Skocz do zawartości
M4TEUSZ

Pkp ~ Lol'e

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie spotkałem pedałów ale czasami jeździ babka z zespołem tureta to jest wesoło.

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Syndrom Tourette'a) jest wrodzonym zaburzeniem neurologicznym charakteryzującym się przede wszystkim występowaniem licznych tików ruchowych i werbalnych, odkrytym w 1885 przez francuskiego neurologa Gillesa de la Tourette’a.

 

Zespół Tourette'a dotyka przeciętnie 5 osób na 100 tysięcy, zdecydowanie częściej mężczyzn, niż kobiety. Choroba ta ma zasięg ogólnoświatowy. Objawy występują między 2 a 15 rokiem życia, z początku ograniczają się do prostych tików motorycznych. Tiki wokalne pojawiają się po 10 roku życia. Na zespół Tourette'a choruje się zazwyczaj do końca życia, czasem pojawiają się krótkie okresy remisji.

 

Tiki zazwyczaj występują w postaci łagodnej (prostej), ograniczając się do mrugania oczami, ruchów ramion i głowy, grymasów, pochrząkiwania, mlaskania. W ciężkiej postaci zespołu Tourette'a tiki (zwane złożonymi) praktycznie uniemożliwiają normalne życie - chorzy podskakują, dotykają siebie i innych, kręcą się w kółko, wykonują serie nieskoordynowanych gestów, bezwiednie powtarzają zbitki słów (rzadziej - przekleństw).

 

Leczenie łagodnej postaci ZT ogranicza się z reguły do terapii behawioralnej, w cięższych przypadkach stosuje się neuroleptyki, zastrzyki z botulitoksyny, które paraliżują struny głosowe, przez co niekontrolowane zachowanie jest mniej widoczne.

 

Babka klnie co chwile sama z siebie i jakieś dziwne tiki ma , ja tam ja znam wiec jakoś mnie to nie rusza ale jak ktoś jedzie i nie zna tej choroby to się śmieje albo nie wie czy się chować czy przesiąść czy co .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys z typem, ktory z wiezienia po 10 latach wyszedl w przedziale jechalem, ale do rezerwy mu brakowalo sporo...

 

przerzucam sie na autobus, bilet mnie 1,5zl wiecej wynosi a autobus pospieszny, zatrzymuje sie po drodze na 1 stacji tylko i jest full wypas (zasypiam po 10min ;D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wyglada tak ze nasze PKP jest juz prywatne, koleje regionalne maja dlugi poniewaz rzad ustalil znizki np. dla uczniow,emerytow itp, a za nie nie placi i kolej niema kasy zeby zaplacic innym spolka za kozystanie np z torow bo od torow jest oddzielna spolka od peronow bo to tez jest odzielna spolka i kolejne spolki maja dlugi i nie maja kasy na remont torow i kolej wyglada jak wyglada , spolka spolce nie placi i kazda ma dlugi , a budowanie autostrad jest bezsensem jesli towary mozna przewozic koleja co jest tansze i nie niszczy drog. Wiem jaka jest sytulacja bo ojciec pracuje w PKP.

 

hehe, no właśnie rozbili PKP na nascie spółek i dzieje się tak jak napisał radeksz. Ba! Mało tego, te spólki wzajemnie się VATem obciążają! Na chłopski mój rozum cos tu jest nie tak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...