Skocz do zawartości
nightstalker

Czy To Jest Legalne ?

Rekomendowane odpowiedzi

1. Ułożyłem tabulature do jakiegos utworu i zapisałem w formacie guitar pro ( legalna, pełna wersja ), czy moge ją zamieścic w internecie i rozpowszechniać za darmo ?

2. To samo co wyżej, tylko ze z nutami i formatem pdf...

3. Nagrałem teledysk z tv albo przekonwertowałem z youtube czy innego googla i zamieściłem za darmo na swojej stronie w formacie rmvb. Czy to legalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ułożyłem tabulature do jakiegos utworu i zapisałem w formacie guitar pro ( legalna, pełna wersja ), czy moge ją zamieścic w internecie i rozpowszechniać za darmo ?

Tak, interpretacja cudzego utworu. Zobacz jak się ma licencja Guitar Pro. Ale zwyczajowo jest tego pełno.

 

2. To samo co wyżej, tylko ze z nutami i formatem pdf...

Jeśli program do tworzenia jest darmowy to czemu nie!

 

3. Nagrałem teledysk z tv albo przekonwertowałem z youtube czy innego googla i zamieściłem za darmo na swojej stronie w formacie rmvb. Czy to legalne ?

Z TV - nielegalne, youtube ogólnie jest nielegalne. W przypadku teledysków które służa promocji utworu jakoś się przyjęło że nikt tego nie ściga, ale o ile teledysku nie ma na stronie www to zgrywanie go w TV jest na pewno nielegalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym ze youtube jest nielegalne to juz kiedys czytałem, ale wracając do sprawy...

Jesli zespół na swojej stronie umieszcza teledysk to czy moge go skopiowac na swój serwer i rozpowszechniać na swojej stronie za darmo i w niezmienionej formie z dopiskiem skąd on pochodzi ? To by było chyba ok ;] Jeśli tak to czy można by go było skompresować np. do rmvb i spac spokojnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i najlepiej bylo by zachowac tego emaila od nich ;)

 

/ale szczerze mowiac to nie sadze by sie zgodzili :?

Edytowane przez rafifeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby mi np. "Nirvana" odpisała na maila i zgodzila sie na zamieszczenie ich teledysku ;)

Inna sprawa znowu z tabami...

Umieściłem na stronie taby z serwisów takich jak 911tabs.com, a ludzie zaczynaja pisać, że nie zycza sobie zamieszczania ich tabów na mojej stronie i wnosza o ich skasowanie :| Nie rozumiem kompletnie o co im chodzi, bo przecież taby są podpisane, nikt im praw autorskich nie kradnie, a dodatkowo dostają darmową reklame...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja wygląd tak że taby które napisali, nawet innych zespołów to ich własność i mogą sobie nie życzyć żebyś je zamiaszczał na swojej stronie.

Wogóle co tam za stronke zrobiłeś? Daj linka - może znajde jakiś fajny tab do pogrania :]

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

www.all4m.com - miłego grania, ja JerryC - Canon Rock właśnie obczajam, hehe :D

 

Wracając do tematu - a jesli przed downloadem wyswietle informacje zawarte w pliku tabulatury ( autor , zespół no i ten nieszczęsny autor taba ) to bedzie to już legalne ? Cały dzień męczyłem się ze strukturą plików guitar pro i ich interpretacją w php więc mam nadzieje że się to przyda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpie żeby mi np. "Nirvana" odpisała na maila i zgodzila sie na zamieszczenie ich teledysku ;)

Inna sprawa znowu z tabami...

Umieściłem na stronie taby z serwisów takich jak 911tabs.com, a ludzie zaczynaja pisać, że nie zycza sobie zamieszczania ich tabów na mojej stronie i wnosza o ich skasowanie :| Nie rozumiem kompletnie o co im chodzi, bo przecież taby są podpisane, nikt im praw autorskich nie kradnie, a dodatkowo dostają darmową reklame...

sorki za oftop ale nie mów że lubsiz nirvane :huh: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z off-topem pojechaliscie :D Mod jak tu wpadnie to % polecą :P Co do nirvany to chodziło mi raczej o przykład zespółu który już nie istnieje i z tego wlasnie powodu nie odpisaliby na takiego maila, ale ze nie skumaliscie to trudno :P A sama Nirvanka moze być, chociaz straszne "smęty" spiewali :D

 

Zeby mi % nie wlepiono zapytam jeszcze raz : Czy moge umieszczac cudze taby na swojej stronie z namiarami na autora ? Czy to piractwo ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ułożyłem tabulature do jakiegos utworu i zapisałem w formacie guitar pro ( legalna, pełna wersja ), czy moge ją zamieścic w internecie i rozpowszechniać za darmo ?

2. To samo co wyżej, tylko ze z nutami i formatem pdf...

3. Nagrałem teledysk z tv albo przekonwertowałem z youtube czy innego googla i zamieściłem za darmo na swojej stronie w formacie rmvb. Czy to legalne ?

1.Wg prawa autorskiego Nie

2. Wg prawa autorskiego Nie

3. Wg prawa autorskiego Tak

 

 

Zeby mi % nie wlepiono zapytam jeszcze raz : Czy moge umieszczac cudze taby na swojej stronie z namiarami na autora ? Czy to piractwo ? :>

Wg prawa autorskiego tak, jest to piractwo.

 

Smutne to ale niestety tak to w świetle prawa wygląda.

Inną kwestią jest czy owe prawo jest przestrzegane..

Edytowane przez Ritchie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...