Skocz do zawartości
grzeg255

Komputerek Do Netu I Worda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Skladam komputerek( maszyne do pisania) dla kobiety. Pierwsze co mi przyszlo do glowy to s754, gdyz posiadam plyte z zintegrowana grafika. Ale wertujac allegro, wyhaczylem takie cus: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=129368392

A ze nie mam zielonego pojecia o starych duronach, chcialem zapytac czy na tym spokojnie popracuje? Juz sam nie wiem, czy nie lepiej kupic jakiego sempka na s754. Dla niej to bedzie pierwszy krok z komputerem. Wszelkie sugestie mile widziane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 2500+/2600+

Gigabite k8ns

512mb goodram

radek 9200/9500/9600

Segate barracuda 7200.9 sata2 80gb

Forton 300w/ew odpowiednik MC

dvd-rw od benq <_<

myszka/ klawa/buda wg. uznania

Monitorek LG Flatron <_< :) szczerze to nie wiem co poelcic

Mysle ze zestawik aż nad do neta i worda :D p.s nie kupuj durona on sie nawet do neta nie nadaje, wiem bo mialem z 1gb ramu ddr :)

Edytowane przez teat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na moim 2gim pc net dziala spokojnie tak samo jak i word a jest to potezny celek 366+196 ram+radek 9250/ati rage :}

 

jeszcze zalezy na jakim systemie ma pracowac ten pc bo jak na xp to faktycznie ten zestaw homzika da rade w przeciwienstwie do mojego demona ;]

 

edit ba zapomnialem ze na nim w q2 gralem swego czasu ^_^

Edytowane przez kukov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny ktoremu sie wydaje, ze jak nie ma 2 Ghz na procesorze to nic on nie jest wart? :?

Nie!! Duron to shit! to jest tylko i wyłącznie moje zdanie <_< ten duron przy 1gb ramu mi mielil dysk jak ch****a :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecę taki zestawik:

Płyta : FOXCONN K8M890M2MA-RS2H (AM2) ok. 200zł

(ewentualnie FOXCONN 6100M2MA-RS2H GF6100 ok. 250zł)

Procek : AMD SEMPRON 64 2800+ AM2 - BOX ok. 180zł

Ram : GOODRAM DDR2 2 x 512MB PC667 ok. 450zł

 

Optyka : SAMSUNG SH-W163 bo jest na SATA = malutki kabelek

 

(cenki z allegro bez wysilania się na "szukanie" )

 

W sumie ok. 880zł i dziewucha będzie miała zestaw na którym nawet pogra w jakieś nieskomplikowane mocno gierki ...

Poza tym zestaw będzie gotowy nawet na Viste...

Edytowane przez letrev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie!! Duron to shit! to jest tylko i wyłącznie moje zdanie <_< ten duron przy 1gb ramu mi mielil dysk jak ch****a :mur:

heh i pewnie mielenia dyskiem to wina procesora ? zrezygnuj już z dyskusji w tym temacie

 

-> Co kolwiek w granicach 600mhz zapewni komfort, polecam durona ( :razz: ), optymalnie powyżej 256mb ram + lekko zoptymalizowany system, płytka pewnie z grafą lub coś sensowanego tanio + matrox za 20zł.

 

900zł + to co ma do netu i worda ? to co wyżej pewnie w 200-250zł się zamknie nie oszczędzając, poza tym pewien wpływ na wydajność całości w tego typu zastosowaniach będzie miał stary dysk twardy

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaproponowałem tania "nową" platformę...

 

Moim zdaniem na windzie XP z 256 ramu to delikatna porażka :|

512mb nawet przy optymalizacjach to minimum, bo nie znam nikogo kto po pół roku obcowania z kompem nie zainstaluje GG, skype, zacznie oglądać filmy, zdjęcia i inne [ciach!]ły...

 

Co do socket A i durona zgodzę się że taka opcja na 100% wystarczy.

Sam zaproponowałem po prostu troszkę bardziej przyszłościowy zestawik :]

 

Natomiast co do ramu to MINIMUM 512 mb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram jak to ram nigdy za dużo ale czytając jak najtaniej piszę tyle z przedrostkiem ">". zoptymalizowana winda na 256 daje radęi nie ma tragedii, komfort jest względny i zależy od oczekiwań, awaryjnie dołożenie 128mb przy tej platformie to wydatek ~25zł

w tego typu zastosowaniach procek ma być tylko wystarczający i wydajność zalezy od dysku i ramu, dysk jest, ciekawe jaki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio złożyłem zestaw dla koleżanki do netu word i filmów.

Celek 900Mhz@1000Mhz:) 50zł

Ram 256+64 80zł

Dysk 40GB 7200rpm 120zł

Grafa Geforce 200MX

Reszta gratów była w starym kompie, miało być jak najtaniej.

Chodzi na tym WinXP. Rakieta to to nie jest ale wystarcza.

Ludzie, nie proponujcie 1GB ramu do takiej budżetówki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponujecie Sempa na AM2 + 1gb ram do neta i word'a...

Komp typu procek ~1ghz, 512mb ram (jak win xp) spokojnie styknie.

http://allegro.pl/item127597613_intel_pent...33_cooler_.html 60zł

http://www.allegro.pl/item128432374_plyta_...gp_4_x_usb.html 120zł

http://www.allegro.pl/item129166975_pamiec..._stabilne_.html 90zł

Ceny przykładowe, tego na allegro mnóstwo, jak się umie to i znajdzie za mniejszą kasę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

abit z cel 900 + 64 + 256mb + grafika, negocjuj cenę na wszystko i jest z tego kompletny komputer za małą kasę

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1213298

 

kompletna integra z pIII 933 + 256mb sdramu

 

dwa sposoby na kompa za 200zł ;)

Edytowane przez forest kila zbila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i pewnie mielenia dyskiem to wina procesora ? zrezygnuj już z dyskusji w tym temacie

 

-> Co kolwiek w granicach 600mhz zapewni komfort, polecam durona ( :razz: ), optymalnie powyżej 256mb ram + lekko zoptymalizowany system, płytka pewnie z grafą lub coś sensowanego tanio + matrox za 20zł.

 

900zł + to co ma do netu i worda ? to co wyżej pewnie w 200-250zł się zamknie nie oszczędzając, poza tym pewien wpływ na wydajność całości w tego typu zastosowaniach będzie miał stary dysk twardy

 

Nie zgadzam sie ja mam 256mb ramu i win xp chodzi szybciej niz u braciaka ktory ma semprona 3000 + 512 ramu.

Miałem kosc 512mb ramu i nie zauwazyłem roznicy wiec spredałem z zyskiem.

 

Moze dla niektórych wyda to sie smieszne (mam nadzieje ze nie dla wszystkich) ale po zmianie obudowy z ciasnego enlighta na chiefteca bh01 , komputer dostał kopa i zapie... jak gosiewski w sejmie, dyski nie mulą sa chłodniejsze o 10 stopni , poprostu cud , miód , orzeszki :lol2:

 

Pozatym ważny jest zasilacz , o konfiguracji pc juz nie wspominam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256 do xp to porazka - chyba. że dla świadomego uzytkownika na mocno ztweakowanym systemie - ale świadomy użytkownik do xp kupi tą dodatkową kość za 3-4 dychy i będzie miał 512 :wink:

 

http://www.allegro.pl/item127870782_ibm_ne...romo_1402_.html takie coś i 256 ram do tego i wystarczy :]

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do netu i Worda zakładając cały pakiet MS Office to wystarczy PIII 450MHh i 256MB ram, żeby swobodnie poruszać po wszystkich dobrociach pakietu. Pytanie nasuwa się samo... jaki system będzie zainstalowany na tym komputerze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i pewnie mielenia dyskiem to wina procesora ? zrezygnuj już z dyskusji w tym temacie

 

-> Co kolwiek w granicach 600mhz zapewni komfort, polecam durona ( :razz: ), optymalnie powyżej 256mb ram + lekko zoptymalizowany system, płytka pewnie z grafą lub coś sensowanego tanio + matrox za 20zł.

 

900zł + to co ma do netu i worda ? to co wyżej pewnie w 200-250zł się zamknie nie oszczędzając, poza tym pewien wpływ na wydajność całości w tego typu zastosowaniach będzie miał stary dysk twardy

Wydaje mi się ze tak, bo te 1gb ramu chodzilo pozniej na moim pentiumie i nie mielilo <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. System jaki chce postawic to xp, ale powylaczane wszystkie bajery. Jak dolozyl bym jeszcze ramu do tego duronka?

Mowiłęm juz coś :lol: heh, no nic, ale wydaje mi się ze do worda i neta styknie :-P wydaje mi sie ze jak dla dziewczyny to styknie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej tak jak ja wcześniej napisałem ?

Pentium_IIIto chyba lepiej niż duron, który ma pamięci cache 2-giego rzęcdu jakąś smieszną ilość - 64 kb czy jakoś tak :D a to się liczy w zastosowaniach codziennych pentium bedzie miał 256 Kb

Edytowane przez 3si3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja siedzialem bardzo dlugo na Duronie 600@1000, ECSie L7S7A2, 512MB ramu i windowsie XP. Zmienilem go dopiero na laptopa z podpisu. Najmniejszych problemow z obsluga office'a, netu czy czegokolwiek innego. Nawet w sporo gier gralem choc grafa tylko GF4MX 440.

 

Takze teat chyba rzeczywiscie cos spieprzyles w konfiguracji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...