Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, problem w tym, że nie wiem ile pociągną dwie Ultry w stresie :oops:

Wloz i powiedz. Sam sie zastanawialem nad takim rozwiazaniem, ale nie jestem pewien czy zasilka da rade. Spalic sie nie powinien, jedynie sie komp wylaczy pod obciazeniem. EverSilver 480W wylaczal kompa pod obciazeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam tego Zotaca ale dwie sprawy mnie zastanawiaja

 

Dlaczego karta nie przyspiesza wiatraka w grze lub gdy sie przegrzewa ? Bo nie wiem czemu mam w/g RivaTuner wiatrak na 30%. Po 10-15min w BF2 tekstury sie kaszania i niedlugo potem zwis grafiki. Podwyzszylem na 50% i to samo a przy 50% grac jest juz ciezko taki szum. Zreszta nie moge podwyzszyc obrotow tylko dla 3D bo odrazu dla 2D sie tez podwyzsza w RT i wyje mi jak np. siedze w necie.

 

One tak maja czy mam jakis felerny okaz ? Nie podkrecalem narazie bo nie ma to sensu w tym ukladzie. Co prawda blok juz na nia mam ale narazie nie zakladam, bo testuje karte.

 

Generalnie gry chodza szybciej ale bez rewelacji.

 

No i mam tak

PCI-E X16 @ X2

 

Dołączona grafika

Edytowane przez PolandMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest od mobo. Też tak miałem na swojej, że włączyło się PCI-E x1. Wyjąłem kartę włączyłem kompa bez karty, popiszczał, że nie ma gfx. Włożyłem grafikę odpaliłem system i było już x16 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja nie wiem czy mam :D DFI NF4 czy NF4 SLI. W prawdzie mam 2 wejscia PCI-E a w istrukcji pisze ze oba sa X16 ale ja SLI nie kupowalem. Natomiast ktos kiedys mi poradzil ze mam przelozyc zwory pomiedzy slorami (chyba z 15 ich tam jest) zeby wlaczyc na drugim slocie, tym nizej x16 zamiast x2 bo karte mam w dolnym slocie, bo na gorny blok na NB zawadza i nic tam nie zaloze.

 

No nic wyjme karte i zapuszcze kompa, zobaczymy.

 

Co do zwisow to chyba jednak wiatrak musi szybko chodzic bo inaczej karta zwisa. No mysle ze jak blok na nia zaloze to bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PolandMET'a, jeśli chcesz SLI na tym DFI to musisz przełożyć zworki (takie staromodne, rodem z płyty a'la PIII ^^). Uważam także, że nie będziesz miał dwóch slotów z pełną przepustowością x16, imo pierwszy x16 a drugi max x8. Co do kręcenia grafy, to najlepiej chyba AtiTool'a, na pewno jest najbezpieczniejszy pod względem ewentualnego przekręcenia;). Ja jak kręciłem swoją 7900 Rivą nie stwierdzałem artefaktów przy zegarze rdzenia na poziomie 623mhz -> Ati tool - sypie przy 595....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no doczytalem sie ze jak sie ma tryp SLI i przelozy te zwory to oba sloty beda mialy x8 czyli razem x16. Tylko czy bedzie jakas roznica w wydajnosci miedzy x2 i x8 ?

 

W AtiTool jak sie daje Find Max Core to on to jakos zapamieta ostatnie parametry czy trzeba sie gapic ? Bo jak kiedys to probowalem na moim 7900GS to podnosil zegary az sie komp zawiesil i dalej nie wiedzialem do ile doszedl i musialem recznie kombinowac. A od czego zaczac, od CPU, Ram a shadery na koncu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest przy kartach 8800 (w 7900 nie kręciło się shaderów ;) ). A z Ati Tool to jest tak, dajesz find max core (na początek) i siedzisz i czekasz, jak się zaczną pojawiać żółte kropki, to znaczy że nie ma co dalej czekać i zjechać z zegarem do momentu aż tych kropek nie będzie. Tak samo robisz z pamiątkami i najprawdopodobniej z shader'ami. Kolejność?? Ja bym popróbował kilka możliwych wariantów i wybrał ten najlepszy :D. Co do wydajności PCIe x2 i x8, to osobiście wolałbym mieć już dwa razy po osiem niż jeden slot x2. Niby z AGP x4 i x8 było podobne zamieszanie a różnica na korzyść wyższego była marginalna. W Twoim przypadku sprawdziłbym jak cyferki mają się do rzeczywistości (przełożenie zworek nic nie kosztuje ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ati zwiesilo sie na core 910, zadnych artefaktow nie bylo przedtem tylko dup i koniec :D Chyba musze najpierw zalozyc blok a dopiero potem sie bawic bo ta karta cos strasznie lubi sie wieszac jak tylko sie zrobi goraca.

U mnie takie objawy były od zaciepłych pamięci... :) Założyłem miedziane radiatorki revolteca i woohoo :D jak widac 2280 :)

Bez radiatorków robilo 2200, a z radiatorkami od accelero 2100 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zwiesiło na 910, daj np 890 i puść zapętlonego marka, obserwuj obraz czy nie sypie artami, jak będzie ok to zapisz ustawienia i heja ;)

Od kiedy to na powaznie stabilnosc karty mozna testowac smarkami?

 

Furmark jak i one potrafia smigac bez problemow , pograsz 15 minut w Crysisa i masz zwieche , albo arty lub wysiadke do windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Smarki są dobre do wypatrywania artefaktów :P. Nie stwierdzisz artów przy zapętlonym smarku, wtedy przejdź do niech Ci będzie Crysisa i posiedź tam z godzinę dwie :P (koniec OT)

Edytowane przez Kudl4ty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod wątek zasilaczowy. Czy moje 650Watt da radę uciągnąć to co w sygnaturce, gdy dorzucę drugie 8800 GTX w SLI? Dodam tylko ze te 4 rdzenie dostają 1,59V a więc jak się rozhuśtają to zapewne lubią trochę prądu skonsumować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chce zakładać nowego tematu więc postarajcie się mi pomóc tutaj. :?

Mam 8800GTS 320MB na G80 od BFG. Ostatnio Kupiłem do procka pastę Arctic Cooling MX-2 bo ponoć lepsza od AS5. Z tego powodu że na CPU się sprawdziła (polecam), no i z tego że G80 ma "ciepłe chwile" :D postanowiłem nałożyć ją na GPU. W końcu jest jedną z najlepszych past obecnie na rynku. Zdjąłem starą pastę, wyczyściłem wódką rdzeń i chłodzenie, nałożyłem cienką warstwę (rozprowadziłem po całym GPU) MX-2. Te białe gąbeczki na pamięciach i układzie zasilania zostawiłem bez zmian, tylko lekko zdjąłem kurz gdzieniegdzie. Śrubki dokręciłem mocno i po złożeniu wszystkiego po pierwszym teście 3DMarka06 wiatrak wchodził na wyższe obroty :blink: Po trzecim teście już był głośny i z niepokojem wyłączyłem test a temperatura wynosiła ponad 80 stopni! W spoczynku i w stresie jest o 5 - 10 stopni więcej niż przed zmianą pasty :mur: . Coś źle zrobiłem?? :sad: wygrzanie pasty chyba wiele nie da... Proszę o sugestie.

PZDR

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos gdzies niedolega, proc do bloku albo co.

Jak juz grzebierz to posmaruj tez i pamieci i wszystko inne.

Ja u siebie zdjalem caly radiator a w raz znim takie biale wlasnie gąbki zeszly a grafe przesmarowalem pasta ceramiczna. Po tym ze mi sie woda w WC gotuje wnioskuje ze smarowanie dziala dobrze tylko WC przestalo wyrabiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, dam troche grubszą warstwe na GPU, a tych gąbek nie chce ściągać bo bedzie za duza przerwa między kostkami pamięci a radiatorem a tyle pasty nie nałoże chyba... :huh:

 

Edit: Zdjąłem jeszcze raz chłodzenie, dolegało dobrze tylko miejscami było mało pasty, dałem więcej jednak temperatury takie same <_< zauważyłem że w spoczynku rano było po 10 minutach 70 stopni, a teraz zanim drugi raz zdjąłem to w spoczynku było już 65. Po dołożeniu pasty teraz w spoczynku jest 63 (ale w stresie nadal 80), więc myśle że jak sie wygrzeje to jeszcze spadnie. I tak jest to prawie tyle samo jak przed jakąkolwiek operacją zmiany pasty, więc chyba gra niewarta świeczki. I tak spowrotem skieruje wiatraczek na grafę od spodu. A myślałem że MX-2 pozwoli mi go schować do szuflady... :sad:

 

Witam po tygodniu, wiec przez tydzien nic sie nie zmienilo, przy otwartej budzie bez zadnego nawiewu na grafe w idle jest 62*. Natomiast po zamknieciu budy, w idle wzrasta do 80*!! Co warto wspomniec, ze do grafy mam wgrany taki bios ze wiatrak chodzi na 70% a nie jak fabrycznie na 60%. To dodatkowo jest na niekorzysc bo na 60% gdyby bylo, to w spoczynku by sam musial podnosic obroty!. nie do pomyslenia. Ta MX-2 cos mnie zawiodla na grafie, chyba ze na tych geforcach byla jakas superasta pasta nakladana... :unsure:

 

Mogliby posiadacze 8800GTS na G80 sie wypowiedziec odnosnie swoich temperatur? Fakt ze mam stara obudowe ale juz jest w drodze nowa, gorzej jak nic nie da...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomocy:

 

Od około miesiąca, dwóch dostaję komunikat "Sterownik ekranu przestał odpowiadać ale odzyskał sprawność". Wiem, że temat jest znany Nvidii, wałkowany i jakichś odpowiedzi konkretnych nie ma, ale może ktoś wyczytał więcej...

Numer jest tego typu, że po przeczytaniu tony stron o problemie i zmian taktowania, napięcia procka, pamięci, itp. do default lub niżej, zmian BIOSu i sterów sprawdziłem, że tak naprawdę na ten problem ma wpływ jedno ustawienie. Jest to u mnie w BIOSie nazwane DRAM Clock skew (chodzi coś o prędkość dostarczania sygnału do poszczególnych banków pamięci, tylko tyle rozumiem).

Ustawienia bank A1 i A2 na Advance 200ps oraz B1, B2 na 250ps dają mi 3,5h do 4h grania w Prince of Persia bez tego problemu. Gdy ustawię na niższe wartości np 200, 200, 200, 200 wywala mi błąd po ok. 40 min. przy wyższych Blue Screen.

 

Czy ktoś orientuje się jak ustawia się DRAM Clock skew tak na 8h grania ;-)

 

P.S. przy ustawieniach 200, 200,250, 250 czy np. 150, 150, 150, 150 memtest twierdzi, że wszystko jest OK Natomiast przy auto, auto, auto, auto są błędy w teście nr 5. Wystarczy 50, 50, 100, normal by było OK, Jak więc Pamięć która wg. memtestu jest OK tak wpływała na cholerny błąd.

 

Pomocy bo już prawie rozerwałem obudowę grafiki chcąc ją dokładnie wyczyścić (jedna z teorii o przegrzewaniu się karty :) )

 

EDIT:

Po ustawieniu na pamięciach luźniejszych alf i zmniejszeniu napięcia na pamięciach PONIŻEJ nominalnych 2.3V (ustawione na 2.23V) przy DRAM Clock skew na wszystkich bankach NORMAL działa jakk złoto :)

Edytowane przez zzachm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam totalnie inny problem. Karta (Asus 8800 GTX) kupiona w lipcu 07, w międzyczasie zmienione chłodzenie na Thermaltake DuoOrba, który sprawdził się w 200%. Ostatnio dziwne rzeczy zaczęły się z nią dziać. Pierwszy problem, o ile w ogóle jest to problem, który się pojawił, to że oprogramowanie dołączone do karty (Asus SMART Doctor) przestało pokazywać temperaturę. Ogólnie wcięło ten moduł, są tylko suwaki do modyfikowania clocka i ramu. to może nie mieć nic wspólnego, ale... w sierpniu tego roku kupiłem i przeszedłem Mass Effecta, bez najmniejszego problemu (tzn technicznego, afkors). Jeszcze wcześniej ten sam los spotkał TimeShifta. Jakiś tydzień temu wzięło mnie na przejście ME ponownie... i stwierdzam, że takich krzaków graficznych to ja jeszcze W ŻYCIU nie widziałem. Obraz najpierw się tnie, potem pokazuje jakieś straszne krzaki ( patrz obrazek...) po czym zastyga, zwiesza kompa i słychać tylko pojedynczny pisk PC Speakera przy próbie zrobienia czegokolwiek. Tak samo dzieje się w przypadku TimeShifta. Nie chodzi oczywiście o problem z grami, bo to mnie niewiele obchodzi. Po prostu użyłem ich jako przykładu, gdyż czuję problem sprzętowy. Czemu?

Od czasu kwietnia system nie był reinstalowany, chodzi idealnie. Na pewno nie jest zaśmiecony, przeciążony czy cośtam. Obydwie te gry zdążyłem skończyć, nie było problemów graficznych. Myślałem, że to kwestia sterowników, więc zrobiłem downgrade tych 180 ileś na poprzednie 178. Nic nie pomogło, problem jest identyczny. Czuję, że szlag trafił kartę w jakimś miejscu, obym nie miał racji, ale... Ktoś miał podobnie? Jakieś sugestie? dołączam prawdopodobnie zbędny screenshot z MassEffecta. Tak dla orientacji. Przypominam, że nie piszę w związku z pomocą w odpaleniu MassEffecta tudzież jakiegoś Tajmszifta. Pozdrawiam :)

post-158011-1231790679_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób underclocking GPU i MEMEK - zobacz czy an niższych detalach wszystko goni, kiedyś miałem cos podobnego... spróbuj tez na innej rozdzielczości. Po tych zabiegach bedziesz wiedział czy karte szlag trafil, przynajmniej tak mi sie wydaje i mówie z własnego doświadczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, Oswalddini, dobry trop. Chyba. Otóż, zredukowałem klocka (clocka), jako przykład wziąłem Mass Effecta, który w przeciwieństwie do TimeShifta się odpala (ten wiesza się już w menu, które jest animowane). W Mass Effect wchodzę do menu, do ustawień... wszystko śmiga. Otwieram pierwsze ustawienie (bodajże efekty cząsteczkowe)... wszystko gra. Zmieniam z wysokich na niskie... dzień dobry - patrz dołączony obrazek. Momentalnie obraz zmienia się w... w... zmienia się, diametralnie. Kolory się zmieniają, czcionka zamienia w pixelozę, albo znika. Muzyka jest. Gra i kursor odpowiadają, ale z powyższymi "BAJERAMI". Ciekawostka: Alt+Tabuję do Windy, gra chodzi w pasku, wszystko funkcjonuje poprawnie. Mogę nawet do niej wrócic, ale wszystko wygląda tak samo. Ctrl+Alt+Del - MassEffect.exe - zakończ zadanie. Wtedy to system łapie gigantyczną zwiechę, PC Speaker pojedynczo piszczy przy próbie zrobienia czegokolwiek. Identycznie dzieje się w przypadku np nieszczęsnego TimeShifta, Crysisa (sprawdziłem). Tak nie było. Chyba czas przyszedł na tego GTX'a. Możecie panowie zasugerować jakieś dobre, sprawdzone narzędzie (nie będące obcęgami do wyrwania go i wyrzucenia) do sprawdzenia poprawności działania karty? coś na kształt MemTesta? pozdrawiam! :)

post-158011-1231793580_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem został rozwiązany poprzez wymianę pamięci z dobrych na dobre. Wiem jak to brzmi ale płyta (chipset) cięła się z timingiem tRC Patriotów. Obecnie jadę na pożyczonych G.Skillach o wyższym tRC. Głupie co?

Kupując pamięci dowiadujesz się tylko 5-5-5-15 czy 4-4-4-12 itp. ale mroczny świat pamięci DDR2 na tym się nie kończy :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stałem się posiadaczem 8800GTS 320mb w wersji OC ( 550/80/1296)

jako, że G80 to dosyć ciepłe karty u mnie nie jest inaczej, w idlu na 60% witraka mam 60stopni, przy dosyć dobrze wentylowanej budzie ( brak bocznej scianki, pod karte podlozona 120mm od Thermaltake'a.

Chciałem tylko spytać ile wytrzyma wiatrak karty, jeżeli w Rivie ustawie go na 100% ( ponieważ gdy jest na 60% i daje go do obciążenia w AtiToolu wywala mi błędy Alpha...)

 

nic się nie stanie jeżeli będzie cały czas powiedzmy na 95-100%?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! :)

Kilka postów wcześniej pisałem na temat problemów z GF8800GTX, a dokładniej jak bardzo krzaczył się przy wszelkich grach. Odpowiedzi nie uzyskałem, ale to tylko dobrze o Was świadczy - karta była uszkodzona, niedługo po wystąpieniu problemów z aplikacjami 3D karta zaczęła głupieć już nawet przy zwykłym 2D, aż wreszcie doszło do tego, że system przestał wstawać. Po 1,5 roku intensywnego korzystania przyszła na nią pora. Szkoda, bo raz, że sentyment, a dwa, że wtopiłem w nią 2,5 k pln. Anyway, nie o tym chciałem mimo wszystko pisać :)

 

Otóż, karta jest do naprawy i prawdopodobnie to ją spotka - chwilowo jednak kupiłem nową 7300GS, byleby system wstał i jakoś to śmigało - 85 pln to nie dużo. Problem jest taki, że... system głupieje po zamianie kart i zainstalowaniu nowych sterowników. Gdy postawiłem Windę na innym, czystym dysku problem nie wystąpił. A tutaj klatkują przesuwane okna i nawet Firefox, gdy suwakiem schodzę w dół strony. Działa to dość dziwnie, za każdym razem, gdy włączam komputer, przy ekranie powitalnym xp ZAPRASZAMY komputer łapie reset. Jednak gdy podczas bootowania wyświetla się pytanie, i użyję opcji "ostatnia działająca konfiguracja", to system się uruchamia (z powyżej opisanym brakiem płynności) oraz za każdym razem wyświetla dymek z informacją, że sprzęt jest podłączony i gotowy do instalacji sterowników, a dotyczy to 7300GS. Po zainstalowaniu jest już typowo, reset przy ekranie powitalnym. Nie do końca wiem, co system ma na mysli poprzez "ostatnią działającą konfigurację", powiem szczerzę. Próbowałem już uruchomić go w trybie bootowania diagnostycznego, aby wykluczyć konflikt oprogramowania, ale problem jest nadal ten sam. Sugerowano mi już format dysku, co rozwiązało by mój problem, jednak przy obecnym stanie rzeczy nie mogę tego zrobić, więc odpada. Jakieś sugestie, mniej "inwazyjne"?

 

PS. Wiem, że temat dotyczy GF8800GTX\GTS, ale jeśli już zacząłem w nim pisać na temat problemów z 8800gtx, to nie ma sensu chyba się przeprowadzać, tylko dlatego że ta karta poszła z dymem, uszanujmy jej pamięć :')

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fail... zrobiłem dokładnie, jak doradziłeś - problem jest ten sam. Wyczyściłem wszystko driver cleanerem, z rejestru i systemu poszło wszystko co choć trochę przypominało sterowniki - scenariusz jest nadal prawie taki sam. Instaluje stery, uruchamiam ponownie kompa, reset przy ekranie powitalnym. Jest jednak zmiana - kiedy automatycznie zainstaluje sterowniki z dymka który informuje mnie że urządzenie jest podłączone i gotowe do instalacji, pod sam jej koniec wyskakuje błąd: "odmowa dostępu". Tyle, jeśli chodzi o różnicę. Pal sześć już totalne nie działanie wszystkiego trójwymiarowego - szlag mnie trafia, że monitor ma odświeżanie 1hz =.=

 

EDIT: spróbowałem z jeszcze starszymi sterownikami, to samo. Coś jest gdzieś rozgrzebane...

Edytowane przez Kaczmars

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...