Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

System odrzuca wszystkie po kolei, w tym te także. Coś jest gdzieś skopane. Pomęczę się jeszcze trochę z tym klockiem, poczekam aż naprawią mi 8800GTX'a. Żałuję tylko, że mam odświeżanie 1hz i nie działa nic 3D. Z resztą, mam odłożone trochę hajsu, może kupię ZOTACA 285GTX, bo się na niego czaiłem już wcześniej. Nie sądzę, aby mój aktualny problem dało się rozwiązać inaczej, niż formatem. Dzięki Panowie za rady, wszystkich popróbowałem. Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, posiadam 8800gts EVGA ktore cos ostatnio zaczelo szwankowac jesli chodzi o temperature. Wyglada to tak jakby chlodzenie nie dzialalo :o Nic przy niej nie grzebalem, wentylator sie kreci normalnie tak jak zawsze a temperatura core stoi na poziomie 70C... wlaczam gre i mam po chwili zawieszony komputer. Tak mi sie wydaje ze z tylu powinno chyba cieple powietrze wylatywac? Jesli tak to nic nie wylatuje ani chyba nie wlatuje przez kratki... komp ostatnio byl przewozony 1000 km ;d Jesli mogl sie np kurzem zapchac to bardzo mozliwe bo mam go sporo w domu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij bios karty na dyskietke i edytuj go nibitorem.

W nibitorze odnajdz zakladke temperature i speedfan.

Tam ustaw poczatkowa predkosc coolerka na 0.

Zapisz tak skonfigurowany bios na dyskietke i wgraj go z powrotem do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij bios karty na dyskietke i edytuj go nibitorem.

W nibitorze odnajdz zakladke temperature i speedfan.

Tam ustaw poczatkowa predkosc coolerka na 0.

Zapisz tak skonfigurowany bios na dyskietke i wgraj go z powrotem do karty.

Dzięki. A jeszcze się spytam bo nie mam fdd ( ale jak trzeba to kupię ) nflash max jakie pendrive obsługuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znam nflash max wiec nie pomoge.

Zalatw sobie zwykla stacje dyskietek 3.5 cala i bedziesz miec spokoj.

Sformatuj dyskietke jako startowa z dosem i wgraj na nia nvflash i plik cwsdpmi.

Tu masz nvflash:

 

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Video-Tweak/nVFlash.shtml

 

Rozpakuj i tam bedzie plik nvflash oraz plik cwsdpmi. Zapisz je na dyskietce z dosem.

Uruchom komputer z flopa i wpisz:

 

nvflash.exe -b bios.rom

 

Dyskietka pozgrzyta i za chwilke pojawi sie info o poprawnym zapisaniu biosu na dyskietke.

Klikasz ctrl+alt+del i bootujesz komputer z dysku.

Teraz uruchamiasz nibitor i edytujesz sciagniety bios. zmieniasz ustawienia w zakladce fanspeed i zapisujesz bios na dyskietke.

Tu masz nibitora:

 

http://www.softpedia.com/get/Tweak/Video-T...OS-Editor.shtml

 

Uruchamiasz komputer z flopa i wpisujesz:

 

nvflash.exe bios.rom

 

Dyskietka pozgrzyta i wyswietli sie pytanko czy flashowac czy nie...oczywiscie tak.

dyskietka znowu pomieli i w koncu pojawi sie komunikat opoprawnym wgraniu biosa.

klikasz ctrl+alt+del i uruchamiasz komputer z dysku.

 

Z Twojego wczesniejszego postu wnioskuje, ze chcesz calkowicie wylaczyc coolerek na karcie bo masz WC tak ?.

 

Jezeli tak to jak pisalem nalezy w nibitorze w zakladce speedfan ustawic predkosc poczatkowa na 0.

 

Zanim zabierzesz sie do flashowania biosu to zrob kopie biosu na innej dyskietce z wgranym nvflashem. To w razie, gdyby cos poszlo nie tak.

W czasie flashu nie klikaj klawichą jak nie bedzie trzeba. Zaopatrz sie w ups-a co by nie braklo pradu w czasie wgrywania biosu.

 

EDIT:

Aha...nazwa bios.rom to nazwa biosu karty. Mozesz go nazwac inaczej byle by mial rozszezenie .rom

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponowie jeszcze pytanie bo jest proste i pewnie wiekszosc z was szybko na nie odpowie jak przeczyta;] Czy w 8800 gts ( i pewnie innych kartach tez ;p ) powietrze jest wsysane do obudowy czy wydmuchiwane z niej przez karte?;] Z gory dzieki za odpowiedz;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydmuchiwane.

A jak mam karte wyczyszczona z kurzu i daje max obroty wentyla i nic nie leci na zewnatrz... o_O ?! Spotkal sie ktos kiedys z czyms takim?:/ No bo patrze na to swoim umyslem scislym i sie zastanawiam... gdzie to powietrze wylatuje?:D Macam karte z kazdej strony i nic, przyloze reke do wentyla i czuje ze mi ja "zasysa" troche ale miejsca gdzie sie to powietrze podziewa nie moge znalezc o_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na obrazku jest zaznaczone gdzie zasysa luft, a gdzie wylatuje :)....

 

Dołączona grafika

 

Czyli tak jak zrozumialem i jak... pamietam ze bylo jeszcze przed miesiacem ;) I ten wydmuch dalo sie czuc reka trzymajac ja z tylu obudowy. Teraz nic nie czuje:/ Kartke podlozylem pod zasysanie zeby sie upewnic ze zasysa no i kartka normalnie sie trzyma wiec zasysanie jest dobre; ] I nie wiem co teraz:D Moze zapale szisze, dmuchne dymem i zobacze gdzie wylatuje?:D strasznie dziwna akcja:/

 

Jedyne co z karta robilem od czasu jak dzialala to wyciagalem ja z obudowy, zmienialem monitor i transportowalem ja 1000km w kompie. Mam 0 pomyslow co by sie moglo stac :/

Edytowane przez Sou

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczam na max i szumi i dalej nic nie wylatuje;] Problem jest taki ze mimo temp na poziomie 57 stopni grajac w TFa mam zwiechy a karta sama zdaje sie miec o wiele wiecej niz te 60 stopni;] Jak zmniejsze rozdzielczosc np to da rade pograc troszke dlozej i w koncu i tak zwiecha... Wiec moze core ma dobra temp a ramy sie grzeja na karcie czy nie wiadomo co? :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedziec, ze nawet majac na 100 % puszczona turbinke, powietrze nie wylatuje tylem karty ?.

Karta jest goraca ?.

Dotykales jej ?.

Co pokazuje czujni9k gpu w everescie ?.

 

http://www.programosy.pl/program,everest-u...te-edition.html

 

Sciagnij, rozpakuj i uruchom z ikonki.

Wejdz w zakladke komputer -> czujnik i podaj jaka jest temperatura gpu i cpu pod obciazeniem.

Jak sa obroty coolerkow to tez podaj. Najlepiej pokaz fotke z zakladki czujnik.

Edytowane przez Misquamaqus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Puszczam na max i szumi i dalej nic nie wylatuje;] Problem jest taki ze mimo temp na poziomie 57 stopni grajac w TFa mam zwiechy a karta sama zdaje sie miec o wiele wiecej niz te 60 stopni;] Jak zmniejsze rozdzielczosc np to da rade pograc troszke dlozej i w koncu i tak zwiecha... Wiec moze core ma dobra temp a ramy sie grzeja na karcie czy nie wiadomo co? :/

Musisz zrobić to co ja .... odkleic tą naklejkę górną z karty i odkręcić pokrywę plasikową .... tam na początku radiatora robi się kożuch i zero przepływu ....U mnie po 2 latach dywan był a bez zdjęcia osłony nie ma jak, no chyba że pow sprężonym psikniesz

Temp miałem w pulpicie wkońcu 68C a po zdjęciu dywanika :) 52.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

na dniach ma dotrzec do mnie 8800gtx amp!

z tego co widziałem ma on dwa wejscia zasilające pci-e i sta moje pytanie:

w moim zasilaczu mam tylko jedną taką "wtyczkę" -

1) czy wystarczy podpiąć tylko tą jedną wtyczkę ?

2) czy jednak zastosować dwie - z tym ,że ta druga to bedzie przejsciówka typu molex>>>pci-e ( jest ona w paczce z tym 8800gtx)

Edytowane przez oliho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam GF 8800GTS 512 (g92), zamierzam kupić S1 rev 2 i mam takie małe pytanko. Jakie jest bezpieczne dopuszczalne napięcie na rdzeń? Na razie moje takty to 745/1060/1862 i chciałem trochę więcej ... Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

Czy ktoś z posiadaczy robił juz "odblokowanie" trybu 2D na karcie 8800gtx ?

Czy może to ktoś opisać ? Od czego zacząć ? Co bedzie potrzebne ?

Bardzo proszę o odpowiedź !

pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z 8800 GTX Leadtek'a a dokladniej z grami ze Steama.

 

Co kilka, kilkanascie sekund Pojawiaja sie jakby artefakty. Przykladowo:

Na mapie potrafi zniknac na chwile sciana lub pojawic sie jakas czesc mapy ktora znajduje sie w innym miejscu. Sa to chwilowe, pol sekundowe "blyski", ale jednak uciazliwe bardzo.

Format,defragmentacja dysku,nowy system,rozne sterowniki,przeczyszczenie wiatrakow,odkrecenie procesora,obnizenie taktowania karty ( nie byla podkrecana ) nic nie dalo.

 

Najdziwniejsze jest to ze inne gry dzialaja idealnie. Fear2, Crysis, TDU i wiele innych gier smiga jak trzeba. Zero artefaktow, zero freezow...

 

Czy ktos moze spotkal sie z podobnym problemem?

Edytowane przez Seriel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie które pewnie było już wałkowane kilka razy, ale dobrej odpowiedzi nie znalazłem.

Czy zasilacz Modecom MC-350ATX 2.0 PFC (350W) z:

- e2140 1.6ghz oc 3.1ghz

- gigabyte GA-P31-DS3L

- seagate 320gb sata II

- 2x 2gb ddr2 800mhz OCZ platium cl4 (970mhz po oc)

- nagrywarka dvd lg...

 

... uciągnie GF8800GTS 320mb ddr3 od Palita? Wcześniej używałem karty GF8600GT 256mb ddr3 Silent od Asusa i problemów z napięciem nigdy nie było.

Edytowane przez ZipQ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...