Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8800 GTX / GTS

Rekomendowane odpowiedzi

A mi np. na nowej grafie nie działa Battlefield 2. Nawet kurde przeinstalowywalem gre. Odpala sie logo , potem czarny ekran i ladnie wraca do windy :( jakis pomysl? Stery mam 162.18

U mnie działał przez dwa tygodnie i zrobiło się to samo logo EA i powrót do windy, ponowne zainstalowanie gry nie pomogło dlatego teraz gram na 2142. Stery te same co u Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem,ale nikt nie odpowiedział: CZy działa wam automatyczna regulacja obrotów w 8800gts? U mnie na sztywno jak byk 60% :( Mogę tylko ręcznie przestawić. Nie da rady ustawić profilu w rivie,bo potrzebne do tego opcje są nieaktywne :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie działał przez dwa tygodnie i zrobiło się to samo logo EA i powrót do windy, ponowne zainstalowanie gry nie pomogło dlatego teraz gram na 2142. Stery te same co u Ciebie.

w dziale gry koledzy poradzili wylączyc wszelkie programy do blokowania refreshrate- to pomaga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy byla podawana ta stronka ale jest na niej kilka fajnych porad co do podkrecania:

1. Introduction

2. Getting your BIOS

3. BIOS Modding

4. Creating a bootable Flash CD/DVD

5. BIOS Flashing

6. Shader Domain Overclocking

7. GPU Core Overclocking

8. Memory Overclocking

9. Extreme Overclocking & Voltage Mods

10. Test Systems & Configuration & Benchmarks Used and their settings

11. GeForce 8600GTS Measurements

12. GeForce 8800GTX Measurements

13. Summary

 

KLIK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś pisałem,ale nikt nie odpowiedział: CZy działa wam automatyczna regulacja obrotów w 8800gts? U mnie na sztywno jak byk 60% :( Mogę tylko ręcznie przestawić. Nie da rady ustawić profilu w rivie,bo potrzebne do tego opcje są nieaktywne :(

Dziala az milo :) Standardowo automatyczna regulacja miala skale 60%-100% ale mozna ja oszukac, ustaw fixed na np. 45% i wykryj predkosc od nowa (wylacz i wlacz enable low-level fan control bez restartu), nastepnie ustaw auto i po sprawie :) U mnie jest T operating 82 C, nie moge zmienic, ale do 82 C jest max okolo 60%, potem zaczyna ostro przyspieszac ale idzie zniesc, bo przy niewielkim obciazeniu, nawet w grze, wiatraczek chodzi na 45%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie te 60% nie przeszkadza,chodzilo mi o fabryczną autoregulacje rpm bez użycia rivy.

Na sterach <160.00 nawet na rivie jak bylo domyslnie 100%,a gdy probowalem przesunac to przeskakiwalo na 0%.

Na nowych sterach moge juz ustawic 2d/3d profile,ale i tak nie działają :(

No trudno, musze skombinować sobie stacje dysków i zrobic flash biosu,może to coś zmieni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy 8800GTS.

Zamierzam przesiąśc się z 7900GTX na 8800GTS 640MB i mam pytanie o głosnośc, czy ta karta będzie dużo głosniejsza od mojej starej 7900GTX? pytam o karty na referencyjnych chłodzeniach nvidia, bo zapewnie EVGA ACS3 jest cicha, czy sie mylę?

Pytam się bo zalezy mi na ciszy, a teraz taką z moim 7900GTX mam, a nie chcę sie wkopać w jakąś suszarkę.

Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dla posiadaczy 8800GTS.

Zamierzam przesiąśc się z 7900GTX na 8800GTS 640MB i mam pytanie o głosnośc, czy ta karta będzie dużo głosniejsza od mojej starej 7900GTX? pytam o karty na referencyjnych chłodzeniach nvidia, bo zapewnie EVGA ACS3 jest cicha, czy sie mylę?

Pytam się bo zalezy mi na ciszy, a teraz taką z moim 7900GTX mam, a nie chcę sie wkopać w jakąś suszarkę.

Ta karta jest cicha. 2 Fanderki, jeden na ~680 rpm, drugi ~880, do tego Corsair HX 520W w ktorym wiatrak ma moze z 500 rpm i na 60% czyli standard karta jest glosniejsza, ale po zjechaniu na 45% (jak pisalem przed chwila u gory, banalna sprawa) jest juz cichsza. Wielu ludzi uwaza chlodzenie 8800 za jeden z najcichszych fabrycznych coolerow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest cicha jeśli wentylator kręci się standardowo, czyli na 60%. Przy 75% jest już wyraźnie słyszalna, a przy 100% mozna ją porównać do małej suszarki.

Na szczęście, wentyl prawie nigdy nie kręci się szybciej, niz 60%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu ludzi uwaza chlodzenie 8800 za jeden z najcichszych fabrycznych coolerow :)

Jednak chłodzenie 7900gtx/gto było cichsze niż to w gtx, chociaż różnica nie jest duża. Z bliskiej odległości swojego gto nie słyszałem, 8800 już wyłapuję. Jednak to tylko moje odczucie, karta przy tej ilości wytwarzanego ciepła i tak jest cicha. Moim zdaniem na gf8800 nvidia powinna wymyślić cooler z większą ilością heatpipe, i powiększyć powierzchnię i ilość żeberek w coolerze, w 7900gtx/gto były 4 rurki jak pamiętam, a w 8800gtx są dwie tylko i na dodatek wydaje mi się że radiator pod tym plastikiem kryjącym cały układ chłodzenia jest mniejszy.

 

na tych dwóch zdjęciach można to trochę porównać:

post-148986-1187382590_thumb.jpg

post-148986-1187382444_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta jest cicha jeśli wentylator kręci się standardowo, czyli na 60%. Przy 75% jest już wyraźnie słyszalna, a przy 100% mozna ją porównać do małej suszarki.

Na szczęście, wentyl prawie nigdy nie kręci się szybciej, niz 60%.

Czyli warto dopłacić dla ciszy do EVGA z chłodzeniem ACS3, czy rożnica nie jest aż tak duża? (biore pod uwagę najtańszego 8800gts Gigabayta) bo jednak to jest 300 zł drożej, chyba że w w tej EVGA są lepsze pamięci (gdzieś czytałem że 1,2 ns) bo taktowania sa wyższe jak zauwarzyem... Edytowane przez dari555

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli warto dopłacić dla ciszy do EVGA z chłodzeniem ACS3, czy rożnica nie jest aż tak duża? (biore pod uwagę najtańszego 8800gts Gigabayta) bo jednak to jest 300 zł drożej, chyba że w w tej EVGA są lepsze pamięci (gdzieś czytałem że 1,2 ns) bo taktowania sa wyższe jak zauwarzyem...

Nie warto ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem posiadaczem GF8800GTS i mam pytanie ktore mnie intryguje od kilku dni. Dlaczego taktowanie pamięci pamieci według producenta to 1600Mhz a u mnie wyswietla sie 790Mhz. Jest to wina sterownikow czy karte mam wyzucic do kosza :). Prosze o sprecyzowanie tej odpowiedzi bo strasznie mnie to nurtuje i nie wiem czy to wina sprzetu, sterownikow czy moze czegos innego. A moze tak ma byc...

 

Co do chlodzenia i jego glosnosci powiem wam ze moj zasilacz jest glosniejszy od tej karty. Oczywiscie mowie o sytuacji malo stresowej dla karty. W grach jest slyszalna.

Edytowane przez cornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez uwazam ze nei warto - 300 pln to kupa kasy jak na 8800GTS - nawet wer.640 Standardowe chlodzenie jest OK. jak widac po taktach kolegi DJ Technorocker'a i moich wcale ten cooler acs3 nie pozwala na lepsze oc grafy. 300 pln lepiej dolozyc do ramu , proca...

cornik pomnoz 790x2 :) poza tym sa lekkie rozbieżności nieraz - ale kto by sie tym przejmowal? przeciez i tak trzeba grafe podkrecic :D

Edytowane przez Sewer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cornik pomnoz 790x2 :) poza tym sa lekkie rozbieżności nieraz - ale kto by sie tym przejmowal? przeciez i tak trzeba grafe podkrecic :D

 

Domyslalem sie ze pewnie tak jest poprostu chcialem sie upewnic. Dzieki

 

Druga sprawa: Oczywiscie zaraz po kupnie musilem przetestowac ta karte wynik w 3dmarku05 troche mnie zaskoczyl wyniósł 8800 pkt. :0

I pytanie: czy procek i pamiec moze az tak zanizyc wynik testu?(tzn. wiem ze moze ale..) Według oglnych wynikow powinienem miec conajmniej 14000. Mam P4 3.2 i ram Hynixa 3200 4x512 pł. gł Abit AG8. Jest to sprzed epokowy ale wlasnie jestem w trakcie procesu wymiany calego balszaka. NO i zaczalem od grafiki :)

Edytowane przez cornik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze warto bo chłodzenie ACS3 jest naprawde cichutkie i prawie niesłyszalne.

Zreszta mam takową kartę. :)

 

Pozdrawiam

A ja jednak uważam że nie , słyszałem ACS3 i powiem Ci że róznicy praktycznie nie widać , natomiast za 300 można sobie o wiele cichsze i skuteczniejsze chłodzonko zapodać.Do tego przy 640 +300 hmm to jeszcze +100 i mamy GTXa .. Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyslalem sie ze pewnie tak jest poprostu chcialem sie upewnic. Dzieki

 

Druga sprawa: Oczywiscie zaraz po kupnie musilem przetestowac ta karte wynik w 3dmarku05 troche mnie zaskoczyl wyniósł 8800 pkt. :0

(...)

Wynik jak najbardziej w normie. Zmień proca (płyta i ramy również), bo to on jest odpowiedzialny za marny wynik :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam ze warto bo chłodzenie ACS3 jest naprawde cichutkie i prawie niesłyszalne.

Zreszta mam takową kartę. :)

 

Pozdrawiam

ACS3 to raptem troche wiecej obudowy i blaszka z tylu, glosnosc i wydajnosc identyczna jak fabrycznego, nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACS3 to raptem troche wiecej obudowy i blaszka z tylu, glosnosc i wydajnosc identyczna jak fabrycznego, nie warto.

Dobra, to juz wiem że nie kupuję z ACS3, ale teraz mam pytanie, który 8800GTS 640MB z najtańszych będzie najlepiej sie kręcił? zobaczyłem , że ostatnio GIGABYTE GEFORCE 8800GTS 640MB jest na promocji (średnia cena to 1260 zł), czy ktoś może ma takowego i wie jak sie kręci? czy może wybrać coś jeszcze innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ACS3 to raptem troche wiecej obudowy i blaszka z tylu, glosnosc i wydajnosc identyczna jak fabrycznego, nie warto.

Potwierdzam

 

Dobra, to juz wiem że nie kupuję z ACS3, ale teraz mam pytanie, który 8800GTS 640MB z najtańszych będzie najlepiej sie kręcił? zobaczyłem , że ostatnio GIGABYTE GEFORCE 8800GTS 640MB jest na promocji (średnia cena to 1260 zł), czy ktoś może ma takowego i wie jak sie kręci? czy może wybrać coś jeszcze innego?

hmm cięzko powiedzieć , za 1259 w ESC masz leadteka ... ktoś ostatnio kupił i nawet fajne OC miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było o tym wiele razy. Kup najtańszą jaką tylko znajdziesz. Wszystkie karty pochodzą od tego samego producenta.

Raczej wszystkie karty sa na farbycznym pcb nvidii. A ROZNI producenci dodaja rozne naklejki:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wolfszary

Pytanie z innej beczki: jesli zamierzam grac w rozdzialce 1024x768 lub 1280x1024 to czy warto stawiac system SLI? Czy wydajnosc SLI w takich rozdzialkach bedzie nizsza niz pojedynczej karty? zaznaczam ze proc ma 3200MHz (C2D). Ma ktos test SLI w niskich rozdzialkach bo nie moglem nic konkretnego znalezc w brylach.pl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: jesli zamierzam grac w rozdzialce 1024x768 lub 1280x1024 to czy warto stawiac system SLI? Czy wydajnosc SLI w takich rozdzialkach bedzie nizsza niz pojedynczej karty? zaznaczam ze proc ma 3200MHz (C2D). Ma ktos test SLI w niskich rozdzialkach bo nie moglem nic konkretnego znalezc w brylach.pl.

Myślę, że to ma sens :D Jeżeli oczywiście stać Cię na to, to czemu nie! Zawsze będziesz mógł odpalić Crysis'a (kiedy już wyjdzie :wink: ) z maksymalną jakością plus wygładzanie i w rozdziałce 1024 nie będzie chrupania :mrgreen: Oczywiście zaraz odezwą się głosy, że do takich rozdziałek (1280 czy 1024) wystarczy GTX (niektórzy powiedzą, że GTS 320 będzie git :D ) otóż nie wystarczy, widać to po WiC w DX10 czy innych "grach" DX10 :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to ma sens :D Jeżeli oczywiście stać Cię na to, to czemu nie! Zawsze będziesz mógł odpalić Crysis'a (kiedy już wyjdzie :wink: ) z maksymalną jakością plus wygładzanie i w rozdziałce 1024 nie będzie chrupania :mrgreen: Oczywiście zaraz odezwą się głosy, że do takich rozdziałek (1280 czy 1024) wystarczy GTX (niektórzy powiedzą, że GTS 320 będzie git :D ) otóż nie wystarczy, widać to po WiC w DX10 czy innych "grach" DX10 :) pzdr

Dokładnie , GTX może być mało , na 2xGTX szkoda kasy bo na jesieni następca , GTS 320 w SLI bez sensu bo dalej mamy tylko 320 pamięci a to będzie za mało , Jak ktoś ma kasę to do SLI jedynie 2xGTS 640 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry młodzieży ale co to za wersja 8800?

http://allegro.pl/item226229496_superclock...a1080_2160.html

 

 

RAM-Speed 2160MHz

GPU-Speed 1080MHz

128 Pipelines z 1458MHz Speed

98 GB/s

384 Bit Memory Interface

 

Może ja coś przespałem, ale 1080 na Gpu to chyba pomyłka? O_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...