Skocz do zawartości
andixad

Kiedy Otworzyć

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałem sie zapytać co zrobić żeby 10 sekund po podłączeniu się do neta albo po włączeniu przeglądarki uruchomiło się automatycznie np. GG żeby za każdym razem tego nie robić??

Może jakiś programik??

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja mam ustawione hotkeye.. win+1 - dostepny, win+2 = zara wracam, win+3 = invisible :), win+4 = niedostępny.... zmiana statusu to jeden ruch ręką i ułamek sekundy ... aha zapomniałem dodać... nie używam gg tylko konnekta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm... ja mam ustawione hotkeye.. win+1 - dostepny, win+2 = zara wracam, win+3 = invisible :), win+4 = niedostępny.... zmiana statusu to jeden ruch ręką i ułamek sekundy ... aha zapomniałem dodać... nie używam gg tylko konnekta :)

Namisałem "np.GG". Więc mi chodzi o to aby 'jakiś' program uruchamiał się pare sekund po uruchomieniu neta. Dlatego się pytam czy nie idzie tego zrobić tak ze po uruchomieniu neta uruchamiał sie 'jakiś' programik z opóźnieniem np 10 s. względem neta. Czy to w autostarcie można ustawić czy za pomocą jakiegoś programu. <_<

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa... część ludzi nie zna problemów URUCHAMIANIA NETA... bo mają stałe łącze :), więc można by rzec włączenie komputera jest równoznaczne z dostępem do internetu...

 

Skoro więc uruchamiasz już ten net ręcznie (zapewne neostrada) to czy masz ku temu jakiś powód? Żeby ręcznie uruchamiać neo skoro jest możliwość automatycznego uruchamiania (czy poprawniej łączenia) przy starcie...

 

w autostarcie ustawiasz to co sie uruchamia po starcie systemu a nie po zdarzeniu jakim jest podłączenie do netu... Nie wiem czy da się to w prosty sposób wykryć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwsza sprawa... część ludzi nie zna problemów URUCHAMIANIA NETA... bo mają stałe łącze :), więc można by rzec włączenie komputera jest równoznaczne z dostępem do internetu...

 

Skoro więc uruchamiasz już ten net ręcznie (zapewne neostrada) to czy masz ku temu jakiś powód? Żeby ręcznie uruchamiać neo skoro jest możliwość automatycznego uruchamiania (czy poprawniej łączenia) przy starcie...

 

w autostarcie ustawiasz to co sie uruchamia po starcie systemu a nie po zdarzeniu jakim jest podłączenie do netu... Nie wiem czy da się to w prosty sposób wykryć...

Ja mam neostrade, uruchamiam ją ręcznie bo nie wiedzieć czemu ikonka w tray'u ta od modemu (trójkąt) czasami jest zielona (ok), czasami tylko jest czerwona lub żółta albo wcale jej nie ma co powoduje że nie moge uruchomić internetu? (chyba że coś z modemem nie tak)

 

To w takim razie jak ustawić w autostarcie żeby kolejno otwierał się net a póżniej jakiś program ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna napisac jakis programik, ktory uruchamia inny program, a przed uruchomieniem dac cos w stylu DELAY z pascala, czy jakas petle

 

albo tak:

 

Option Explicit Dim objShell Dim intDelay intDelay = 30000 WScript.sleep intdelay Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell") objShell.Exec ("sciezka dostepu do pliku")

Wartość podana jako intDelay określa, kiedy dana aplikacja ma zostać uruchomiona. Wpisywana jest tu wartość liczbowa w milisekundach. W podanym przykładzie program będzie uruchamiał się po czasie 30 000 milisekund, czyli po 30 sekundach. Dla pozycji objShell.Exec skryptu podajemy ścieżkę dostępu do pliku exe i zapisujemy jako start.vbs. Dla zdefiniowania warunków uruchomienia innych programów należy dodać kolejne polecenia objShell.Exec.

! Uwaga: Większość skanerów antywirusowych rozpoznaje skrypty VBS jako zagrożenie. Dlatego po wygenerowaniu przez skaner antywirusowy odpowiedniego ostrzeżenia, należy zezwolić na uruchomienie skryptu. Plik start.vbs kopiujemy do folderu Autostart. Przy kolejnym uruchomieniu aplikacja będzie aktywowana z opóźnieniem, ale Windows XP będzie natychmiast gotów do pracy.

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna napisac jakis programik, ktory uruchamia inny program, a przed uruchomieniem dac cos w stylu DELAY z pascala, czy jakas petle

 

albo tak:

 

Option Explicit Dim objShell Dim intDelay intDelay = 30000 WScript.sleep intdelay Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell") objShell.Exec ("sciezka dostepu do pliku")
Taak. Tylko, że ja chciałem coś takiego żeby po ręcznym uruchomieniu jakiegoś programu uruchamiał sie inny jakis program i nie chce tego uzależniać od autostartu. OK? <_<

 

Jeśli chodzxi o neo to jest już tak jak chce tzn wywaliłem dslmon.exe z autostartu i Internet ADSL wrzuciłem do Autostartu. Tera internet uruchamia się bez problemów. :)

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zawsze pozostają pliki .bat lub skrypty WSH.

nio tak oprzytomniałem :D

potrzebuje takiego bat'a który otwierałby się przez autostart. Miałby on za zadanie czekać aż uruchomi się jakiś program1 (może być uruchamiany autostartem), jak ten program1 sie uruchomi to bat uruchomiłby żądany program2. proste co nie?? tylko nie wiem jakie komendy by musiały być użyte :mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim wypadku, zrob bata i wpisz w nim komendy uruchamiajace oba programy, najpierw ten ktory jest wymagany aby odpalic ten drugi, a jak juz sie uruchomi, to bat wystartuje ten drugi (ale to zagmatwane), ewentualnie jesli ten pierwszy program ma cos zrobic i dopiero po tym moze sie uruchomic drugi, to sprawdz czas i wstaw ten skrypt co podalem wczesniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego?:

 

skrypt1.bat

-----

Option Explicit

Dim objShell

Dim intDelay

intDelay = 30000

WScript.sleep intdelay

Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

objShell.Exec ("sciezka dostepu do programu1")

objShell.Exec ("sciezka dostepu do pliku skrypt2.bat")

-----

 

skrypt2.bat

-----

Option Explicit

Dim objShell

Dim intDelay

intDelay = 10000

WScript.sleep intdelay

Set objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")

objShell.Exec ("sciezka dostepu do programu2")

-----

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej tak:

 

plik.bat

"sciezka do programu1""sciezka do skrypt.vbs"

skrypt.vbs

Option ExplicitDim objShellDim intDelayintDelay = 30000WScript.sleep intdelaySet objShell = WScript.CreateObject("WScript.Shell")objShell.Exec ("sciezka dostepu do programu2")

wtedy wyglada to tak, ze BAT uruchamia pierwszy program, a nastepnie skrypt, ktory zaczeka te. 30sek i uruchomi drugi program, o ile o to Ci chodzilo, to tak to może wygladac

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak :)

 

Raczej to nie mogło by być w jednym pliku? By musiał być wtedy warunek, że: "uruchom program2 po 30 sek. odliczaj od momentu dopiero gdy program1 zostanie wpełni załadowany". Da się też coś takiego stworzyć? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jednym pliku moze byc tak

 

start.vbs:

Option Explicit Dim program1Set program1=wscript.createobject("wscript.shell")program1.exec ("C:\Program Files\OpenOffice.org 2.0.3\program\scalc.exe")Dim program2 Dim opoznienie opoznienie = 10000 WScript.sleep opoznienie Set program2 = WScript.CreateObject("WScript.Shell") program2.Exec ("C:\Program Files\OpenOffice.org 2.0.3\program\sbase.exe")

ale to jest tak ze skrypt startuje pierwszy program i zaczyna odliczac czas, przed rozpoczeciem drugiego (nie zwracajac uwagi na to czy tamten jest juz w pelni zaladowany - jak to zrobic, to niestety nie wiem), dlatego warto dac dluzszy czas na odczekanie, aby ten pierwszy program w pelni sie zaladowal

Edytowane przez AndiX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...