Skocz do zawartości
Prog

Pentagram Nest Wifi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką sprawę. Otóż jestem zmuszony rozdzielić dodatkowo moje łącze internetowe o WiFi. Mam neostradę do niej podłączony router Pentagram Cerberus ADSL. Wszystko działa bardzo dobrze.

 

Moje pytanie wiąże się z zakupem Pentagram NEsT WiFi [http://proline.pl/shop.php?prodid=PENTAGRAM+NEST+WIFI] oraz Pentagram horNET Wi-Fi PCI [http://proline.pl/shop.php?prodid=PENTAGRAM+HORNET+PCI]. Chodzi mi o to czy przy mojej konfiguracji te dwa urządzenia starczą by podłączyć komputer do sieci [czyli internetu] oraz czy zwykły modem WiFi z laptopa będzie chodził pod tymi ustawieniami.

 

Oraz typowe pytanie newbie z WiFi, jak to podłączyć. Po prosu do NEsT'a podłącza się RJ45 z Cerberusa, konfiguruje się NeST'a z przeglądarki i chodzi ? ? ?

Edytowane przez Prog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro masz już router z ADSL'em to nie lepiej kupić Ci sam AP i podłączyć pod gniazdo RJ45 w routerze? Udostępnisz tym samym neta bezprzewodowo dla notebooka. Czy chcesz się zupełnie wypiąć z kabla i rozdzielić wifi na kompa stacjonarnego i lapcia? Ja osobiście do routera mam podłączonego Belkina, który rozsyła sygnał na 3 laptopy, a z routera wychodzą dwa kable do stacjonarnych kompów. Śmiga od roku bez żadnych problemów. Dodam że siedząc w domu wolę podpiąć swojego notebooka pod kabel bo zauważyłem że transfery są wyższe.

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro masz już router z ADSL'em to nie lepiej kupić Ci sam AP i podłączyć pod gniazdo RJ45 w routerze? Udostępnisz tym samym neta bezprzewodowo dla notebooka. Czy chcesz się zupełnie wypiąć z kabla i rozdzielić wifi na kompa stacjonarnego i lapcia? Ja osobiście do routera mam podłączonego Belkina, który rozsyła sygnał na 3 laptopy, a z routera wychodzą dwa kable do stacjonarnych kompów. Śmiga od roku bez żadnych problemów. Dodam że siedząc w domu wolę podpiąć swojego notebooka pod kabel bo zauważyłem że transfery są wyższe.

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Tak chcę zrobić, ale nie wiem, czy wybrany sprzęt będzie dobry. Czyli mam rozumieć, że AP się podpina w ten sposób: Router - RJ45 [kabel] - AP ? ? ?

 

Czy sprzęt dobrałem dobrze ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, dokładnie tak się go podpina. AP który wybrałeś jest wporządku, sam kiedyś stawiałem go u znajomego.

 

---

Pozdrawiam

To super. Jeszcze mam pytanie odnośnie tej karty sieci WiFi, którą podałem Pentagram Hornet PCI będzie dobrze współpracował z tym AP ? ? ? Chyba, że polecacie jakiś inny ? ? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do karty to nie znam jej. Nie używałem kart wifi na pci. Ale Ty ją chcesz wsadzić do koma stacjonarnego gdzie teraz masz neta na kabel?

Właśnie o to chodzi, że muszę go przenieść do piwnicy, a nie chcę tam ciągnąć kabli, bo się nie opłaca próć połowy domu.

 

Sprzęt kupiony. Z racji nieposiadania w magazynie hornet'a PCI zapupiłem ASMAX PCI 411g. Oba urządzenia sprawują się całkiem nieźle.

Edytowane przez Prog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...