Skocz do zawartości
Doctor_25

Acer -> Kolejna Przemiana Obudowy :)

Rekomendowane odpowiedzi

A ja skonczylem malownie...

Czekajcie az zapodam foty :D

HEHEHE

Niech sie folia schowa :P

Taaa niech sie farba schowa jak sie zniszczy;) folie odkleje a z farbą co zrobisz, i ile razy pomalujesz?:D ?:D

Ale respect za to, ja mam zle doswiadczenia z malowaniem plastikow:):)

Ciekawe jak to wyjdzie:) Czekam na fotki:)

 

A ja mam takie pytanie dot. folii na laptopa: czy po długim czasie (rok, dwa) nie zachodzi dyfuzja barwników z folii na obudowę laptopa?

Konstrukcja folii jest nastepujaca: (od spodu)

-klej

-biała folia

-na to wydruk

-na to bezbarwna folia nabłyszczająca

Odpowiadajac na rwoje pytanie: NIE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konstrukcja folii jest nastepujaca: (od spodu)

-klej

-biała folia

-na to wydruk

-na to bezbarwna folia nabłyszczająca

Odpowiadajac na rwoje pytanie: NIE :)

Konstrukcję znam, nie jestem pewien właśnie tej białej folii, bo na rysunku producenta dość cienka była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.... Robota wygląda na profesjonalną ;) Wykonanie mi się bardzo podoba, kolor natomiast nie (kwestia gustu). Ale i w tym przypadku też uważam że ten srebrny przy touchpadzie teraz już tak nie pasuje.

Działają linki tylko do dwóch pierwszych fotek.

 

 

PS. Fajna nazwa :D

 

 

--edtit--

Nie koniec przeróbek? To zdradź nam co zamierzasz dalej ;)

Edytowane przez narcyz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farba Dupli Color RED RAL 3020

 

1. Najpierw, szlifowanko, papierem 600, nastepnie wodnym 2000 , wymycie woda czysta.

 

Podkladem jest zmatowiony oryginalny lakier, pozatym z doswiadczenia wiem, ze farba polozona na podkld do plasikow nie ma takiej elastycznosci, jak ta kladziona bezposrednio na plastik. Na podkladzie jest wieksze ryzyko pozniejszych odpryskow.

 

2. Pozniej grunt na kolor czerwony, czyli dwukrotne malowanie po 8 warstewek cieniutkich w odstepie 4h.

 

3. Nastepnie po dwoch dobach, doszlifowanie papierem wodnym 2000 niedorobek, wypryskow, i.t.p.

 

4. Malowanie trzykrote w odstepach co 3h po 8 warstewek lakieru.

 

5. Schniecie 62h w suchym i cieplym pomieszczeniu.

 

6. Polerka pasta Tempo woskowa lekkoscierna.

 

7. Zlozenie lapciaka do kupy.

 

8. Po kilku dniach polecam znow polerke pasta.

 

i voila...

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farba Dupli Color RED RAL 3020

 

1. Najpierw, szlifowanko, papierem 600, nastepnie wodnym 2000 , wymycie woda czysta.

 

Podkladem jest zmatowiony oryginalny lakier, pozatym z doswiadczenia wiem, ze farba polozona na podkld do plasikow nie ma takiej elastycznosci, jak ta kladziona bezposrednio na plastik. Na podkladzie jest wieksze ryzyko pozniejszych odpryskow.

 

2. Pozniej grunt na kolor czerwony, czyli dwukrotne malowanie po 8 warstewek cieniutkich w odstepie 4h.

 

3. Nastepnie po dwoch dobach, doszlifowanie papierem wodnym 2000 niedorobek, wypryskow, i.t.p.

 

4. Malowanie trzykrote w odstepach co 3h po 8 warstewek lakieru.

 

5. Schniecie 62h w suchym i cieplym pomieszczeniu.

 

6. Polerka pasta Tempo woskowa lekkoscierna.

 

7. Zlozenie lapciaka do kupy.

 

8. Po kilku dniach polecam znow polerke pasta.

 

i voila...

:)

dzieki :)

ja tak malowalem u brata na lakierni telefony.... scieralo sie:/ no ale... fon ciagle w kieszeni to nic dziwnego:)

a lapka sie boje malowac bo tez ciagle w "ruchu" ze tak powiem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doctor_25: Panie komisarzu, jestem z TV TRWAM, mam kilka pytań:

1) Jak odkręcić poszczególne elementy(żeby niepotrzebnie czegoś nie rozwalić). Śrubki do matrycy są tam za tymi gumkami?

2) Jak sobie poradzić na rogach/zagięciach żeby folia sie nie spsuła?

3) Czy ta folia naprawdę taka joł-elo-ziomalsko-niezniszczalna a w dodatku odklej-i-przyklej-jak-sie-pomylisz i odklej-jak-się-znudzisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Doctor_25: Panie komisarzu, jestem z TV TRWAM, mam kilka pytań:

1) Jak odkręcić poszczególne elementy(żeby niepotrzebnie czegoś nie rozwalić). Śrubki do matrycy są tam za tymi gumkami?

2) Jak sobie poradzić na rogach/zagięciach żeby folia sie nie spsuła?

3) Czy ta folia naprawdę taka joł-elo-ziomalsko-niezniszczalna a w dodatku odklej-i-przyklej-jak-sie-pomylisz i odklej-jak-się-znudzisz?

Joł ziom;)

wiec:

1) Odkrecasz śrubokrętem:D wszystkie srobki od spodu, ściągasz maskownice tam gdzie przyciski od zasilania itd.., sciagasz ja tam gdzie zawiasy, pozniej podwazasz cienkim srubokretem i suniesz delikatnie na boki az odskoczy cala tylnia czesc maskownicy, reszta z gorki jesli chodzi o nią, bo jak juz tyl odskoczy to zaczepy same wyjda :)

Jesli chodzi o matryce to w acerach jest do bani:) Musisz zdjac te wszystkie gumki, najlepiej podważ igłą:) odkreć śruby, i maskownice matrycy obadaj od boku:) wduś ją jednoczesnie probujac wyjąć, nie wiem jak to wyjasnic:) musial bys zobaczyc:) pozatym na bank cos ci sie tam polamie, ale luz po zlozeniu i tak bedzie sie kupy trzymac:)

 

2) Suszarką, lyb lepiej lokownicą z mozliowscia zdjecia przystawki, wtedy cieple powietrze daje punktowo:) i nagrzewasz folie na narożnikach i delikatnie naciągasz :) az do chwili gdy osiagniesz zamierzony efekt;) tylko nie przesadź i nie przepal folii:)

 

3) Wszystko jest zniszczalne:) tylko ze jednemu zamie to rok innemu pol zycia:) napewno bardziej wytrzymala od innych malowanych folii bo ta ma na powierzchni dodatkowo warstwe cienkiej bezbarwnej folii, wiec farba nie zejdzie dopoki nie uszkodzisz wierzchniej warstwy.

A co do Odklej... przyklej:) TAK:) to jest wlasnie najlepsze:D odklejasz a sladu kleju nie ma.... za wyjatkiem tam gdzie przygrzales, czyli narozniki, ranty, ale... benzynka extrakcyjna albo ludwik zalatwiaja sprawe:)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem dzisiaj naklejki od Shella :D

Logo Ferrari jest tam gdzie ma byc...

Teraz czekam tylko na okleine carbonowa :P

Klapa mnie deko wkurza... bedzie cala carbonowa... :)

Elo:)

mam pytanko.... czy ten twoj carbon to prawdziwy, czy jakas imitujaca folia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...