Skocz do zawartości
burro

Nie Moge Włączyć Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mogę włączyć komputera. Najgorsze nie wiem, co jest tego główna przyczyna i co reklamować. Podejrzewam dysk twardy, albo zasilacz.

 

Opis problemu:

Włączam kompa i zamiast ładnie piknąć i ruszyć dalej, nie pika, a dysk twardy "stuka" cały czas (normalnie też tak stukał, tylko, że raz i ruszał) O dziwno po entych próbach zawsze w końcu się go uda uruchomić, a jak się go już włączy to bezproblemowo chodzi, nawet przez tydzień.

Czemu podejrzewam również zasiłke ? Bo chyba nawet zepsuty dysk nie zablokowałby kompa przez ruszeniem, tylko ruszyłby dalej nie wykrywając go, a u mnie się blokuje w tym miejscu i nie robi tylko styka.

 

Reklamować dysk, czy zasiłke ?? (tylko na te 2 rzeczy mam gware, wiec nie mówcie nawet ze to jest, co innego :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odepnij dysk i zostaw go na kilka h. Mialem to samo z moim maxtorkiem :arrow: Rozlozylem kompa, zlozylem odpalam i powietrze ze mnie zeszlo. Po 3h lezenia sam z siebie zaczal normalnie pracowac. :? Zadnych bledow, nic ponad norme i chodzi juz spokojnie te 24h na dobe ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta główna na 99.9% maiłem ten sam problem na Abicie VH6 okazało sie ze plyta padła, były spuchniete kondensatory itp zobacz jak u ciebie one wygladaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta wyglada w normie. Teraz wszytsko rozkręciłem, wyczyściełem.. ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span>m i.. to samo. Rytmiczne pikania nie wychodza z dysku, tylko lampka hdd pika jak kirunkowskaz migając rytmicznie. Chcialem znaleśc w instrukcji co to znaczy, ale nie znalazlem (instrukcji). Walczylem z wlaczeniem 10min. Wylaczanie i wlaczanie nie skudkowalo. Rostawilem na pare minut pikajacego - tez nic. Odpiolem hdd to dziala normalnie. Przylaczam spowrotem - ale samo zasilanie - nie dziala (wiec to raczej nie przez plyte, bo taśmy nie podlaczalem a nie dzialalo).

 

Podpinam sam cd-rom... dziala.

Podpiolem sam hdd... nie dziala.

Podpiolem cd-rom + hdd... jakoś wstał, ale boje sie go nawet wylaczać.

 

I co mam reklamować... jak niby raz wszytsko działa, raz nic nie działa... zadziala im w sklepie to powiedza ze sprawne jest, a nie jest.

 

:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie. Na 100% dysk i jescze jak samsung no to miałem podobne problemy (patrz sygnaturka). Możesz jeszcze spróbować go niskopoziomowo sformatować ale wątpie by to coś dało. Sciągnij pod swój model program testujący i sprawdź go przed oddaniem na gwarancję. Ja też się zastanawiam czy mi na gwarancji to załatwią bo raz chodzi raz nie, czyli raz go gubi raz się sam znajduje ( zwłaszcza po transporcie calego kompa były takie problemy ).

 

Zrobiłem tak iż postawiłem system na drugim dysku ( padł nie dawno ), i system chodził jak trzeba a jak gina ten drugi dysk to wieszało kompa a po restarcie już go nie było (dysku). Dysk był stata więc go wyłączyłem w biosie całkiem. Ale płyta i tak go wykrywała i jak działał to pracowałem na nim normalnie a jak się wyłanczał to pracowałem na jednym dydsku. Weź od kumpla dysk postaw na osobnej partycji system i podłącz swój i zobacz czy czasmi nie są podobne objawy.Problem z głowy obecnie mam nowy dysk.

 

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk chodzi bez zarzutu, nie wliczajac tych problemow ze startem. Sprawdzalem chckdsk'iem i nie znalazl bledow. Pozatym problem pojawia sie juz gdy podepne sam prad do dysku, ktrory nie ma kontaktu z kompem tylko z zsilka. Wolal bym mimo wsyztsko zeby to byl zasilacz, bo dysk jest siezko zastapic, a backow 160gb mi sie jakos nie uśmiecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze to byc zasilka ale moze byc i dysk ;)

Jezeli po podpieciu innego dysku komp bedzie zachowywal sie poprawnie to neistety dysk ci padl.

Niezapominaj ze jak w elektronice dysku cos poszlo to dysk moze wywrzec niekorzystny wplyw tez na zasilacz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zanalazlem chyba przyczyne problemu:

Napiecie -12 jest okolo -8, wczesniej tego nie widzialem bo bios wysietla tylko +12, gdzie jest ok. Zainstalowalem MBM i wysietle duze uchybienie w -12. Tylko kurew nie wiem gdzi emam gwarancje na zasilacz :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D :D :DMogę ci powiedzieć na 100% ze to jest wina dysku, ponieważ mam identyczny problem i sprawdzałem zepsuty dysk na trzech innych komputerach. Na początku też myślałem że to wina zasilacza , ale jednak nie.Choć do tej pory nie wiem, może to zasilacz uszkodził dysk, może za dużo miałem popodłanczane, bo miałem 1 dysk czasem podlanczałem drugi, 2x dvd,dyskietki, nie wiem może to przez to, ale jedno ci powiem na 100% wina dysku, u mnie jest tak ze wyjme go z kompa, wsadze po 1 dniu i działa, ale jak podziała to 2-3 godziny komp sie zawiesza, restartuje go i już dysk zaczyna stukać i nie widać juz dysku w biosie.Jak uda ci sie to naprawić to napisz napewno pomógł byś nie jednej osobie z tym samym problemem :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...