Skocz do zawartości
Kabul

Brazowe Paski Na Monitorze

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio mam problem, mianowicie pojawiajace sie paski na ekranie monitora (CRT 17'' Samsung 793 MB). Paski są brązowo-przezroczyste i poziome, lataja za kursorem. Pojawiaja sie na jakies 10-20 sek i znikaja - ostatnio coraz czesciej. Karte graficzna to Gigabyte GF 6600 TFE. Jakies pomysly co nie tak ?.

P.S FOTO:

Dołączona grafika

Edytowane przez Kabul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilator: Tagan 380 W

A64 3000+ 2.5 GHz 1.5 V

2x512 ddr dual cl 2.5 1T 2.7 V

 

Paski pojawiaja sie zawsze, niezaleznie od tego co robie.

Probowalem rozne drivery

P.S

grafa na stockowych ustawieniach chlodzona przez radiatory Zalmana polaczone Heat Pipe

Edytowane przez Kabul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sprobuj odsunac glosniki (nawet jak nic nie da to zostaw je troche dalej) - ja przez swoja glupote chyba uszkodzilem monitor na stale ;].

Hmm, moj kumpel ma takie paski (ma tez jakiegos samsunga) i pomaga jak walnie pare razy z piesci w ekran.

Ja tez mialem jakies przeklamania - pomoglo wyciagniecie tego kabelka z karty graficznej i wsadzenie go do drugiego wejscia tej samej karty.

W ogole te samsungi to straszna lipa, normalnie nie znam osoby ktorej by low endowy samsung nie sprawial problemow.

Edytowane przez Pioorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu taki low endowy nie jest, ma jeszcze 2 lata gwarancji. Mam zestaw 5.1 Creative'a i jest rozmieszczone tak:

dwudrozne::

- 1 na gorze monitora

- 2 po obu stronach

Odsunalem nieco te co byly po prawej i lewej i zobacze czy jakis efekt bedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie znam sie na monitorach ale swojego kupilem za grosze i sie nie dziwie ze mialem juz z nim pare problemow. Nie mowie ze twoj jest zly czy cos.

1 na gorze monitora? NA MONITORZE?! To troche niebezpieczne :>. Nie wiem czy glosniki moga sprawiac, ze takie paski sie pojawiaja, ale jednak wiem ze glosniki mieszaja troche w kolorach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy glosniki moga sprawiac, ze takie paski sie pojawiaja, ale jednak wiem ze glosniki mieszaja troche w kolorach...

Pewnie że mogą.... Poza tym sprawdź czy telefon komórkowy nie leży zbyt blisko monitora :D :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne paseczki tylko mniejsze; pojawiaja sie zaraz po wlaczeniu monitora i pozostaja na parenascie sekund - SyncMaster 795DF + GF6600GT (na wczesniejszej karcie-radeonie bylo dokladnie to samo). Podejrzewam, ze jest to wina monitora.

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mowie: na innej grafice mialem to samo... ale u mnie paski pojawiaja sie tylko wtedy, kiedy monitor byl "zimny" po wlaczeniu (byl wylaczony na dluzszy czas) - trwa to moze pare / parenascie sekund i dalej wszystko jest OK ;)

 

literowki ;]

Edytowane przez cvir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to przytrafiła Ci się typowa usterka tego monitora. Miałem to samo, po 3 naprawach i dużej walce udało mi się odzyskać kasę. Jeśli dobrze poszukasz to w zeszłym roku był już ten temat na forum(łącznie z fotkami).

Jeśli masz jeszcze monitor na gwarancji to pora udać się do serwisu. Objawy z czasem będą się nasilać.

Edytowane przez Ergo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę to przytrafiła Ci się typowa usterka tego monitora. Miałem to samo, po 3 naprawach i dużej walce udało mi się odzyskać kasę. Jeśli dobrze poszukasz to w zeszłaym roku był już ten temat na forum(łącznie z fotkami).

Jeśli masz jeszcze monitor na gwarancji to pora udać się do serwisu. Objawy z czasem będą się nasilać.

Również jestem tego zdania co Ergo5. Znajomy miał identyczny problem i niestety zadne zabawy z głosnikami i innymi rzeczami nie pomogły, jeno miał gwarancje więc jak najprędzej udał się do serwisu :wink: , gdzie dostał innego samsunga. Poza tym w szkole w mojej klasie jest również 15' samsunga, paski również się pojawiają i tak jak wcześniej Pioorek wspominał cza go z piesci/głowy/buta walnąc by przez jakieś 5 min prawidłowo fukcjonował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zapomniałem dodać, jak grzmotniesz monitor z prawej strony (patrząc od przodu)około 10 cm od góry to paski na jakiś czas znikną.

Przez jakiś czas w ten sposób funkcjonowałem :D

Edytowane przez Ergo5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...