Skocz do zawartości
_Quba_

Komp Do 2200 Pln

Rekomendowane odpowiedzi

Zamierzam kupić nowego kompa. Kwota jaką mam na ten cel to 2200 PLN. Z części, które zostawiam to zasiłka- Hiper 580W, buda TT Tsunami i optyka DVD-RW: LG 4163B. Czyli pozostaje mi kupno procka, mobo, pamięci, grafiki, twardziela i chłodzenia na CPU

 

Zestaw który złożyłem

 

Dołączona grafika

 

Co o tym myślicie?

 

Będę podkręcał.

 

Czy dysk jest odpowiedni, bardzo zależy mi na ciszy. w obudowie będą chodziły Fandery 120mm

Edytowane przez _Quba_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, 7300GT zmienię na 7600GS, jak z głośnością w tych kartach? Czy zalman działa cicho? Mam jeszcze pytanie odnośnie chłodzenia. Czy odczuję duża różnicę między Ninja a AC64 Freezer? Przeczytałem też na forum, że te dyski nie należą do cichych, a więc jaki najlepiej wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro kupuje Galaxy 7600GS z Zalmanem choć zamierzałem 7900GS ale jednak uznałem że lepiej zaoszczędzić. Ponoć Zalman cichutki jest.

Myślałem nad Gigabytem 7600GT z chłodzeniem pasywnym SilentPipe II które jest bardzo ciche ale Galaxy 7600GS jest tańsze i wydajnościowo porównywalne

 

Arctica Coolera Freezer też kupuje bo kupuje zestaw z Core 2 Duo choć podkręcać raczej nie będe ale ten wiatrak wystarczy no i cena/jakosć bardzo dobry wybór z tego co wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no za 2200 zeta nie da rady C2D :-| choć i na boxowych da się działać ale wole mieć pewnosć chłodzenia i ciszy.

 

Weź Galaxy 7600GS (właściwie ta karta pownna mieć nazwe 7600GT jak popatrzeć na parametry a w grach nie ustępuje 7600GT) i procek Athlon 3500+ no chyba że Ci zależy na dwurdzeniach to X2 3800+ z Mobo DFI Ultra II

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak robisz OC to oczywiście bierz 3000+ ale po 3500+ może więcej wycisnąć :wink:

No ja akurat nie podkręcam więc ja osobiście bym wzioł 3500+ czy 3800+ B-)

 

Edit:

Jakbyś brał ten zestaw z C2D z Biostarem to raczej sobie nie podkręcisz. Tak mi się wydaje

Goodram PRO spoko

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biostar Tforce podobno jest ok. Na PCLabie testowali go, ale wersję Deluxe. Radził sobie bardzo dobrze. Może ktoś się orientuje czym różni się normalna wersja od Deluxe poza dodatkami, SB i złączami SATA?

Co do zestawu na AMD to podkręcania extremalnego nie będzie. Będę chciał uzyskać optymalny punkt, aby było cicho, szybko i chłodno ;) Wie ktoś może na co zwracać uwagę przy wyborze Athlonów 64 po numerze serii? Czy jest podobnie jak ze starymi Athlonami XP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no za 2200 zeta nie da rady C2D :-|

Mówisz?

 

Masz:

 

1 Mobo Gigabyte 8I945P-S3 - 350

2. C2D 6300 oem -680

3. Geil Dual 2x512 MB DDR2 667MHz - 490

4. zalman 7300GT 256mb - 430

5. Dysk samsung Sata II 200gb - 230

6 Chłodzenie scythe katana alu - 90

 

Razem 2270 PLN

Ceny poszukane na szybko w necie (nie allegro) głównie pcprojekt.

 

Czego chcieć więcej. Nawet się nie zastanawiaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzyn

 

Jesli masz 3200zl z czego 500zl na monitor lcd+ za starego kompa to masz 2700zl do wydania....

 

Wszystko praktycznie kupisz w 1 miejscu www.pcprojekt.pl

 

Asus P5B- 480zl

6300 Box 710zl

obudowa Modecom Harry 200zl

1 GB Twinmos 667 Hrz -430zl

Pioneer 111D czarna 140zl

Seagate 250GB SATA 2 8MB cachu - 290zl

 

i osobno Galaxy 7300GT 256 RAM Zalman 430zl

 

Mozesz zamienic 1GB na 2x512 667 Kingston za 440zl.

 

Razem 2680zl

Znajdz z Wa-wy chetnego, ktory zlozy kompa za pare piw.

Edytowane przez Monaro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monaro: Jak Ci pisałem na GG nie jestem przekonany do tego 7300GT i raczej wezme Galaxy 7600GS z Zalmanem i mam wybór między ASRockiem ConRoeXFire-eSATA2 lub Gigabyte S3 bo podkręcać Core 2 duo nie będe no chyba że ciutkie :wink:

Ale zobacze czy mi styknie kasa do 2700 zeta jak nie to X2 Athlona wezme. Ale temat mam swój tutaj na forum co kupuje B-)

 

Edit: a biore tego 7300GT :D a mój temat jest http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=214986

Edytowane przez Radzyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są dobre i jednocześnie tanie płyty pod C2D żeby można było co nieco podkręcic- nie chodzi o max. Co myślicie o tej- http://znak.pl/index.php?cid=327&scid=...775GigGA945PLS3 W teście na PCLabie całkiem nieźle sobie radzi.

Ja właśnie te mobo biore da się OC zrobić ale nie aż takie jak na ASUS P5B. No ale jak nie chcesz zbytnio kręcić jak naprzykłaja :wink: to bierz w ciemno te mobo zaoszczędzisz kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Udało mi się wyrwać trochę więcej kasy i kupiłem:

 

Mobo: Asus P5B Deluxe

Proc: Core 2 Duo 6300 Allendale

Pamięci: Patriot 2x512 800MHz CL4

Dysk: Segate Barracuda 7200.10 250GB 16mb -- coś z nim nie tak, wydaje dziwne dźwięki możliwe, że uszkodzony :(

Grafika: 7600GS Galaxy 1,4ns 128bit 128mb Zalman- na droższą z 1,2 nie starczyło mi kasy

Cooler: Arctic Freezer 7

 

Wydaje mi się, że zrobiłem dobry zakup ;) O/C jeszcze nie próbowałem, muszę wgrać najnowszy bios i poustawiać. Wyniki spróbuję dodać wieczorkiem.

Edytowane przez _Quba_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...