Skocz do zawartości
ModdingKing

Nowy blok full stress 35*C

Rekomendowane odpowiedzi

spokojnie żeby forum mi wczoraj chodziło to by był juz opisany ten blok ale za cholere nie chciało chodzić :( .

 

Mocowanie na plexi bedzie plexi ładnie wykonane na 4 śruby do płyty. Silikonowa uszczelka +3 imbusowe śrubki do bloku. A wynonany jest inaczej by ktoś nie powiedział że Miko odgapia od Mate to po pierwsze a po drugie to Miko ten blok kombinował jeszcze przed premierą Orbitala ale frezarki dobrej szukał by ten blok był lepszy niż BlackBox ale to się zobaczy czy bedzie lepszy ale znając jego wymiary mogę stwierdzić że raczej na 100% będzie lepszy

Tylko ciekaw jestem czemu nie okragly?

Pozatym lepszym rozwiazaniem byloby zrobic dekielek gorny miedziany z wlotami, a zapinke zrobic osobno z plexi 5mm, albo nawet grubszej, ladnie wycietej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie szybkie 2 pytanka:

o ile te pokrecone slimaki, z wlotem bezposrednio nad jadrem sa bardziej wydajne od standartowych frezowanych blokow, jakos procentowo czy cos

 

czy jak mam mozliwosc zrobienia sobie bloku to czy obowiazuje zasada im wiekszy tym lepszy? Zrobienie np. takiej repliki Nukleona o wymiarach

80x50x20 ma sens ?

 

Jak juz mam robic sobie blok to ma byc optymalnie wydajny, na co jeszcze zwrocic uwage przy projektowaniu (poza max cienkiem denkiem) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie szybkie 2 pytanka:

o ile te pokrecone slimaki, z wlotem bezposrednio nad jadrem sa bardziej wydajne od standartowych frezowanych blokow, jakos procentowo czy cos

 

czy jak mam mozliwosc zrobienia sobie bloku to czy obowiazuje zasada im wiekszy tym lepszy? Zrobienie np. takiej repliki Nukleona o wymiarach

80x50x20 ma sens ?

 

Jak juz mam robic sobie blok to ma byc optymalnie wydajny, na co jeszcze zwrocic uwage przy projektowaniu (poza max cienkiem denkiem) ?

z max cienkim denkiem to sie nie zgodze minimum to 2mm a najlepiej 3 a wymiary to juz twoja sprawa jak wieksze wiecej oddawania ciepła to normalka.

 

A Spider nie wolisz z plexi ? dlaczego przeciez fajnie widać jak woda zabarwiona płynie a daj podświetlanie UV i barwnik do wody to zobaczysz efekt plexi

 

Odnośnie braku dziurek w płycie to bedzie jakaś inna zapinka ale nie wiem jaka chyba ta bardzo ładna która się robi za 20 zł będzie o tym info na 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie otrzymalem i pospiesznie zamontowalem mojego nowego black boxa.

 

Blok jest na A1700 u 0,18, pompka hagen PH802, nagrzewnica od nysy. Nie kupowalem nowej pasty i zastosowalem stara (tytan). Bloku nie szlifowalem, ani nie polerowalem, na nagrzewnicy nie ma wiatrakow, w ukladzie ok 5l wody

 

I temperatury :

idle 42*C

stress - 46*C

temp plyty - 30*C

Jak widac wyniki mierne, ale poki co nie wymagam wiecej (wczesniej na wiatraku tytan mialem 60*C he he i tez bylo dobrze)

w przyszlosci zamierzam jednak wypolerowac bloczek, kupic copper shima, zamontowac wiatraki na nagrzewnice i zapodac ASIII. Ale i tak watpie bym mogl uzyskac taka temp jaka podajeThorn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to Ci wiatraczek jet nei potrzebny :!:  w koncu pochodzisz z najzimniejszego regionu polski  :D

he he :D

 

Dzisiaj rano wystaje, a tu muka!

black box lezy sobie na grafie, trche sie wqrwilem, bo mialem zostawic kompa na noc i wtedy moj procek juz by R.I.P. :D

Okazalo sie, ze zapinka od Miko wylamala mi te zabki w sokecie i teraz nie mam jak jej zamontowac. Potrzebuje kompa, wiec polozylem go poziomo a na blok postawilem 5l baniak wody i on mi teraz dociska black boxa :D

 

I kolejne zdziwienie : w porownaniu do zapinki od Miko temp spadla o 3*C i teraz jest w idle 39*C (wczesniej 42*C). Boje sie obciazac procka wiec nie wiem jak jest w stress ale pewnie podobnie

 

Teraz kombinuje nad nowa zapinka home-made, mam juz pomysl i pewnie w sobote go zrealizuje. Powinien byc wtedy lepszy docisk od sily z jaka dziala baniak na blok :) , wiec temp jakie podal thorn moze i beda osiagalne, zobaczymy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w sumie to Ci wiatraczek jet nei potrzebny :!:  w koncu pochodzisz z najzimniejszego regionu polski  :D

he he :D

 

Dzisiaj rano wystaje, a tu muka!

black box lezy sobie na grafie, trche sie wqrwilem, bo mialem zostawic kompa na noc i wtedy moj procek juz by R.I.P. :D

Okazalo sie, ze zapinka od Miko wylamala mi te zabki w sokecie i teraz nie mam jak jej zamontowac. Potrzebuje kompa, wiec polozylem go poziomo a na blok postawilem 5l baniak wody i on mi teraz dociska black boxa :D

 

I kolejne zdziwienie : w porownaniu do zapinki od Miko temp spadla o 3*C i teraz jest w idle 39*C (wczesniej 42*C). Boje sie obciazac procka wiec nie wiem jak jest w stress ale pewnie podobnie

 

Teraz kombinuje nad nowa zapinka home-made, mam juz pomysl i pewnie w sobote go zrealizuje. Powinien byc wtedy lepszy docisk od sily z jaka dziala baniak na blok :) , wiec temp jakie podal thorn moze i beda osiagalne, zobaczymy...

No to z plexy na otwory wokol Socket A - nie ma mozliwosci, zeby sie urwala, tylko trzeba pamietac o dokladnym zabezpieczeniu pod plyta - zeby Ci nie wyrwalo dziur w plycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Potrzebuje kompa, wiec polozylem go poziomo a na blok postawilem 5l baniak wody i on mi teraz dociska black boxa  :D 

I kolejne zdziwienie : w porownaniu do zapinki od Miko temp spadla o 3*C i teraz jest w idle 39*C (wczesniej 42*C). Boje sie obciazac procka wiec nie wiem jak jest w stress ale pewnie podobnie

jak już gdziesik pisałem - jest taka niesławna odrobine firma która twierdzi że docisk 60 - 65 N to optimum. Więc trafiłeś niemalże w 10 ! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z plexy na otwory wokol Socket A - nie ma mozliwosci, zeby sie urwala, tylko trzeba pamietac o dokladnym zabezpieczeniu pod plyta - zeby Ci nie wyrwalo dziur w plycie.

jakos nie wierze plexi, zrobie to ze stalowej plytki, finalnie bedzie wygladac mniej wiecej tak :

widok z gory :

Dołączona grafika

widok z boku :

Dołączona grafika

 

plytka bedzie dosc gruba, nie wiem jeszcze ile mm, ale mysle ze 2-3 wystarcza by sie nie zlamala anie nie wygielana srodku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to z plexy na otwory wokol Socket A - nie ma mozliwosci, zeby sie urwala, tylko trzeba pamietac o dokladnym zabezpieczeniu pod plyta - zeby Ci nie wyrwalo dziur w plycie.

jakos nie wierze plexi, zrobie to ze stalowej plytki, finalnie bedzie wygladac mniej wiecej tak :

widok z gory :

Dołączona grafika

widok z boku :

Dołączona grafika

 

plytka bedzie dosc gruba, nie wiem jeszcze ile mm, ale mysle ze 2-3 wystarcza by sie nie zlamala anie nie wygielana srodku

Jka zrobisz ze sztywnej plexy 5-8mm nie ma h..a zeby sie urwalo :P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobisz ze sztywnej plexy 5-8mm nie ma h..a zeby sie urwalo :P :)

no byc moze, tylko nie wiem skad ja dostac, a po drugie to wydaje mie sie ze stali bedzie taniej. chociaz szczerze mowiac nie orientuje sie w cenach. w tygodniu nie mam czasu, ale w weekend bede juz wszystko wiedzial 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_judge, nie wiem jakimi narzędziami dysponujesz, ale wyrzeźbienie czegoś takiego z blachy stalowej 2-3 mm to straszna rzeźba :wink:

np. plexa 4 mm kosztuje od 80 PLN za 1m^2, więc taki kawałek to naprawdę niewielkie pieniądze

inna kwestia, że o ile się nie urwie, to plexa może pęknąć

tak więc, podobnie jak parę innych osób, polecę poliwęglan - tworzywo dosyć giętkie, ale dzięki temu może robić za kontrolowany "docisk", a ani się urwie, ani złamie czy też pęknie

mam od znajomego "odpadowy" kawałek o gr. 3mm i naprawdę fajnie się to obrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

The_judge, nie wiem jakimi narzędziami dysponujesz, ale wyrzeźbienie czegoś takiego z blachy stalowej 2-3 mm to straszna rzeźba  :wink:

ehm, narzedziami? zamierzam to wyciac (nie wiem czy to tak sie nazywa) kontowka, jak sie nie uda to trudno, ale sprobowac warto

np. plexa 4 mm kosztuje od 80 PLN za 1m^2, więc taki kawałek to naprawdę niewielkie pieniądze

no to rzeczywiscie nie wiele, ale czy mozna kupic np 100 cm^2 lub nawet mniej? tzn czy nie bede musial kupowac calej plachty, z reszta tak jak mowisz :

inna kwestia, że o ile się nie urwie, to plexa może pęknąć

i tego sie chyba najbardziej obawiam

tak więc, podobnie jak parę innych osób, polecę poliwęglan - tworzywo dosyć giętkie, ale dzięki temu może robić za kontrolowany "docisk", a ani się urwie, ani złamie czy też pęknie

mam od znajomego "odpadowy" kawałek o gr. 3mm i naprawdę fajnie się to obrabia

a ile takie cudo kosztuje, bo z ta blacha stalowa moze mi nie wyjsc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moglbys Thorn, please, zaopatrzyc sie w jakis termometr (np taki do samochodow za 20zl) i podawac temp otoczenia i temp wody?

u mnie jak otworze okno na 15 min to temp spada o 2-3 stopnie :)

 

nie podwazam twoich wynikow, jednak jako osoba ktora 'trudni sie' testowaniem blokow powinienes dawac przyklad i podawac wyniki najrzetelniej jak sie tylko da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niebede zakladal nowego tematu wiec zapytam tu:

dostalem wlasnie bloczek Black Box od wiadomej firmy i chcialbym zapytac wszystkich uzytkownikow tegoz wlasnie bloku czy niemieliscie jakichs problemow odrazu po otrzymaniu go? tzn czy blok byl bez zadnych oznak uzytkowania, czy byl w dobrym stanie (zadrapania, zla jakosc wykonania, rdza :wink: ), czy wszystko bylo ok ??

chodzi o to ze mam ten blok wodny i ... moze kiedys napisze co jest z nim nietak, ale najpierw poczekam na maila od wiadomej firmy z wyjasnieniem.

jak ktos mial problem z blackiem to napiszcie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niebede zakladal nowego tematu wiec zapytam tu:

dostalem wlasnie bloczek Black Box od wiadomej firmy i chcialbym zapytac wszystkich uzytkownikow tegoz wlasnie bloku czy niemieliscie jakichs problemow odrazu po otrzymaniu go? tzn czy blok byl bez zadnych oznak uzytkowania, czy byl w dobrym stanie (zadrapania, zla jakosc wykonania, rdza  :wink: ), czy wszystko bylo ok ??

chodzi o to ze mam ten blok wodny i ...  moze kiedys napisze co jest z nim nietak, ale najpierw poczekam na maila od wiadomej firmy z wyjasnieniem.

jak ktos mial problem z blackiem to napiszcie

pozdro

to napisz doklanie co jest z nim nie tak (heh nigdy nic juz nie kupie w Miko)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm niebede zakladal nowego tematu wiec zapytam tu:

dostalem wlasnie bloczek Black Box od wiadomej firmy i chcialbym zapytac wszystkich uzytkownikow tegoz wlasnie bloku czy niemieliscie jakichs problemow odrazu po otrzymaniu go? tzn czy blok byl bez zadnych oznak uzytkowania, czy byl w dobrym stanie (zadrapania, zla jakosc wykonania, rdza  :wink: ), czy wszystko bylo ok ??

chodzi o to ze mam ten blok wodny i ...  moze kiedys napisze co jest z nim nietak, ale najpierw poczekam na maila od wiadomej firmy z wyjasnieniem.

jak ktos mial problem z blackiem to napiszcie

pozdro

u mnie wszystko bylo ok, nie bylo widac rdzy ani nic, bo blok jest pomalowany na czarno ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieć tak: mam ten blok; po jego otrzymaniu spód był nieźle porysowany (widać było że nie był wypolerowany tylko przejechany maszyną); po podłączeniu okazało sie że mam temperatury: idle 41 stress 52; po kontakcie z firmą odwiedził mnie ich specjalista, wymienił zapinke bo dostałem do nie do tego bloku i ppoinformaowałz że z moin msprzętem (athlon 2000xp 0,13u podkręcony (wydziela około 60w)) bedzie miał takie temperatury (i38-s48) i ze sa to dobre wyniki;

mój zestaw jest następujący:

płyta kt4v (bios 1.8)

athlon 2000xp 0,13@ 1921mhz (70w)

blok black box

pompa powerhead 402 (990l/h)

węże 12mm

4 litry wody w obiegu

miedziana nagrzewnica 240x18x60mm (ze szrotu) a na niej 4 x 80mm 5v;

pasta arctic silver 3

zapinka by miko (inna w drodze)

najlepsze temperatury jakie uzyskałem po kilkugodzinnym wygrzewaniu to:

idle 40

stres 49

temperatury te osiągnołem po wypolerowaniu bloku

copper shima nie mam ponieważ łódzkie sklepy (bravo, infoglob, luckystar) nie mają ich a w bravo i luckystarze nie wiedzą co to;

i teraz sie pytam: po kiego grzyba wydawałem 300zł na chłodzenie wodne skoro mój stary titan d5t lepiej chłodzi tego procka??

straty:

-zapinka urwała jeden z ząbków w sokecie

-blok ukruszył mi rdzeń (jednak procek działa)

na podstawie moich doświadczeń, uważam że temperatury które osiągnoł thorn, są straszliwie podejrzane...(biorąc pod uwage że miał słąbszą pompe i mniejszą chłodnice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wieć tak: mam ten blok; po jego otrzymaniu spód był nieźle porysowany (widać było że nie był wypolerowany tylko przejechany maszyną); po podłączeniu okazało sie że mam temperatury: idle 41 stress 52; po kontakcie z firmą odwiedził mnie ich specjalista, wymienił zapinke bo dostałem do nie do tego bloku i ppoinformaowałz że z moin msprzętem (athlon 2000xp 0,13u podkręcony (wydziela około 60w)) bedzie miał takie temperatury (i38-s48) i ze sa to dobre wyniki; 

mój zestaw jest następujący:

płyta kt4v (bios 1.8)

athlon 2000xp 0,13@ 1921mhz (70w)

blok black box

pompa powerhead 402 (990l/h)

węże 12mm

4 litry wody w obiegu

miedziana nagrzewnica 240x18x60mm (ze szrotu) a na niej 4 x 80mm 5v;

pasta arctic silver 3

zapinka by miko (inna w drodze)

najlepsze temperatury jakie uzyskałem po kilkugodzinnym wygrzewaniu to:

idle 40

stres 49

temperatury te osiągnołem po wypolerowaniu bloku

copper shima nie mam ponieważ łódzkie sklepy (bravo, infoglob, luckystar) nie mają ich a w bravo i luckystarze nie wiedzą co to;

i teraz sie pytam: po kiego grzyba wydawałem 300zł na chłodzenie wodne skoro mój stary titan d5t lepiej chłodzi tego procka?? 

straty:

-zapinka urwała jeden z ząbków w sokecie

-blok ukruszył mi rdzeń (jednka procek działa)

na podstawie moich doświadczeń uważam że temperatury które osiągną thorn są straszliwei podejrzane...(biorąc pod uwage że miał słąbsząpompe i mniejsząchłodnice)

i wszystko jasne - nareszcie nie jestem sam :D Nie kupujcie w Miko !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm wiec tak,

po dostawie bloku zaobserwowalem :

-powierzchnia styku bloku z prockiem jest zle wykonana, niewiem ale polerki to tam napewno niebylo, dotego an samym srodku sa 3 uszczerbki w materiale, tzn 3 ryski po okolo 1-2 mm dlugosci

-druga i najbardziej ciekawa rzecza jest to, ze blok w srodku (patrzac przez wloty) jest bardzo dziwny, w obu wlotach wogole niewidac ze blok jest miedziany (napewno jest) ale wszystkie sciany maja bialo-szary osad i ... na dole w kanalach jest cos co wyglada jak ... rdza, niewiem czemu ale mi to naprawde wyglada na korozje :/

 

wyslalem maila do wiadomej firmy i dostalem odpowiedz : (w skrocie)

-cyna rozprowadzona jest po całej wewnętrznej powierzchni bloku (korozja jest niemożliwa) i dlatego blok wydawac się moze nie miedziany w srodku

-Co do spodniej powierzchni - możliwe że zdazyło się wysłanie nie wypolerowanego bloku - za co oczywiście przepraszam

i reszta to to ze moga wymienic blok itd itp

 

to tyle

 

teraz mam pytanko: czy trzeba czyscic jakos ten blok z cyny czy bezproblemu powinien dzialac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polerka "na lustro" moze ci dac postep 1C wiec w sumie to niewiele .. Gdyby nie pa3ec - mate tez nie poleruje swoich blokow ... bardziej to :chropowate: niz podstawa V7+ .Nigdy nie mialem w palach blokow miko.Wiem , ze to nie problem - papier scierny , pasta ..

Z fenomenu Cepelji wiemy , ze nie jest to az tak istotne ;]

Ciekawe jak bedzie sie sprawowal circle frez ?

------

ale fakt , cos tu smierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-cyna rozprowadzona jest po całej wewnętrznej powierzchni bloku (korozja jest niemożliwa) i dlatego blok wydawac się moze nie miedziany w srodku

to mi wyglada na jakis absurd - po to sie robi bloki miedziane zeby byly... miedziane - cyna ma kiepskie wlasciwosci wiec czegos tu nie rozumiem moze ktos madrzeszy wytlumaczy??? ze swoich doswiadczen wiem ze przy lutowaniu cyna bardzo szybko rozlewa sie po powierzchni rozgrzanej powierzchni miedzianej wiec jesli przy lutowaniu blok zostal zalany cyna to jest to poprostu blad w sztuce moim zdaniem, zreszta na zdjeciach od Thorna nie widac takich 'cudow'

najlepsze temperatury jakie uzyskałem po kilkugodzinnym wygrzewaniu to: 

idle 40 

stres 49

u mnie na wlasnej roboty wierconym bloku roznica idle/stres nigdy nie byla wieksza niz 3-4 stopnie wiec cos tu jest baardzo nie tak i wyglada mi to na styk proc-blok (moze jest blok za duzy i sie opiera gdzies o socket???

poza tym tlumaczenie ze dla 70W 48st w stresie to dobry wynik to jakas kpina ja przy ok 74W (wg sandry 2003 - 1.7 0.13 @ 2086, 1.8V) mam 35 st (przy temp wody 22-23 st)

-----------------

pomierzcie przeplyw wody w calym ukladzie (czas napelniania naczynia o znanej pojemnosci - moze byc np. butla 1 lub 2 litry) moze macie waskie gardlo gdzies i mimo dobrej pompki woda krazy za wolno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...