Skocz do zawartości
Worms14

Najwydajniejsza Karta Graficzna Pci-ex

Rekomendowane odpowiedzi

Ja stalem przed podobnym problemem. Jednak kupie x1900xtx. Bo czekac mozna wiecznie na nowe karty/technologie. Wejdzie r600 i beda polecali czekac, bo juz zaraz wejdzie r650 = kolejna rewolucja. Premiera niewiadomo kiedy bedzie, a znajac zycie jeszcze beda ja przesuwac... Kup co jest teraz. Co bedzie pozniej bedziesz widzial.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi mi o "twoją koncepcję", tylko o to, że nie zareagowałeś na bzdury Worms'a14(cytując go), który nie wie co pisze

wg niego "R600, będzie najwydajniejszą grafiką z serii G80" :lol: , a nvidia będzie konkurować z G80 :lol:

 

chłopaki radzę wam przeczytać ten temat http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=190084 bo wasza wiedza w tym momencie jest zerowa

 

1. ATHLON 64 FX, a co do twojego konfiga to jest on nędzny:

jeśli zamierzasz podkręcać proca to ta płyta skutecznie zahamuje twoje zapędy, radze kupić Asus P5B Deluxe

aha, o to chodzi. Niestety nie zauwazylem tego ;)

 

 

Co do mojego konfigu i płyty... to dziwne, bo ta plyte ktora podalem radzili mi forumowicze z tego forum, a oczywistym jest fakt, iz bede podkrecał procka :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, mojej niewiedzy nie da się tutaj w żaden sposób wytłumaczyć, dzięki linkowi od cavarr liznąłem temat. Przepraszam wszystkich.

Martinii, masz racie ja postawię na X1950XTX, o ile będzie dostępny na polskim rynku, bo w tej chwili sprzedawcy sami nie wiedzą kiedy trafi do sklepów, miał być na początku tego tygodnia.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał te grafiki w domu i mógłbym porobić testy i sprawdzić ile kasy mnie kosztuje kolejne kilka punktów w 3Dmarku, wtedy bym przeliczył co się bardziej opłaca kupić i wybór miałbym mniej skomplikowany.

Dwa tysiaki będę miał z sprzedaży kart graficznych, 1300zł dokładam do CF, do GX2 pewnie nic bym nie dołożył. Na samej zmianie jestem pewnie stratny z 400~500zł. Po GX2 mniej więcej wiem jakich wyników się spodziewać, po Ati nie do końca, ta niepewność mnie gubi.

Może uda mi się z kolesiami zagadać i dostane CF na próbę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha, o to chodzi. Niestety nie zauwazylem tego ;)

Co do mojego konfigu i płyty... to dziwne, bo ta plyte ktora podalem radzili mi forumowicze z tego forum, a oczywistym jest fakt, iz bede podkrecał procka :unsure:

wiesz są forumowicze i forumowicze ;)

 

jak masz kasę to bierz coś takiego

Intel Core2 Duo E6300 (jak płyta wytrzyma FSB 500MHz to ten procek może być :))

Asus P5B Deluxe

Seagate 320GB Barracuda 7200 RPM SATAII 16Cache NCQ

dołóż i kup Tagan TG500-U25 Dual Engine, 500w

Pioneer 111D

pamięć - jakiś Goodram PRO na D9

 

a czym będziesz to chłodzić ??

Jak bym miał te grafiki w domu i mógłbym porobić testy i sprawdzić ile kasy mnie kosztuje kolejne kilka punktów w 3Dmarku, wtedy bym przeliczył co się bardziej opłaca kupić i wybór miałbym mniej skomplikowany.

Dwa tysiaki będę miał z sprzedaży kart graficznych, 1300zł dokładam do CF, do GX2 pewnie nic bym nie dołożył. Na samej zmianie jestem pewnie stratny z 400~500zł. Po GX2 mniej więcej wiem jakich wyników się spodziewać, po Ati nie do końca, ta niepewność mnie gubi.

Może uda mi się z kolesiami zagadać i dostane CF na próbę.

poszukaj testów w necie :) i znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie

 

masz na zachętę

http://www.computerbase.de/artikel/hardwar...0_crossfire/23/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz są forumowicze i forumowicze ;)

 

jak masz kasę to bierz coś takiego

Intel Core2 Duo E6300 (jak płyta wytrzyma FSB 500MHz to ten procek może być :))

Asus P5B Deluxe

Seagate 320GB Barracuda 7200 RPM SATAII 16Cache NCQ

dołóż i kup Tagan TG500-U25 Dual Engine, 500w

Pioneer 111D

pamięć - jakiś Goodram PRO na D9

 

a czym będziesz to chłodzić ??

z podpisu Wormsa: Asus P5W DH, E6600@3.6GHz

 

Czyli nie jest tak zle z tym Asusem jak piszesz. Co do chłodzenia to jeszcze sie nad tym nie zastanawiałem ;) Co do napedu to mi zalezy na funkcji LightScribe. Inne napedy mnie nie interesuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z podpisu Wormsa: Asus P5W DH, E6600@3.6GHz

 

Czyli nie jest tak zle z tym Asusem jak piszesz. Co do chłodzenia to jeszcze sie nad tym nie zastanawiałem ;) Co do napedu to mi zalezy na funkcji LightScribe. Inne napedy mnie nie interesuja.

ale zauważ, że worms ma proc E6600, a ty kupujesz E6300 :]

platforma Intela różni się tym od AMD, że tu magistrala nie pozwala na OC, a nie sam proc :angry:

E6300 ma mnożnik 7 co przy magistrali 430(tyle wytrzymuje średnio Asus P5W DH) daje tylko 3010MHz :lol: , zaś Asus P5B Deluxe wytrzymuje średnio ~500MHz co daje już wynik zadowalający 3500MHz :D

 

a co do napędu to Pioneer 111D ma LabelFlash'a

trzeba tylko wgrać bios od Pioneer 111L dostępny na tej stronie http://tdb.rpc1.org/#DVR111

 

Wszystko ładnie opisane na tym forum :) trzeba się zarejestrować

http://www.cdrlab.pl/forum/attachment.php?...mp;d=1149762786

 

 

pozdrawiam i mam nadzieję, że nie będziesz brał do siebie wypocin niektórych użytkowników, którzy nie mają pojęcia o sprzęcia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale zauważ, że worms ma proc E6600, a ty kupujesz E6300 :]

platforma Intela różni się tym od AMD, że tu magistrala nie pozwala na OC, a nie sam proc :angry:

E6300 ma mnożnik 7 co przy magistrali 430(tyle wytrzymuje średnio Asus P5W DH) daje tylko 3010MHz :lol: , zaś Asus P5B Deluxe wytrzymuje średnio ~500MHz co daje już wynik zadowalający 3500MHz :D

 

a co do napędu to Pioneer 111D ma LabelFlash'a

trzeba tylko wgrać bios od Pioneer 111L dostępny na tej stronie http://tdb.rpc1.org/#DVR111

 

Wszystko ładnie opisane na tym forum :) trzeba się zarejestrować

http://www.cdrlab.pl/forum/attachment.php?...mp;d=1149762786

pozdrawiam i mam nadzieję, że nie będziesz brał do siebie wypocin niektórych użytkowników, którzy nie mają pojęcia o sprzęcia

wszystko fajnie, tylko ze ten Asus P5B Deluxe nie obsługuje GF7950 GX2 (w razie gdybym ja kupił, a nie czekał na R600/G80). Wiec niestety automatycznie odpada :( Najwyzej kupie E6400/E6600 :) Nic nie stoi na przeszkodzie. Tylko jeszcze bym sie musiał dowiedziec jakie chłodzenie sobie kupic, i to musi mi polecic ktos kto zna sie na rzeczy, bo o chłodzeniu do Intela nie mam zielonego pojecia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że czytasz PClab ;)

przeczytaj FAQ mojego autorstwa http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=210332&st=0

 

Q: Słyszałem, że P5B Dlx nie obsługuje GF7950GX2, czy jest to prawda ??

A: Starsze wersję biosów nie obsługiwały tej karty, ale BIOS 0507 naprawia ten błąd

co do chłodzenia to polecam coś z tego:

Scythe Infinity SCINF-1000

Thermaltake Big Typhoon wg. niektórych chłodzenie to jest wydajniejsze od Ninjy na platformie C2D

Thermalright Ultra-120 wielka niewiadoma :), możesz zaryzykować i wydać 225zł + wentyl 40zł(Fander)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że czytasz PClab ;)

przeczytaj FAQ mojego autorstwa http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=210332&st=0

co do chłodzenia to polecam coś z tego:

Scythe Infinity SCINF-1000

Thermaltake Big Typhoon wg. niektórych chłodzenie to jest wydajniejsze od Ninjy na platformie C2D

Thermalright Ultra-120 wielka niewiadoma :), możesz zaryzykować i wydać 225zł + wentyl 40zł(Fander)

a czytam czytam, na tamtym forum jestem prawie od jego poczatkow ;) Ale widze ze Ty na kazdy problem masz rozwiazanie, chwali Ci sie to :) Ale i tak juz zamowilem płytke P5W DH Deluxe ;)

 

Dzieki za porade w wyborze chlodzenia, napewno cos z tego wybiore. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze grafik nie mam(X1950XTX--CF), jednak rozglądam się za zasilaczem. Korzystając z tej strony http://extreme.outervision.com/psucalculator.jsp wyliczyłem że do przyszłej konfiguracji jest mi potrzebne 886W, coś mi się w to wierzyć nie chce.

Chciałem kupić Tagan TG700-U35 Easycon XL i teraz nie wiem czy nie będzie za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Tagan bez najmniejszego problemu poradzi sobie z taka konfiguracja, nawet 600W powinna starczyc, a te 900W ktore wyliczyło to chyba cos zle liczyłes bo mi wyszło 530 (bez akcesorióww, wiatrakow itd) ;) a po drugie rzeczywisty pobor mocy jest o wiele mniejszy niz podaja te programy.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Jak dobrze pamietam konfig ktory został wyliczony na jakies 400W w rzeczywistosci pobierał max 250W ;)
Edytowane przez torque

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...