Skocz do zawartości
gutman1

Czy Sony Ericssony ładują Się Wiecznie?

Rekomendowane odpowiedzi

Własnie stałem się posiadaczem nowego se w810i i mam dwa pytanie.

1.Czy SE nie ma limitu tylko wiecznie się ładuje? (tzn. Of coz POKAZUJE, że się ładuje), strasznie mnie to denerwuje bo nigdy nie wiem kiedy jest full.

2. O co chodzi z formatowanie/formowaniem baterii? Co to daje i po co to komu potrzebne :-)

Pytam się bo często na allegro wiedze takie sformułowania - "Bateria nie formatowana"

 

Szukałem ale nie znalazłem :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka SE (i tych nowszych i tych starszych)

 

Każdy po naładowaniu baterii na full informował mnie że została naładowana, więc nie wiem skąd wziął się Twój problem.

 

Proces formowania bateria warto zrobić, ponieważ zwiększa wytrzymałość baterii.

Robi się go następująco:

 

- po otrzymaniu nowej baterii rozładuj ją do minimum (żeby tel już nie reagował)

- a następnie naładuj na full

 

Czynność powtórz kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka teorii o formowaniu baterii,jedna z nich glosi nawet ze nie powinno sie tego robic co moim zdaniem jest bzdura :) Osobiscie nowa baterie laduje przez 12h przy wylaczonym aparacie,rozladowuje ja (ale nie przez uzywanie bt,irdy,sluchanie mp3 i robienie fotek na raz,tylko uzywajc telefonu do tego,do czego go stworzono ;) ),po czym powtarzam cala operacje 4-5 razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...