Skocz do zawartości
Enessis

Kontroler Hdd - Actina Champion N64

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję kontrolera, ewentualnie całej płyty głównej lub serwisu gdzie można je za rozsądną cenę dostać.

Moja Actina pewnego pięknego dnia dostała impulsem elektromagnetycznym po burzy (nawet nie w trakcie...) i kontroler dysku twardego od tej pory zachowuje się cokolwiek dziwnie (widzi HDD, partycje podzieli, ale zapisywać już niebardzo chce). Oprócz tego absolutnie wszystko działa prawidłowo, dlatego krew mnie zalewa, bo nigdy nie miałam najmniejszych problemów z tym laptopem, służy mi dobrze prawie 3 lata, konfig jeszcze nienajgorszy (2,4 Celeron, 640MB RAMu, 80GB HDD, GeForce Go 440) szkoda mi go i chcę go zreanimować. :cry:

 

Był już w serwisie, tam zaproponowali mi cenę naprawy 600zł netto @_o, która - delikatnie mówiąc - już się nie kalkuluje w tym momencie, zresztą nawet nie mam takich pieniędzy. Był też u znajomego - potwierdził kwestię kontrolera, ale nie ma części.

 

Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko i zwiezle...

Zapomnij o wymianie samego kontrolera... Do tego trzeba specjalistycznego sprzetu, oczywiscie samego ukladu kontrolera, wiec ta usluga musi kosztowac sporo...

Plyte...

Hmmm, takze, zapomnij, ze kupisz ja taniej niz te 600zl netto.

Ten laptop to juz zabytek, jesli chcesz to poluj na takowa plyte a allegro, ale szczerze watpie, ze ci sie uda kupic taka plyte... jak juz wspomialem, to zabytek, a jesli juz ktos cos z tego laptopa bedzie wystawial, to pewnie bez plyty, bo to chyba najczesciej leci w Actinach z tamtego okresu. Wiem bo znajomych kilku z zaprzjaznionej firmy mial Actiny z Celkiem 2.0 i we wszystkich zdechly im plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotko i zwiezle...

Zapomnij o wymianie samego kontrolera... Do tego trzeba specjalistycznego sprzetu, oczywiscie samego ukladu kontrolera, wiec ta usluga musi kosztowac sporo...

Plyte...

Hmmm, takze, zapomnij, ze kupisz ja taniej niz te 600zl netto.

Ten laptop to juz zabytek, jesli chcesz to poluj na takowa plyte a allegro, ale szczerze watpie, ze ci sie uda kupic taka plyte... jak juz wspomialem, to zabytek, a jesli juz ktos cos z tego laptopa bedzie wystawial, to pewnie bez plyty, bo to chyba najczesciej leci w Actinach z tamtego okresu. Wiem bo znajomych kilku z zaprzjaznionej firmy mial Actiny z Celkiem 2.0 i we wszystkich zdechly im plyty.

Skutecznie mnie zdołowałeś, zresztą chodzę taka od paru tygodni, bo laptop był moim jedynym komputerem i teraz działam na pożyczonym, leciwym pececie. Słyszałam wcześniej o złej sławie Actiny, ale nie doświadczyłam jej, bo mój model był niezawodny i gdyby nie burza, pewnie działałby w najlepsze do dzisiaj (a chodził czasami dzień i noc).

 

 

Jeżeli impuls przyszedł z sieci elektrycznej, to wymień sobie elementy na rachunek elektrowni. Mojemu koledze z liceum elektrownia odkupowała cały sprzęt audio, bo go popieściło trochę woltów z gniazdka (sprzęt, nie kolegę).

Nie sądzę, żeby była taka możliwość w przypadku laptopa - urządzenia przenośnego. Nie ma żadnego sposobu żeby udowodnić, że stało się to w moim domu, a nie np. w Honolulu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...