Skocz do zawartości
andixad

Svi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Mam dostęp do System Volume Information, i co dalej. Widzę że zajmuje on 917 MB na dysku, co ja moge z nie go wywalić, a czego raczej nie powinienem. U mnie w katalogu SVI są takie katalogi (patrz zdjęcie). Wydaje mi sie ze niektóre z nich zupełnie niegrają roli w obecnie zainstalowanym systemie, tzn. jakby jeszcze powstałe przy poprzednich instalacjach XP'ka. To samo w katalogu RECYCLER. Proszę o pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Mam dostęp do System Volume Information, i co dalej. Widzę że zajmuje on 917 MB na dysku, co ja moge z nie go wywalić, a czego raczej nie powinienem. U mnie w katalogu SVI są takie katalogi (patrz zdjęcie). Wydaje mi sie ze niektóre z nich zupełnie niegrają roli w obecnie zainstalowanym systemie, tzn. jakby jeszcze powstałe przy poprzednich instalacjach XP'ka. To samo w katalogu RECYCLER. Proszę o pomoc?

wywalić nie możesz nic

wyłącz przywracanie systemu i nie będzie tam prawie nic

 

EDIT:

 

a tak wogóle to pytanie o Vistę zadaje się tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...311&st=1140

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wywalić nie możesz nic

wyłącz przywracanie systemu i nie będzie tam prawie nic

 

EDIT:

 

2. a tak wogóle to pytanie o Vistę zadaje się tutaj:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...311&st=1140

ad 1. W jakim sensie nie mogę wywalić nic, dlatego że nie ma do SVI dostępu dla użytkownika czy dlatego że system przestanie działać poprawnie???

 

ad 2. To jest pytanie dotyczące XP'ka a nie jak ty napisałeś że Visty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad 1. W jakim sensie nie mogę wywalić nic, dlatego że nie ma do SVI dostępu dla użytkownika czy dlatego że system przestanie działać poprawnie???

 

ad 2. To jest pytanie dotyczące XP'ka a nie jak ty napisałeś że Visty.

sorki screen wyglądał jak z visty :P

a nie możesz kasować plików z tego folderu bo system przestanie się uruchamiać

w oczyszczaniu dysku jest taka opcja usunięcia starych punktów przywracania - użyj tego aby skasować częśc tych plików, albo wyłącz przywracanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje ze zarówno w RECYCLER jak i w SVI, np S-1-5-21-484763869-1606980848-839522115-1003 dotyczy tylko ... jednego z systemów zainstalowanych na dysku..? Bo np w RECYCLER jest jakby 6 koszy no nie, z których 5 mogę usunąć (próbowałem), a jeden został (dokładniej S-1-5-21-1757981266-73586283-839522115-500), podobnie chyba będzie w SVI. To raczej oznacza że tylko jeden kosz w RECYCLER i jeden folder w SVI są aktualnie ważne. Sam już nie wiem. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sie wydaje ze zarówno w RECYCLER jak i w SVI, np S-1-5-21-484763869-1606980848-839522115-1003 dotyczy tylko ... jednego z systemów zainstalowanych na dysku..? Bo np w RECYCLER jest jakby 6 koszy no nie, z których 5 mogę usunąć (próbowałem), a jeden został (dokładniej S-1-5-21-1757981266-73586283-839522115-500), podobnie chyba będzie w SVI. To raczej oznacza że tylko jeden kosz w RECYCLER i jeden folder w SVI są aktualnie ważne. Sam już nie wiem. <_<

svi dotyczy przywracania systemu

podfoldery svi których nazwy zaczynają się od restore to kolejne punkty przywracania

w recycler masz kilka koszy, wygląda na to że każdy odnosi się do innego użytkownika

 

edit:

a jakie systemy masz/miałeś zainstalowane?

Edytowane przez seboxxl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem przeważnie tylko Xp'ka.

 

Jeżeli svi dotyczy przywracania systemu to czemu ja nadal mam ok. 900MB w SVI, jeżeli ja wyłączyłem zupełnie przywracanie systemu i wszystkie punkty przywracania są przecież pousuwane???

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja instalowałem przeważnie tylko Xp'ka.

 

Jeżeli svi dotyczy przywracania systemu to czemu ja nadal mam ok. 900MB w SVI, jeżeli ja wyłączyłem zupełnie przywracanie systemu i wszystkie punkty przywracania są przecież pousuwane???

Mogło zostac cos z porzednich instalacji Wind. Tryb awaryjny i kasowanie reczne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy wejść do katalogu _restore{...} - mamy tam wszystkie punkty odzyskiwania systemu. W zależności od konfiguracji komputera oraz czasu, jaki upłynął od instalacji Windows, możemy skasować od kilkudziesięciu do kilku gigabajtów danych zgromadzonych w katalogach o nazwie RP[liczba].

 

UWAGA! Jeśli często zmieniamy konfigurację komputera, nie należy kasować niczego! Nie należy również kasować żadnych plików *.cfg i *.log.

<_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możemy wejść do katalogu _restore{...} - mamy tam wszystkie punkty odzyskiwania systemu. W zależności od konfiguracji komputera oraz czasu, jaki upłynął od instalacji Windows, możemy skasować od kilkudziesięciu do kilku gigabajtów danych zgromadzonych w katalogach o nazwie RP[liczba].

 

UWAGA! Jeśli często zmieniamy konfigurację komputera, nie należy kasować niczego! Nie należy również kasować żadnych plików *.cfg i *.log.

<_<

kiedyś skasowałem svi, więc z doświadczenia wiem że system nie wystartuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najleprzym wyjściem było by raczej wgranie windy od nowa i już na poczatku wyłączyć tworzenie punktów przywracania.

Ale z tego co kojarze z wlasnych doswiadczen, przy wylaczeniu PS i restarcie kompa bezpiecznie usuwalem wiekszosc plikow (pomijajac te, do ktorych dostep byl zabroniony).

Nic zlego po tym zabiegu nie mialo miejsca, i Winda dziala do dzisiaj :)

 

Tak BTW polecam osobiscie GoBack'a zamiast Winowsowego PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no .... ja nie mam problemów z kasowaniem SVI i jakoś system żyje i działa szybciej bez śmieci ... raz tylko sięzdarzyło że dostęp do katalogu zabroniony ale to załatwiło wyłaczenie przywracania systemu i kasacja ręczna .... nie wiem o co biega w tym przypadku ale w moim nie miałem nigdy problemów ze stabilnością po takiej operacji ... w ogóle to z windyXP można wywalać i wywalać aż zostanie minimum.... mnie raz się udało działać bez błędów na windzie która zajmowała ledwo 980MB+ (+ to te grosze w katalogu Windows) raczej nie ma obawy jeżeli kolega nie zmienia konfigu non stop i nie doinstalowuje nowych urządzeń bez płyt instalacyjnych poza tym ok.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...