Skocz do zawartości
tomek3232

Jaki Kupić Skaner W Cenie Do Ok 200zł

Rekomendowane odpowiedzi

Uwazam, ze powinienes nieco dolozyc i kupic cos lepszego.

 

Sam niedawno mialem podobny problem.

 

Opinie o Plusteku i Musteku oraz problemy ze sterownikami, o ktorych czytalem no forach od razu skreslily te marki z listy.

 

Generalnie polecano Canona, HP albo Epsona.

 

Zalozenie bylo takie aby skaner byl "cienki", ale przeczytalem ze wiekszosc korzysta z sensorow diodowych.

 

No ale znalazlem taki co byl i cienki (4cm) i mial sensor CCD, wybor padl na Epsona Perfection V10.

Jest to model nowy, probowalem znalezc jakies informacje o tym konkretnym modelu na forach, jakis recenzji, przykladowych skanow - niestety nic nie znalazlem. Ale mimo to postanowilem, ze to bedzie jednak ten model.

 

W koncu go dostalem.

 

Skaner jest plaski, ale troche rozlozysty, wiekszy niz skanery diodowe, ale nie az tak bardzo, jest to chyba najcienszy skaner CCD. Ma dodatkowy zasilacz, nie korzysta z zasilania przez port USB.

Jakosc wykonania bardzo dobra, nie ma sie do czego przyczepic, no moze oprocz zasilacza, ktory to jest w postaci wielkiej wtyczki (na podobienstwo ladowarek komorkowych) a nie znajduje sie w srodku kabla zasilajacego, na szczescie na mojej listwie sie miesci.

 

Do skanera jest dolaczone kilka przydatnych programow, nie sprawdzalem gdyz nie potrzebuje, dla mnie wystarczajacy jest podstawowy sterownik oraz interfejs skanowania.

 

Interfejs skanowania ma trzy tryby prosty, srednio zaawansowany oraz zaawansowany.

Dla mnie ten ostatni jest najbardziej czytelny, mimo iz nie korzystam zbyt czesto z dostepnych opcji (regulacja ostrosci, usuwanie szumu, ustawienia krzywej gamma, itp.)

 

Skaner posiada 4 przyciski najczestszych zadan, ale mozna im przypisac inne funkcje.

Do tego celu trzeba dodatkowo zainstalowac progam Creativity Suite (wedlug manuala), ale u mnie to nic nie dalo, byc moze dlatego ze moj OS to win2k3. Dlatego tez przyciski te u mnie sa bezuzyteczne i musze skanowac software'owo, choc milo by bylo gdybym mogl z nich korzystac. Ale to akurat dla mnie nie problem.

 

Skaner posiada polski interfejs i polska instrukcje w wersji html, zreszta bardzo dobra, nie wiem czemu taki wybralem, zawsze wybieram angielski interfejs, no ale nie chce mi sie tego teraz przeinstalowywac (gora 5 min roboty :)), mniejsza o to.

 

W koncu jest to skaner i ma sluzyc do skanowania i do tego celu zostal zakupiony, a tutaj nie mam zadnych zastrzen, jakosc skanowania jest bardzo dobra, mialem wczesniej kilka pozyczonych skanerow, glownie musteka i innych mniej znanych firm i nie spodziewalem sie, ze az taka moze byc roznica w jakosci, oczywiscie na plus dla Epsona.

Gdybym mial odpowiednio skalibrowany monitor i przy odpowiednio dobranych parametrach skanowania, to obraz na ekranie ciezko byloby odroznic od oryginalu gdyby je ogladac obok siebie.

Juz teraz kilka drobnych modyfikacji ustawien skanowania i efekt jest nadzwyczaj dobry. Przynajmniej jak dla mnie.

 

Cena za ten model to 300-330 zlotych, w zaleznosci od sklepu i nie jest raczej wygorowana jak na sprzet tej klasy. A warto zawsze dolozyc troche wiecej niz pozniej zalowac.

 

Epson Perfection V10 spelnil moje oczekiwania i moge go polecic innym.

 

 

BTW zrobila sie z tego mini recenzja :wink:

 

P.S.Jak ktos bedzie potrzebowal to niech poda e-mail na PW i wysle wtedy przykladowe skany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...