Skocz do zawartości
guziq

Nic Sie Nie Zmieniło W Konfigu, A Dzieja Sie Cyrki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprzet mam jak w podpisie (mowa o stacjonarnym). Od czasu jak spalił mi sie router (gniazdo sieciowe) i jestem podpiety do neta za pomoca neostradowego modemu komputer restartuje sie nieregularnie (przewaznie 3 razy dziennie) przewaznie jak sciagam cos z sieci i zostawie właczonego kompa na dłuzej.

1. Czy moze to byc spowodowane OC? (do tej pory komp chodził jak najbardziej normalnie, grałem, obrabiałem video itp. i zadnych zwiech, a chyba potencjał proca/grafy/ramów nie spada z wiekiem)

2. Czy moze to byc wina klienta sieci torrent?

3. Używam Kasperskiego IS 6,0. Czy mimo to moze to byc spowodowane jakimis atakami sieciowymi (firewall przepuszcza)?

4. I ogólnie piszcie co wg. was moze byc przyczyną takiego stanu rzeczy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

modem na usb? thomson, czy sagem?

To wina tego badziewnego oprogramowania TPSA, lub sterowników do modemu i USB na płycie.

Poszukaj nowych sterowników, a parametry połączenia wpisz ręcznie. Co do sieci BitTorrent zmień klienta np. na BitComet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie jedno z urządzeń na USB powodowało 10x wolniejszy start kompa i w ogóle ciekawe zachowanie - sam test ramu trwał z 20 sekund, kiedy normalnie jest to chwila.

 

Jeżeli router był podłączony do modemu tepsy i z winy tego modemu się spalił - i do kompa masz podłączony modem przez kabel sieciowy, to też może być powodem.

 

Odłącz kompa od sieci i zostaw na cały dzień - jak się nic nie stanie, to wszystko jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...