Skocz do zawartości
WOLF

Zakup Notebooka Firmy Dell Xps M1710 Lub Dobrego Klona Clevo 570u

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Poszukuję notebooka firmy Dell, model XPS M1710 do kwoty 9500 brutto.

Na terenie kraju nie znalazłem ciekawej oferty jeśli chodzi o cenę (sklepy internetowe, aukcje allegro), natomiast Dell Polska po pierwsze nie ma tego modelu w swojej ofercie a po drugie nie prowadzi sprzedaży dla klientów indywidualnych (tylko firmy i klienci biznesowi).

W związku z powyższym postanowiłem rozejrzeć się na terenie UE i znalazłem ciekawe propozycje.

Wielka Brytania (UK)

http://ecomm.euro.dell.com/dellstore/baske...tails=undefined

 

W ramach promocji do 13.09.2006r. – przy zakupie oszczędzamy 100 funtów i gratis zamiast 1024 mb otrzymujemy 2048 mb

Koszt zakupu po przeliczeniu na zł wg obecnego kursu na dzień 08.09.2006r. to około 8800zł

 

Niemcy (DE)

http://ecomm.euro.dell.com/dellstore/baske...mp;itemtype=CFG

 

W ramach promocji do 13.09.2006r. – przy zakupie oszczędzamy 100 euro

Koszt zakupu po przeliczeniu na zł wg obecnego kursu około 9070zł.

 

Konfiguracja obu modeli identyczna. Z tym że bardziej skłaniałbym się do zakupu w Wielkiej Brytanii ponieważ dostaję gratis więcej pamięci, klawiatura jest QWERTY i cena niższa.

 

Proszę Państwa o poradę i w miarę możliwości o wyczerpującą (krok po kroku) odpowiedź na poniższe pytania.

1/ Jak wygląda zakup notebooka po przez firmę Dell za granicą ?. Chodzi mi głównie o to czy mogę się zalogować np. na stronie Della UK jako klient indywidualny?. (mam nadzieję, że nie jest to sprzedaż wyłącznie dla firm tak jak to ma miejsce u nas) i czy w bezpieczny sposób mogę przeprowadzić całą transakcję?.

2/Czy żeby zakupić cokolwiek po przez firmę Dell muszę płacić wyłącznie kartą kredytową? Czy mogę wybrać inny wariant płatności np. przelew w funtach na ich konto?.

3/Po zakupie jak wygląda transport do Polski?. Czy ta cena doliczana do zakupu tj. 60 funtów obowiązuje wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii czy może Europy?.

4/ Jeśli w/w cena obowiązuje wyłącznie na terenie Wielkiej Brytanii to jak bezpiecznie po zakupie notebooka sprowadzić go do Polski?. Chodzi mi o koszt transportu, ubezpieczenie, i jaką polecacie firmę kurierską.

5/Będąc w UE czy po przekroczeniu granicy muszę uiszczać dodatkowe opłaty?. Jeśli tak to w jakiej wysokości.

6/Ewentualnie czy znacie Państwo kogoś kto byłby wstanie pomóc mi w sprowadzeniu takiego notebooka z UK. Sam jestem zielony jeśli chodzi o kwestie zakupów online po przez zagraniczne portale. Na ebayu nie mam konta jedynie allegro a tam nie ma nic ciekawego z 7900GTX na pokładzie ,po drugie przy kupnie lub sprzedaży od klienta indywidualnego zawsze towarzyszy większe ryzyko niż kupno od znanej dużej firmy.

Gdybym miał możliwość i kogoś na stałe w UK np. rodzinę, znajomych itp. nie byłoby może problemu a tak mam dylemat.

Może ktoś już z państwa sprowadzał dla siebie jakiś zestaw komputerowy z zagranicy i podzieliłby się swoim doświadczeniem.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie kupisz Della w UK czy Niemczech bo musisz byc rezydentem, nie wysla Ci tego do Polski.

 

2. Nie wiem ale chyba tylko przelewy i karty kredytowe.

 

3. Ja tez sprowadzalem sobie laptopa z UK i kurier wyniosl mnie wlasnie 60 GBP. Ale to i tak nie ma znaczenia bo patrz pkt. 1

 

4. Skoro Polska jest w UE, tak samo jak UK, to defacto nie "przekraczasz granicy" Unii, zadne oplaty nie dochodza.

 

5. W Polsce spokojnie kupisz ChilliGreena z 7900GTX (czyli klon Clevo) i spokojnie do ten ceny ktora podales. I to bym bardziej doradzal jako, ze sprzecik wg mnie fajniejszy od Della no i serwis na miejscu bys mial.

 

6. Wszystko o co pytasz bylo nie raz, wystarczylo poszukac, a wiem, ze tego nie zrobiles. Takze pilnuj sie na przyszlosc.

 

pozdrawiam

 

edit.

Za 9500 masz praktycznie 19" Chilli Z 7800GTX x2. Albo 17" od 6000 brutto, ale musialbys sie dowiedziec o szczegoly na temat procka, ramu itd. Odsylam na strone euronotebook.pl

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w uk kupisz przez ebay'a tylko wiadomo ryzyko troche jest no i przesylka niewiadomo czy wytrzyma, a przez strone della wydaje mi sie ze tez nie ma problemow ale pewny nie jestem.

Edytowane przez sector

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to dell ma oddzialy w roznych krajach zeby byly wlasnie za dane kraje odpowiedzialen. Do polski ci nie wysla.

Chlopaki z Rock'a sa spoko, zreszta firma rowniez warta polecenia. Ale czy cenowo wyjdzie bardziej korzystnie to nie wiem.

Co do eBay to ja nie wiem czemu wszyscy trzesa portkami na sama mysl. Kupilem an ebauy sprzetu za naprawde grube pieniadze i nie przejechalem sie ani razu. Jak sie kupuje z glowa to nie ma sie czego bac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...