Skocz do zawartości
Zawi

Jaką Płytkę Brać Pod 939?

Rekomendowane odpowiedzi

obecnie posiadam mało znaną płytę główną firmy Foxconn WinFast nf4sk8aa (SLI) wdług testów jej wydajność jest zadowalająca jednak mozliwości OC mierne ( u mnie przy HTT 230 wszystko się sypać zaczyna co daje zaledwie ok 2070Mhz na moim venice 3000+ - patrząc na testy to mam niezłą sztuke...selekta :) ) powedzcie mi czy jest sens sprzedazy tej płytki( ma ok 4-5 miechów ) i kupienia czegoś leprzego??? Ile bym za nią dostał, i na co ją wymienić? Nie chcę zbyt dużo dopłacać a i na dużum OC mi nie zależy myśle że jak bym z proca 2.2 wyciągnoł to by mi narazie wystarczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam to DFI

 

DFI LANPARTY UT RDX200 CF-DR CROSSFIRE 939 lub DFI LANPARTY NFORCE4 SLI-D 939

 

Ta pierwsza to koszt okolo 450zl, druga okolo 370zl

A co myślicie o tej płycie? DFI LanParty No chyba, że koniecznie musi być SLI to chybiłem.

 

Właściwiem zaproponowałem ją, ponieważ sam zastanawiam się nad kupnem tej właśnie mobo :wink:

Edytowane przez _Mistrz_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na Sli mi nie zależy, kiedyś myślałem że się przda i że sobie drugą grafę kupie i takie tam ale teraz uważam żę lepiej jest mieć jedną dobrą niż 2 słabsze karty. Asrock mimo dobrych opinji mnie nie przekonuje... Jeżeli to możliwe to może ktoś poda jakąś płytkę z pasywnym chlodzenieam bo ja mam już dosyć tego wyjca na miom MoBo

 

A wie ktoś może ile mogę dostać za moią obecną płytkę???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Polecam DFi Infinity rs482 - kosztuje 250zl w Znak.pl i posiada b.dobre mozliwosci O/C i ma dosc wydajna zintegrowana karte graficzna.

Nie wiem czy jest, tydzień temu byłem i nie było, ale płyta dobra, można brać też asrock dual sataII/vsata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SATA2 to starczy brat VSTA :) i dlatego VSTA jest już przystosowany do obsługi Windows Vista :) i jest o trochę lepszy niż SATA2

 

Najważniejsze zmiany poszły w kierunku zgodności z certyfikatem Windows VISTA Premium - zmianie uległ kodek audio, którym jest teraz 8-kanałowy układ CMEDIA CM6501. Płyta bazuje na chipsecie ULi M1695 i nadal przeznaczona jest dla procesorów AMD w wersji Socket 939, z możliwością rozbudowy o obsługę układów w wersji Socket AM2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak masz kase to lepiej kupic cos konkretnego i co wazne solidnego(nie koniecznie DFI).

Wlasnie lezy u mnie asrock i samo wykonanie jest slabe(tandetne??), a i mniejsze mozliwosci OC(napiecia itp.).

Asrock nawet zadnych diod, (a co dopiero backplate :lol2: ) nie ma i w ogole czuc na odleglosc, ze to max budzetowa i tyle, ale z dobrym chipsetem.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile nie planujesz extreme oc i wrzucania do tego kompa x2 to zastanow sie powaznie nad jakims epoxem na nf4. Minusem w porownaniu do dfi jest slabsza sekcja zasilajaca - moj procek na ultra-d robil 2.9GHz/1,46v,dosc glosny wentyl na chipsecie i (niemal zawsze) zawyzanie odczytu temperatur z czujnikow mobo.Reszta to same plusy - otrzymujesz np. super stabilnosc (zadnego resetu cmosu przez 2 miechy,bo tyle ja mam :) ),plyta jest bo dobrym skonfigurowaniu totalnie bezproblemowa.W tej kwestii zdecydowanie goruje nad dfi,ktorej czasem wrecz "odbija" :)

Btw.Ponoc vdroop moze pomoc w kwestii napiec.

 

EDIT: Oczywiscie literowki :-|

Edytowane przez Hammerhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wydaje mi sie ze w przypadku takiej zmiany warto pomyslec o przyszlej rozbudowie... Tak wiec ja dalej polecam DFI Infinity rs482 - 250zl, znakomite mozliwosci O/C (wydaje mi sie ze lepsze od tego Epoxa) + zintegrowana karta graficzna pokroju x300/x500

Edytowane przez Vejita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego,ze kolega ktory zalozyl topic wyraznie pisze,ze nie zalezy mu na wielkich mozliwosciach oc,wiec w jego przypadku szukalbym bezproblemowej plyty na co dzien.Wiadomo powszechnie jak "bezkonfliktowe i stabilne" potrafia byc dfi,choc nie wykluczam ze ten model moze byc wyjatkiem :) Pewnikiem jest za to tragiczna wydajnosc usb w konstrukcjach na tym chipsecie.

 

Wracajac do overclockingu-jesli komus na tej mobo uda sie zrobic wyzsze max htt niz mi na epoxie badz tez ustawic vdimm na 3.2v a vcore na 1.7 czy 1.8 volta (nie wiem jaki jest max,nie potrzebuje takich wartosci :D ) bez modow to uznam wyzszosc infinity nad moim epoxem w tej dziedzinie.

Przepraszam moda za dublowanie postow,ale pisze z opery mini ktora ogranicza mi dlugosc posta :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no jak masz kase to lepiej kupic cos konkretnego i co wazne solidnego(nie koniecznie DFI).

Wlasnie lezy u mnie asrock i samo wykonanie jest slabe(tandetne??), a i mniejsze mozliwosci OC(napiecia itp.).

Asrock nawet zadnych diod, (a co dopiero backplate laugh.gif ) nie ma i w ogole czuc na odleglosc, ze to max budzetowa i tyle, ale z dobrym chipsetem.

Mylisz sie tu i to bardzo, domyślam sie że nie miałeś bliższego kontaktu z tą płytą (pozatym że lezy u ciebie na biurku) Wykonanie jest bardzo dobre, naprawde niema sie do czego przyczepić, OC na tej płycie to czysta przyjemność, ale fakt szkoda że jest regulacja na proca 1,45v, ale przecierz jest szybki i prosty mod na 1,55v i wtedy mamy dużo większe pole do popisu, płytka jest stabilna i wydajna i powstrzymaj sie od stwierdzeń typu ta płyta to tandeta bo żal <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie tu i to bardzo,

Taaaaa?? Ciekawe...

Oceniam to co widze.

Wrazenie na mnie zrobila takie jakie zrobila, wiec gadanie mi, ze sie myle jest smieszne.

 

domyślam sie że nie miałeś bliższego kontaktu z tą płytą (pozatym że lezy u ciebie na biurku)

Tyle co odpalalem czy dziala itd., ale dalej sie nia nie bawilem, bo mi sie nie chcialo wszystkiego zmieniac.

Zreszta napisalem, tutaj o wykonaniu plyty, ktore jest slabe i tyle.

Miales w ogole reku cos innego procz tego asrocka chociaz??

Wykonanie jest bardzo dobre, naprawde niema sie do czego przyczepić

No jednak nie miales nic innego, bo bys takich wierutnych bzdur nie pisal.

Sam wyglad slotu AGP w Asrocku przeraza, na poczatku myslalem, ze jest ulamany w niektorych miejscach :blink:, do tego brak diod super trandetne rozmieszczenie niektorych elementow itd.

 

Po prostu przyzywczailem sie to mojej DFI, w ktorej nawet wydawaloby sie byle [ciach!]lki ulatwiaja zycie, ale przewaznie nie sa to tylko [ciach!]lki.

OC na tej płycie to czysta przyjemność, ale fakt szkoda że jest regulacja na proca 1,45v, ale przecierz jest szybki i prosty mod na 1,55v i wtedy mamy dużo większe pole do popisu, płytka jest stabilna i wydajna i powstrzymaj sie od stwierdzeń typu ta płyta to tandeta bo żal <_<

No zal twoich wypowiedzi, wiec nie wciskaj mi twojego zdania ok??

Jak w swoim poscie szczegolny nacisk nalozylem na wykonanie, a ty mi tu wylatujesz, ze plyta to super narzedzie oc, super stabilne itd. Bleh

Plyta jak za taka cene jest dobra(dzieki chipsetowi), bo dalej nie miala by prawa bytu i na tym zakonczmy.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje przede wszystkim nie polecanie userowi,ktorego ambicje przy venice koncza sie na 2.2GHz zadnego dziecka dfi.Ta plytka moze-ale nie musi dzialac u niego stabilnie,jedna z paru na forum zdazyla juz pasc.A co w sytuacji gdy infinity ustawi za ostre alphy dla ramu i ten nie ruszy lub bedzie sypal bledami?Co do asrocka-to fajne i wydajne,ale wciaz tylko budzetowe mobo,nie gloryfikujcie go ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki2 wiesz co naprawde żal mi cie człowieku :mur:

 

Tyle co odpalalem czy dziala itd., ale dalej sie nia nie bawilem

No właśnie więc opinie o tej płycie zachowaj dla siebie!!! Co ci sie nie podoba w wykonaniu tych płyt co? Przewineło mi sie przez ręce pare MSI, Gigabytów i do ASRocka nie można sie przyeczpić, nie wiem oco ci chodzi, naprawde twoja wypowiedź była bardzo wiarygodna i godna eksperta, ,,mam płyte na biurku i włączyłem zobaczyć czy chodzi,, po takich operacjach rzeczywiście można stwierdzić jaka ta płyta naprawde jest :lol: Podsumowując w sprawie tego ASRocka masz goo.fno do powiedzenia :angry:

Pozdro <_<

Edytowane przez Fredek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie średnio a beznadziejnie - x2 się lepiej na Asrocku kręciły niż na niektórych Epoxach min: 9NPAJ SLI

Co do tego, to przyczyną tego może być coś na rodzaj Vdropa.

W biosie ustawisz np. 1.5V, ale ona tak naprawdę da ok. 1.43V.

Ale to trzeba by sprawdzić miernikiem.

 

Jest też inna opcja: twój model, to była najbardziej "okrojona" wersja z nF4 SLI, więc ... .

 

Wracając do teamu, to jak masz mało kasy to Asrock, jak więcej to Epox, MSI, DFI lub Asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego, to przyczyną tego może być coś na rodzaj Vdropa.

W biosie ustawisz np. 1.5V, ale ona tak naprawdę da ok. 1.43V.

Ale to trzeba by sprawdzić miernikiem.

 

Jest też inna opcja: twój model, to była najbardziej "okrojona" wersja z nF4 SLI, więc ... .

 

Wracając do teamu, to jak masz mało kasy to Asrock, jak więcej to Epox, MSI, DFI lub Asus.

DFI Infinity rs482 to koszt jakis 250zl czyli porownywalnie z As(s)rockiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luki2 wiesz co naprawde żal mi cie człowieku :mur:

No właśnie więc opinie o tej płycie zachowaj dla siebie!!! Co ci sie nie podoba w wykonaniu tych płyt co? Przewineło mi sie przez ręce pare MSI, Gigabytów i do ASRocka nie można sie przyeczpić, nie wiem oco ci chodzi, naprawde twoja wypowiedź była bardzo wiarygodna i godna eksperta, ,,mam płyte na biurku i włączyłem zobaczyć czy chodzi,, po takich operacjach rzeczywiście można stwierdzić jaka ta płyta naprawde jest :lol: Podsumowując w sprawie tego ASRocka masz goo.fno do powiedzenia :angry:

Pozdro <_<

Widze, ze masz powazne problemy z czytaniem ze zrozumieniem, a to chyba bardzo zle.

Na samym poczatku zaznaczylem, ze wykonanie plyty jest zalosne, a ty mi tu zaczales chrzanic o jakies wydajnosci plyty i OC(duma urazona, bo ty ja akurat kupiles?? :lol2: ), czyli o czyms o czym ja sie nie wypowiadalem.

Czyli po prostu probujesz komus wcisnac jakies kity o super narzedziu do OC jakim jest asrock.

Nastepny maniak, ktory chce calemu swiatu przekazac, ze asrock to najlepsza plyta :mur: :lol2:

Mozna dostac spazmow...ze smiechu.

Ciesz sie ta swoja okrojona budzetowa i nie zawracaj glowy, bo sie osmieszasz.

 

ps. ty masz za to sr**e do powiedzenia, bo twoje opinie sa strasznie subiektywne, wrecz chore typu:

"Ja mam asrocka to wszyscy ta plyte musza miec, a biada jak ktos bedzie mial lepsza" :lol2:

Taka typowa zwisc i wychwalanie tylko swojego sprzetu, ktory notabene jest jaki jest za taka cene.

Niech reke podniesie ten, kto kupi asrocka zachecony opiniami fredka.

 

ps2. Jak juz ktos wspominal, nie ma kasy niech bierze asraczke(ale widze, ze juz lepiej DFI z grafa), ma kase niech bierze cos solidnej firmy nie okrojone nawet z glupich backplate'ów :lol2: .

Do czego to juz dochodzi to szkoda gadac.

To jest jednak cenna cecha, aby umiec skrytykowac swoj sprzet i do tego doradzic komus cos innego, jakiej ty nie posiadasz i posiadac nie bedziesz.

Do czego ty w ogole zmierzasz??

Chcesz, zebym polecial to sklepu kupic asrocka, a DFI sprzedal??

Chyba bym wyszedl na lolka konkretnego, bo kto zmienia sprzet na duzo gorszy ze wzgledow innych niz finansowych??

 

Zreszta po co ja sie z toba kloce, rozumiem konfrontacje ECS'a z Asrockiem(jakosc ta sama), ale Asrock, a DFI czy EPOX to juz nie ma sensu.

Edytowane przez luki2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu prowadzisz dyskusje w taki napastliwy sposob ?

 

Ja juz w swoim zyciu mialem x plyt i asrock niczym szczegolnym sie nie wyroznia ani w niczym szczegolnym nie ustepuje plytom takich producentow jak asus, msi, gigabyte.

 

Dfi tez wybila sie niedawno, a wszyscy traktuja ta firme tak jak by istniala na rynku od zawsze. Ja sam pamietam czasy jak dfi byla firma pokroju asrocka, tyle ze miejsza. Robili plyty budzetowe, ktore miedzy innymi wykorzystywal adax w swoich lowendowych komputerach. Sam mam kompa na takiej plycie na celeronie 850 i nawet nie ma tam regulacji napiecia, co mial nawet badziewny ecs z tamtych czasow.

 

Co do msi to wogole porazka, plyty wygladaja ladnie -czerwony laminat, ladne radiatorki ale co z tego jak ta firma to jedna wielka porazka i odradzam ja kazdemu.

Mialem miec nieprzyjemnosc uzywania trzech plyt tego producenta i jednej karty graficznej i bilans uszkodzen sprzetu wynosil u mnie 50 % a bilans problemow 100 % - kazda miala powazne wady dyskwalifikujace dla mnie plyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu prowadzisz dyskusje w taki napastliwy sposob ?

 

Ja juz w swoim zyciu mialem x plyt i asrock niczym szczegolnym sie nie wyroznia ani w niczym szczegolnym nie ustepuje plytom takich producentow jak asus, msi, gigabyte.

 

Dfi tez wybila sie niedawno, a wszyscy traktuja ta firme tak jak by istniala na rynku od zawsze. Ja sam pamietam czasy jak dfi byla firma pokroju asrocka, tyle ze miejsza. Robili plyty budzetowe, ktore miedzy innymi wykorzystywal adax w swoich lowendowych komputerach. Sam mam kompa na takiej plycie na celeronie 850 i nawet nie ma tam regulacji napiecia, co mial nawet badziewny ecs z tamtych czasow.

 

Co do msi to wogole porazka, plyty wygladaja ladnie -czerwony laminat, ladne radiatorki ale co z tego jak ta firma to jedna wielka porazka i odradzam ja kazdemu.

Mialem miec nieprzyjemnosc uzywania trzech plyt tego producenta i jednej karty graficznej i bilans uszkodzen sprzetu wynosil u mnie 50 % a bilans problemow 100 % - kazda miala powazne wady dyskwalifikujace dla mnie plyte.

Jak dla mnie kupno plyty MSI jest jedynie wtedy oplacalny jezeli nie bawimy sie w OC. Bo z doswiadczenia wiem ze te plyty nie "ruszane" (w sensie OC) dzialaja sprawnie i stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...