzucic cos bardziej nadającego się do laptopa... tylko w związku z tym: czy bios nie bedzie miał problemu z obsługą procesora i nie bedzie czestowal go za wysokim napięciem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha doktorku.Również nie polecam A64 do laptopa, grzeje sie naprawdę mocno, w pełnym stresie dojscie do 85* C zajmuje mu 20 min (prime 95) - gdy panowaly lipcowe upaly grac sie nie dalo, bo po kilku minutach giercowania procek zwalniał do 800 MHz i było po ptokach ^^. Acha , uprzedzam pytania o sprawnosc coolera - wszystko z nim ok ;]

Edytowane przez genonef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym, ale mielismy na forum goscia, ktory wymienil Celerona na Pentiuma M (chyba) w jakiejs Toshibie, wiec IMO da sie :)

Jestem tylko ciekaw jak to jest możliwe, skoro producenci notebooków raczej nigdy nie dają możliwości przejścia z Celerona na Pentium M, w drugą stronę jest to możliwe. Chodzi o to, że notebooki z fabrycznie zamontowanym Celeronem są oparte o chipset który nie obsłuży Pentiuma M, zaś płyty z fabrycznie zamontowanym Pentiumem są kompatybilne wstecz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem tylko ciekaw jak to jest możliwe, skoro producenci notebooków raczej nigdy nie dają możliwości przejścia z Celerona na Pentium M, w drugą stronę jest to możliwe. Chodzi o to, że notebooki z fabrycznie zamontowanym Celeronem są oparte o chipset który nie obsłuży Pentiuma M, zaś płyty z fabrycznie zamontowanym Pentiumem są kompatybilne wstecz.

Troszke sie tego naszukalem (swoja droga tym razem ta szukajka zadzialala jak natura chciala :P)

2312197[/snapback]

Poczytałem i wcale nie ma tam napisane, że się da.

Mi chodzilo o s479 (ten od Dothanow i w ogole ;))

Właśnie piszę z Toshiby z sygnaturki do której przełożyłem P4M z Asusa (też z sygnaturki). Jeden i drugi proc na 479. Zabieg przebiegł bez najmniejszych problemów. Procesor chodzi na 533, chipset obsługuje też zmianę napięcia i mnożnika. Jednym słowem wszystko działa bez problemów. Ale nadal temperatura nie zeszła do poziomu tego który procek miał w Asusie. Oczywiście przy obniżonym napięciu do 0,7V na mnożniku x6 czyli 800MHz mam teraz około 51-53 stopnie. W Asusie było około 39-41. Podobnie Celeron przełożoby do Asusa. Przy spoczynku ma około 45-48 stopni, w Toshibie w tych samych warunkach miał 55 i co pół minuty włączał się wenylator. Wynika więc chyba z tego, że Toshiba ma dużo słabsze chłodzenie i wszelkie walki z wentylem a konkretnie z jego częstym włączaniem wynikają z tej przyczyny. Chyba trzeba by było pomyśleć nad przerobieniem wentyla, aby cały czas pracował na niskich obrotach. Nie byłoby prznajmniej tego fatalnego szumu w momencie załączania wentylatora.

Nadal nie dostałem jednak odpowiedzi czy można zastosować P4M z 478.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszke sie tego naszukalem (swoja droga tym razem ta szukajka zadzialala jak natura chciala :P)

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=205896&hl=

Jak widac, da sie :)

 

Poczytałem i wcale nie ma tam napisane, że się da.

Nie wytrzymam...

 

Tak trudno przeczytać w tym temacie moje posty.

 

Jeżeli czytacie nagłówek to później nie znacie odpowiedzi.

 

Powtarzam - spróbowałem takiej operacji ponieważ zalega u mnie stary procek 1,9P4M

 

Dlaczego to nie pasuje - procesor ma 478 pinów podstawka 479 - czyli próba odwrócenia mojego działania na twoje teoretycznie jest możliwa.

 

A praktycznie nie !!! ponieważ te piny(wycięcie) nie pokrywają się i żeby to zrobić procka trzeba by pozbawić jeszcze jednej nóżki -sądzisz, ze procek 477 będzie działał ?

 

Tyle postów - a wystarczy z netu ściągnąć sobie zdjęcia procka i podstawki.

Albo wyciągnąć wnioski z błędu kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam sie na tym, ale mielismy na forum goscia, ktory wymienil Celerona na Pentiuma M (chyba) w jakiejs Toshibie, wiec IMO da sie :)

Jaka w tym filozofia... ???

He?

No skoro Celeron byl na 400MHz fsb to Pentium M taki jak u mnie, czyli na 400MHz fsb tez pojdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to temat zamiany procesorów będzie dosyć często poruszany na tym forum, czy to Intela czy to AMD. Proponowałbym aby przykleić jakiś krótki poradnik, czy też wyjaśnienie, jakie operacje przejścia z różnych procesorów są dopuszczalne. Najlepiej ze zdjęciami i opisami technicznymi. Ale to już zależy od moderatorów forum czy takie coś ma sens, według mnie ma bo wiele osób zastanawia się nad tym zagadnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha doktorku.Również nie polecam A64 do laptopa, grzeje sie naprawdę mocno, w pełnym stresie dojscie do 85* C zajmuje mu 20 min (prime 95) - gdy panowaly lipcowe upaly grac sie nie dalo, bo po kilku minutach giercowania procek zwalniał do 800 MHz i było po ptokach ^^. Acha , uprzedzam pytania o sprawnosc coolera - wszystko z nim ok ;]

no to w sumie racja:)

 

z koleii Turion64 strasznie drogi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio chodzi po głowie zmiana obecnego M740 na coś M7x5 ze względu na wyższy mnożnik... mój i915PM osiąga siódme poty przy 160MHz. Widząc brak perspektywy poprawienia mu chłodzenia [które jeszcze musi dzielić z GPU] to jakos nie bardzo mam ochote pracować na granicy jego możliwości a przyjemnie byłoby mieć większe pole do popisu ;] [max bateri/max wydajność]

 

SpiderMAN nie masz przypadkiem M725 :>? do krakowa mam blisko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...