Skocz do zawartości
Gość Łukasz Tkacz

Asrock 939dual-sata2 - Tani Sposób Na S939

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica między tymi płytami polega na tym, że w VSTA zmieniono kodek audio na CMedia (niektórzy piszą, że gorszy od Realteka) i że do VSTA nie ma modowanych BIOSów. W VSTA za to jest podobno lepiejnałożona pasta pod chłodzeniem mostków.

W Arescie też nie ma - 3 dni temu obdzwoniłem wszystkie większe sklepy i nie mieli już. Tylko w esc ją dorwałem. Na SATA2 to już na pewno nie masz co liczyć, skoro nawet z dostaniem VSTA są takie problemy.

 

@@rtex:

Lepiej najpierw do nich zadzwonić, żeby sprawdzić czy faktycznie mają tą płytę. Bo mnie się coś nie chce wieżyć.

 

W areście nie ma :) Kupiłem ostanią sztukę :) Może troche głupie pytanie :

 

co daje modowanie biosów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W areście nie ma :) Kupiłem ostanią sztukę :) Może troche głupie pytanie :

 

co daje modowanie biosów ?

Z ciekawości zapytam: kiedy kupiłeś?

 

To zależy od płyty: zwykle zmodowany bios umożliwia większe o/c, poprzez zniesienie blokady HTT, inne ustawienia pewnych opcji w Biosie dla uzyskania większej stabilności itp, ewentualnie dodanie opcji zwiększenia napięcia np... W przypadku tej płyty chodzi o pierwszą możliwość.

 

 

Witam wszystkich!!

Mam pewien problem, otóż kupiłem na allegro Asrocka 939dual-Vsta ale dzisiaj dostałem wiadomość od sprzedawcy że partia tych płyt którą ma jest uszkodzona i proponuje mi w zamnian dwie płyty:

http://www.allegro.pl/item137320266_plyta_ecs_s939_z_agp_8x_i_pci_express_kt890_sata.html
http://www.allegro.pl/item135521833_plyta_biostar_s939_z_agp_8x_i_pci_e_kt890_sata_gw.html

I czy mógłby ktoś mi powiedziać jak te dwie płyty wypadają w porównaniu z ASROCKIEM, czy jest je sens kupować i czy to nie jest jakiś wałek.

ewentualnie co mógłbym innego wybrać??

 

Proszę o szybką odpowiedź

 

Dodam jeszcze że płyta nie musi mieć złącza AGP

Notice there is no AGP bus supported on K8T890. Thus the only way to

get AGP on this board is either to use an AGP to PCIe bridge logic

(which the board does not have), or to custom wire an AGP connector to the PCI Bus. AGP is heavily derived from 32-bit parallel PCI Bus

architecture and can be operated in PCI mode (but you lose all the AGP

performance features).

--------------------------------------------------------------------------------

 

The "AGP Express" slot on this model is actually an AGP connector

attached to the PCI bus, so the performance is limited to exactly what

a PCI graphics card would yield. ECS doesn't do a good enough job of

disclosing this.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Pytanie :

 

Asrock vsta jest na szynie 1000mhz , wsadzę tam amd 64 x2 fsb 400 mhz ? Jaka w tym jest zależność ?

Wsadzisz bezproblemowo - te 1000Mhz to szyna HyperTransport a nie FSB - zresztą na AMD64 nie ma FSB tylko HTT a to jest w przedziale 200-400Mhz. Ten Athlon X2 ma 200Mhz normalnie (bez oc) więc pójdzie bezproblemowo.

 

 

Zaczalem sie czuc wyrozniony, ze posiadam plyte ktora tak trudno teraz dostac.

Heheheh fajne podejście do sprawy ale w sumie masz CAŁKOWITĄ rację. Dowartościowałeś mnie nieźle ;) Mam super płytkę nie do zdobycia! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale jak ATi to tylko Xpress3200, a ten jest drogi ;( Do nForce'a nie mogę się przekonać, chyba, że ASRock zrobi jakąś fajną płytkę na nForce 550 ew 570 (nie SLI), bo są najmniej problematyczne ze wszsytkich z całej rodziny. Ale może to po części wina niedopracowanych sterowników do tych chipów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się opieram jedynie na teście płyt na nForcach, gdzie chipset 550 miał najlepszą wydajność w kilku benchmarkach, w których zdecydowanie powinien zwyciężyć 590SLI - NVIDIA LinkBoost Technology!

Poza tym celowo napisałem nF550 od ASRocka, ze względu na cenę, zarówno chipsetu jak i producenta płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lakier do paznokci z etynolem ? ;] Kencho-1 przyjdzie to ci napisze dokładnie ;]

:lol2: :lol2: Guru Kencho-1 is back from work :lol2: :lol2:

 

Właśnie wróciłem z pracy i zaglądam na moje ulubione forum ;)

 

Faktycznie jestem maniakiem i swoją płytkę gruntownie zmodowałem wspomnianym wcześniej Electonem i innymi gadgetami ;)

 

Electon można bezproblemowo zmyć zmywaczem do paznokci z ACETONEM ( to jest ten magiczny składnik ). Należy się wystrzegać zmywacza do paznokci bez acetonu bo nic się nim nie zdziała ( efekt jak zmywanie wodą ). ;)

 

Jeżeli chodzi o płytkę z AGP to nie widzę alternatywy dla tych asrocków. Natomiast zamiast tego pod s.939 kupiłbym DFI-LP Ultra-D ( którą można zmodować do SLI ), ale tak jak już wcześniej pisałem i inni wspominali jest ona z lekka problematyczna ( umiejscowienie NB to wynik niezłego kaca lub idiotyzmu tego co projektował tą płytę > czasami się sypią i trzeba się bawić w gwarancję, oraz spędzić dużo godzin nad ustawieniami biosu ).

 

Osobiście sądzę że najlepiej poczekać na obniżkę cen po nowym roku i zakupic C2D E6600 + Biostar'a T-Force i jakieś rześkie pamięci, ale na to potrzeba ok 2500zł, więc całkiem sporo.

 

Dobra kończę i idę spać bo jutro też na nockę do pracy i muszę jeszcze zajrzeć na pocztę i sprawdzić czy ta uszkodzona płytka VSTA już dotarła do wrocka, czy będzie dopiero w poniedziałek.

 

Zajrzę tu oczywiście jak wstanę ;)

 

Pozdrawiam

 

PS> sorry za ewentualne literówki, ale po dziesięciu godzinach pracy wzrok i umysł już nie jest tak żeśki jak bym chciał ;)

Edytowane przez Kencho-1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie to jest najstraszniejsze że ta płytka niema alternatywy :? DFI LP mi nie pasi, bo ma... za bogaty bios?? I lubią padać?? I w ogóle kojarzy mi sie bardziej do extreme OC niz do normalnego użytkowania <_< Tak więc albo ten asrock albo jakieś AM2 ( DFI Infinity NF II) albo C2D nie widze innego wyjścia :D

 

p.s sory z OT ale zapomnieliście chyba o Asusie A8N-E i Epoxie 9NPA3+/J :wink:

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by się stało gdybym powiedział że myśle o sprzedaży swojej płyty razem z procesorem???ile ten zestaw jest wart?

 

 

 

Athlon DH-E6 3000+@3500+(2200ghz),Arctic cooling 64 ultra TC- wystarczy na moje potrzeby,

Nasza kochana płytka Dual Sata 2

Galaxy 7300GT 1,2 ns Zalman

2x512 MB Twinmos dual 1T bios 2.10

DVD recorder LG and Liteon

Sound Blaster Audigy

WD Caviar 200Gb Sata 2

Modecom 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by się stało gdybym powiedział że myśle o sprzedaży swojej płyty razem z procesorem???ile ten zestaw jest wart?

Athlon DH-E6 3000+@3500+(2200ghz),Arctic cooling 64 ultra TC- wystarczy na moje potrzeby,

Nasza kochana płytka Dual Sata 2

Galaxy 7300GT 1,2 ns Zalman

2x512 MB Twinmos dual 1T bios 2.10

DVD recorder LG and Liteon

Sound Blaster Audigy

WD Caviar 200Gb Sata 2

Modecom 400W

 

Odpowiedziałbym ... głupota :lol2:, a zestaw wart jakieś 1400-1500zł, ale wątpię czy dostałbyś aż tyle. Z tym ASRockiem to jeszcze poczekaj do 'przed świętami' - cena będzie dochodzić pewnie do 300pln, a może i ponad :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie .... :blink: Dzwonili do mnie z arestu i powiedzieli , że nie mają płyty :? Dzwoniłem 20 min. wcześniej i jakoś mieli :? I gdzie ja teraz dostanę tą płytę :mur:

 

EDIT:

 

Obdzwoniłem wszystkie sklepy z google i nigdzie nie ma :x

 

KUPIE ASrock 939 dual sata2 lub dual vsta !

Edytowane przez banditos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że już nigdzie nie da się kupić (no chyba, że z drugiej ręki, albo jak się ma ciocię w Asrocku). Żałuję trochę, ze samemu nie udało mi się jej dostać. Dzwoniłem do wrocławskiego 4speeda (bo mają ją jeszcze w cenniku, niestety tylko wirtualnie) i pan mi powiedział, że nie ma szans na Asrocka gdziekolwiek- w ostatnim okresie oni ją ściągali z całej Polski, odkupowali gdzie tylko się dało te płytki, które ostatnio sprzedawały się rewelacyjnie (nie jestem pewien czy się nie przesłyszałem, ale gość mówił coś o 200szt - że im ostatnio zeszło).

 

I parę poważnych refleksji nad sensem życia, czyli czym jest życie bez Asrocka :D :

 

Chciałem sobie sprawić to cudeńko, bo mam bardzo przyzwoitą kartę na agp i przesiadka na platforme 64bit odbyła by się naprawdę niewielkim kosztem. Myślę, że płytki ukażą się jeszcze na allegro za jakiś czas i będą kosztować pod 300zł+wysyłka. Ale wtedy idea "taniej przesiadki" zupełnie się zdeaktualizuje. Nie oszukujmy się- ludzie kupili ją tylko dlatego, że płytka jest przyzwoita (o/c w miarę, agp+pcx, trzymająca standardy jeśli chodzi o stabilność i wydajność) i (a być może przede wszystkim) tania. Nie jest żadną rewelacją sama w sobie, są lepsze płyty, jedyne co w niej można uznać za reweacyjne to stasunek możliwości/cena. Tymczasem za 300zł to nie będzie już taka rewelacja- ja np wolę sobie odpuścić zmanę konfiguacj teraz (jeszcze całkiem przyzwoita- barton2200mhz, 1gb dc, x800xl podkręcony), by w nieco odleglejszej przyszłości kupić sobie core2duo czy coś w tym stylu... Zwłaszcza, że platforma xp po prostu nie straci już wiele na wartości. Kosztując obecnie ~300zł (płyta+proc) nie ma wiele do stracenia (300zł w najgorszym razie, hihi).

 

A dla niedoszłych posiadaczy tej płyty, którzy pewnie są teraz pogrążeni w żałobie, pozostaje tylko pocieszenie: głowa do góry, jeszcze nie raz będą ciekawe okazje, nie ma co tracić nerwów i się stresować, bo świat nie kończy się na Asrocku, grach komputerowych czy komputerach.

 

Pozdrawiam wszystkich niedoszłych właścicieli płytek, jak również tych "doszłych"- by sprzęt służył im jak najdłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli ktos jest zainteresowany kupnem nowej sata II z 2 letnia gwarancja i paragonem fiskalnym prosze o kontakt - cena okolo 250 - 260 zl!!!

Ile za nią zapłaciłeś ?

 

Dzowniłeś pod ten numer??

058 34 00 184

Tak , nawet z końcówką 185 :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...