Skocz do zawartości
Boyco

DURON 1000@1440

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Na tych ustawieniach to sie tylko uruchamia :cry:

NIestety gdy go puszczam na FSB 133 to mimo podniesionego napiecia komp sie nie podnosi.

Poradzilbym sobie z tym Durniem gdybym wiedzial dlaczego na mojej mobo przy ustawieniu mnoznika 13x100 mam 1250MHz a przy 14x100 mam 500MHz :!: :!: :!: :?: :?: :?: :?: :?:

Wie ktoś.

Procek dobrze odblokowany.

Śmiga nawet na 1360 przy 109x12,5 ale to FSB :cry:

 

Czekam na sugestie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na solteku 75 KAv jest to samo, switch 12,5/13 to to samo ustawienie i wtedy ustawia mi na 12,5 a jak ustawie na 14 to podaje 5 :?

Moje ustwienia na plycie to 8 ; 8,5 ; 9 ; 9,5 ; 10 ; 10,5 ; 11;11,5 ; 12 ; 12,5/13 ;14 choc na opakowaniu było napisane mnoznik napwet 16x... Ale zapenw jakbym wstaiwł XP to spox by chodzil..

 

A mój dUrak 1000 @1200 (12x100) Magistralą jak kręce to max u mnie to 112 MHz, Maxymalnie podkręciłem go na 1340 ale nie do końca stabilnie. Pamiatki z CL3 100 MHz @ CL2 133 mhz (v 3,3@3,4 V) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam solteka z nowym biosem w rogu napis F9, i na płycie mam opisane mnozniki ...;12,5/13; 14 a na opakowaniu i n asockecie byla naklejka że mozna wstaic XP i mnżnik co najmniej 16.. ale jak usatwie 12,5/13 to ustawia mi 12,5 a jak ustawie 14 to ustawi mi 5 :? ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Na tych ustawieniach to sie tylko uruchamia  :cry:  

NIestety gdy go puszczam na FSB 133 to mimo podniesionego napiecia komp sie nie podnosi.

Śmiga nawet na 1360 przy 109x12,5 ale to FSB  :cry:  

 

Czekam na sugestie  :twisted:

To dziwne że nie możesz go puścić na większej magistrali.Zmniejsz mnożnik do 8 lub 8,5 i wtedy próbuj.Mój na magistrali 166 chodził.Dorzuciłem mu 0,1v i było ok.Ale tak normalnie to chcę go puszczać na 8x146.No może jak poprawię chłodzenie to chciałbym go puszczać na np.8,5x146.Jak będzie stabilnie działał to może bym do 8,5*150 dociągnął.A jak możesz to jeszcze zapodaj serię procka.A z tą magistralą to nie rozumiem.Chyba że uważasz ją za zbyt niska(to bym zrozumiał),a przy 109 pci=36,33 więc całkiem bezpiecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Boyco Ty podkrecaczu! To rzeczywiscie dziwne ze Twoja plyta nie chce pojsc na 133MHz, u mnie na 133 MHz proc chodzil jak szczala. Testowalem tez na ECSie K7VTA3A i tez chodzil, nawet probowal ladowac windoze na 1400 (140x10). Moze powiniens zastanowic sie nad ECSem? ;).

Co do tego mnożnika: jest cos takiego jak tabela translacji - za to jakie mnozniki sa dozwolone odpowiada kombinacja mostkow L10 na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech Boyco marny z ciebie overclocker. Sluchaj EpoX zrobil takiego bajera z Fsb ze trzeba przestawic zworke Ze100 na 133FSB!!!! Taka żółta z lewej strony po środku near AGP!! Jak cos to poszukaj w instrukcji. Po przestawieniu zworki bedziesz mogl regulowac od 133>dalej nie wiem ile max wynosi na moim EP8K7A bylo 200 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie bubla ziomki :P Po prostu zakup dobrej płyty nie jest cieszkie, Mam MSI k7t266 pro 2 i zero problemow :D nie takie jak u was ze musić przestawiac zworke zeby miec fsb 133 :P ja mam to w biosie i płyty spoko kodzi :D Nie żalujcie na płyty głowne to najważniejsza część kompa no i procek :D ale zawsze to drugie idzeie podkręcić :D

 

Ach co moze byćze nie moge dać wiecej z mojego TB 1000@1200?

mam dmysła że coś żle odblokowałem mnożnik, a odblokowywałem go ołowkiem automatycznym? zna ktoś lepsze "ołowki"?

acha jak idzie podkrecic ramy co najmiej z 2.7 @ 3.0 ?of kooza ddr?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ech Boyco marny z ciebie overclocker. Sluchaj EpoX zrobil takiego bajera z Fsb ze trzeba przestawic zworke Ze100 na 133FSB!!!! Taka żółta z lewej strony po środku near AGP!! Jak cos to poszukaj w instrukcji. Po przestawieniu zworki bedziesz mogl regulowac od 133>dalej nie wiem ile max wynosi na moim EP8K7A bylo 200 :).

Myslisz ze nie wiem o tej zworce?

Problem w tym ze na 133 wywala mi sie.

Spróbuje jeszcze na niższym nmnozniku :twisted:

A procek na 1000 lub 1250 smiga zajebiscie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam solteka z nowym biosem w rogu napis F9, i na płycie mam opisane mnozniki ...;12,5/13; 14 a na opakowaniu i n asockecie byla naklejka że mozna wstaic XP i mnżnik co najmniej 16..  ale jak usatwie 12,5/13 to ustawia mi 12,5 a jak ustawie 14 to ustawi mi 5  :? ..

najnowszy bios do solteka KAV to ver10, natomiast co do XP'ka to sytuacja jest podobna jak kiedys z baleronkami... "SpeeeDSupported" :)

bedzie wymuszla na plycie wyzszy mnoznik.... krecenie pozostaje ino przez FSB.... :) ale czy to zle?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra!

 

Puścilem go na 13*100 czyli efektywnie 12.5*100 czyli 1250MHz :cry:

 

Na 133 wogóle mi nie wstaje nawet na 6*133 na 5.5 nie próbowałem :wink:

 

Może to wina chipsetu (KT133A)?

A moze nowy BIOS z obsługą Thoughbreda pomoze?

 

Nic tylko czekac?

 

Chyba ze ktos ma propozycje? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożniki powyżej 12,5 są dostępne po przecięciu jednego mosta i złączniu drugiego z serii L10 !

Mozesz to opisac mi dokladnie?

 

Prosze! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boyco trzeba było kupować Epox'a 8kha+ to byś nie miał takich debilnych problemów. Mi proc wstaje i chodzi z takimi fsb ,ze pamięci umierają.

Swoją drogą skołój sobie jakiś inny procek na próbe ,najlepiej XP i zobacz czy ci nie wstanie na 133 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj duronek chodzi na 133 bez niczego.

czekam tylko na szybsze pamieci bo na razie musze na CL3 chodzic

A co maja pamieci do gadania przy FSB 133 ???

No chyba ze jedziesz na 100Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boyco trzeba było kupować Epox'a 8kha+ to byś nie miał takich debilnych problemów. Mi proc wstaje i chodzi z takimi fsb ,ze pamięci umierają.

Swoją drogą skołój sobie jakiś inny procek na próbe ,najlepiej XP i zobacz czy ci nie wstanie na 133  :wink:

Jak mialem Durona 600 to bez problemu 6.5*133 wyciągał.

Tak wiec to nie jest wina płyty :lol:

 

A o to odpowiedz z serwisu EPoXa: (sorki za moją łamaną angielszczyzne ale sie spieszylem)

 

It has it's own multiplier and it will work fine on the board. Only overclocking will be a bit difficult by multiplier.

 

Best Regards,

 

Michael (FAE Team)

EPoX Europe Computer B.V

E-mail : support@epox.nl

Web : www.epox.nl

 

>>IMPORTANT!<<

 

Please provide previous E-mail text if replying!

 

INFORMATION STATEMENT:

 

This E-mail is confidential and you can not copy the information in this E-mail or use it for any purpose or disclose its contents to any other person. Publication in writing, or in any other printed matter, is not allowed without the proper consent of the author.

 

All our mails are tested against viruses with the latest virus definitions.

 

 

-----Original Message-----

From: Bojko Piotr [mailto:Boyco@wp.pl]

Sent: Wednesday, May 29, 2002 6:21 PM

To: support@epox.nl

Subject: Duron Morgan Multiplier 13, 14

 

--Technical support form results--

 

Name: Bojko Piotr

E-mail: Boyco@wp.pl

Submitted: 5/29/2002 9:20 PST

IP address: 62.233.173.158

HTTP Agent: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

 

Model: EP-8KTA3+

REV: 1.0

Serial #: 12345

Vendor: Pronox

Purchased: 03-15-2001

Bios: 01-28-2002

CPU: AMD Duron Morgan 1000

RAM: 256 SDR Hundai

VGA: ATI Radeon 32 SDR

Drive: Seagate 20GB U5

O/S: Windows XP

Other: (not provided)

 

--Details--

I've just instaled new Duron Morgan on my EPoX 8KTA3+.

It is Duron 1000.

I like overclock processors and this Duron goes stable up to 1400MHz. I dont know why if I make 13*100MHz it goes 12,5*100? 1250MHz And if i make 14*100 it goes 5*100? 500MHz???

 

What would happend if I buy Duron 1300MHz. Does my motherboard support it if multiplier doesnt go on 13*100 but 12.5*100?

 

Please tell me what is wrong.

 

Maybe can You send me new BIOS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...