Skocz do zawartości
Silvanus

Joystick Logitech Wingam Extreme

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w posiadaniu Joysticka Logitech Wingman Extreme i mam z nim problem. A mianowicie od czasu zmiany płyty głównej, nie mam pojęcia jak go podłączyć(ma strasznie szeroki i niestandardowy wtyk). Karta dźwiękowa jest w mojej nowej płycie zintegrowana, a nie chcę kupować jej osobno, bo w poprzedniej podłączałem go właśnie do karty dźwiękowej. Pozatym wewnątrz kompa nie mam już wolnych slotów. Joystick był kupiony jakieś 4-5 lat temu. Pytam się po sklepach o jakieś przejściówki do USB i nie mają. A nie chcę kupować nowego Joysticka do symulatorów lotu, gdyż ten był bardzo drogi, lubię go i się do niego przyzwyczaiłem. A w sklepach mówią mi żebym kupił nowy... :-| Z góry dziękuję za pomoc, pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pozostaje wlasnie albo kupno karty dzwiekowej, albo zmiana joya. Ta duza i zeroka wtyczka to Game Port, inaczej MIDI port, ktory byl montowany na starszych kartach dzwiekowych i plytach glownych. Teraz juz dosyc rzadko mozna go spotkac. Ew mozesz szukac na allegro jakiejs przejsciowki, ale sa one drogie i sprawiaja sporo problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, dzięki. Tzn. wystarczy bym kupił jakąkolwiek kartę dziękową, czy nową czy starą? Czy tylko w starych będzie działać?(Bo w sumie te wszystkie nowe to zintegrowane są...) I czy karta dzwiękowa która dokupię, nie będzie kolidować ze zintegrowaną?(Tzn czy będe mógł korzystać z dawnej, a nowa będzie tylko jako wtyk pod Joya)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem śledzia z Game Portem i 2 portami USB i za cholerę nie mogę go podłączyć bo na płycie głównej(mam Athlona) mam tylko wejścia na USB... Ale chyba go sobie zostawię dla 2 wyjść USB bo mam w tym braki a kosztował tylko dyche więc nie tak tragicznie. Chyba że na jakiejś karcie dźwiękowej są też złącza USB w które mógłbym podłączyć np. kamerke internetową?(Bo oba USB zajmuje mi narazie Myszka i Neostrada). Bo i tak będę kupował sobie jakąś tanią kartę dźwiękową żeby podłączyć Joya. Więc wtedy bym poprostu tego śledzia zwrócił. Jaka polecacie kartę dźwiękową do tego celu? I czy nie będzie kolidować ze zintegrowaną? Będę pewnie kupował nówke bo zabardzo się w giełdach nie orientuje, na necie nie kupuje i nikt z kumpli nie ma :-P

Edytowane przez Silvanus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon to typ procesora, a nie plyty glownej. Nie ma kart dzwiekowych ze zlaczami USB. Kebelki od tego sledzia trzeba podpiac wewnatrz kompa, do plyty glownej. Podaj model plyty glownej, mozesz go sprawdzic zapomoca EVEREST Home Edion, download - http://storage.dobreprogramy.pl/narzedzia/...rogramy.pl).exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...