Skocz do zawartości
Viperus

Jaka Płyta I Proc Z Agp I Pci-e

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znów mam problem z wyborem, sprzedaję swojego SOLTEKA 75FRN2-RL za 200zł i Durona 1,4GHz za 140 czyli razem będe miał około 340zł. Zastanawiam się między

1) ASROCK 939Dual-VSTA + Sempron 3000 = 234+170= ~400zł

2) ASROCK 775DualVSTA + Pentium 4 506 2.66GHz = 219 + 210 = ~430

a może coś innego ?

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta pod intelka jest troche wolniejsza bo pcie jest 4x zamiast 16x

ale stracisz na tym nie 4 razy jak by sie moglo zdawac tylko duzo mniej, a w zamian masz mozliwosc przejscia na core2duo (mozesz tez miec stare pamieci bo ta plytka obsloguje tez ddr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecał mimo wszystko amd venice 3.0@4.0 do tego asrock dual vsta pci-e + agp mam taki sprzet i jestem bardzo zadowolony. Chyba ze faktycznie masz kupe kasy bo popatrz:

Asrock K8 939DUAL-VSTA Uli-1695 PCX/AGP 225,00

Athlon 64 3000+ s.939 Venice BOX 255,00 lub Athlon 64 3000+ s.939 Venice oem 235,00 + Arctic Cooling Freezer 64 Pro 69,00

i wychodzi nieduzo kasy i spoko sprzęt no a core 2 duo + jakas fajna płyta bo nie ma sensu brać tego proca z taką o sobie płytą wychodzi koło 1.2tyś wszystko zalezy od zasobności twojego porwela miesiac temu sam miałem taki dylemat ale doszedłem do wniosku ze to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki na tych cienkich plytach wycyskaja 2800MHz z E6400 . A co do PCIX to przejrzyj to Nie ma duzej roznicy pomiedzy grafami na AGP a PCIX na tej mobo .

No to jest od 5-10% wzgledem slotu AGP na 7600GS to na bardziej wydajnej karcie bedzie jeszcze wiecej. Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu testu na pclab-ie uświadomiłem sobie że AsRock 775 Dual-VSTA to totalny shit, już lepiej będzie jak kupie coś na S939 bo intel niema nic ciekawego.

Edytowane przez Miper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hahahah mobo za 230zl robiaca fsb 340 nazywasz shitem gratuluje poprostu brak slow.

Gdzie ty widziałeś takie FSB :D max na niej to jakieś 285MHz, pozatym ma PCIE x4 a do szybszych grafik się nie nadaje bo AGP jest tam szybsze od PCIE, zresztą sam poczytaj http://sprzet.pclab.pl/art21863-2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego forum o tej plycie

Ja zaobserwowalemm dziwna przypadlosc.

 

Przy grafie na AGP, E6300 chodzil na fsb 300.

Natomiast po zmianie na PCIE wiecej niz 270 nie wyciagnie .

 

 

PS.

 

Darowal bym sobie taka plyte.

Regulacja zegara FSB: 90 - 340 MHz

to ona ma ale o 340 mozna zapomniec.

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...