Skocz do zawartości
fllanker

Co Moze Byc Nie Tak ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, moj sprzet taki jak w podpisie. Od jakiegos czasu mam dziwny problem zktorym nei moge sobie poradzic. Co jakis czas jak wlanczam kompa, wciskam power komp startuje i stoi :/ na playcie swiaca sie wszystkie diody czarny ekran monitor nei odpala wogole i tak stoi do puki nei dam reseta wtedy odpala sie jak trzeba. Msylalem ze to moze wina zasilacza ale akurat nie dawno go wymienilem i na nowym jest to samo, dziwna sprawa. Pamicie raczej tez nie probowalem z jedna koscia i to samo pozatym nie ma znimi problemow. Wczesniej tak sie nei dzialo dokaldnie nie wiem od kiedy tak jest ale wiem ze zbieglo sie to jakos ze zmiana biosu z 623-3 na 406- najnowszy z tym ze jak powrocilem to dalej jest to samo. Probowalem tez ne defultowym biosie oraz podnosic napieci prockowu na start up ale dalej to samo i wychodzi na to ze to cos z plyta lub prockiem ale pozatym wszystko dziala idealnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, moj sprzet taki jak w podpisie. Od jakiegos czasu mam dziwny problem zktorym nei moge sobie poradzic. Co jakis czas jak wlanczam kompa, wciskam power komp startuje i stoi :/ na playcie swiaca sie wszystkie diody czarny ekran monitor nei odpala wogole i tak stoi do puki nei dam reseta wtedy odpala sie jak trzeba. Msylalem ze to moze wina zasilacza ale akurat nie dawno go wymienilem i na nowym jest to samo, dziwna sprawa. Pamicie raczej tez nie probowalem z jedna koscia i to samo pozatym nie ma znimi problemow. Wczesniej tak sie nei dzialo dokaldnie nie wiem od kiedy tak jest ale wiem ze zbieglo sie to jakos ze zmiana biosu z 623-3 na 406- najnowszy z tym ze jak powrocilem to dalej jest to samo. Probowalem tez ne defultowym biosie oraz podnosic napieci prockowu na start up ale dalej to samo i wychodzi na to ze to cos z plyta lub prockiem ale pozatym wszystko dziala idealnie.

IMHO płyta świruje. A wyciągnij może bateryjkę z biosu i włóż ponownie. Czasami pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

od jakiegos czasu mam identyczny problem ze swoja plyta DFI Lanparty Ultra-D,

po tym jak jest wyłączony komp na noc to rano nie chce wystartować płyta,

znaczy prąd ma, wiatraki zaczynają się kręcić.. ale nie posyła obrazu na monitor...

 

dopiero musi się "zagrzać" i po paru restartach czy włączeniach odpala..

i potem już moge katować kompa non stop pare h i wszystko super śmiga

i jest stabilne..

 

czy to wina płyty?

zasilacz mam porządny bo Huntkey 400W, i smigal mi zestaw podkrecony od roku,

ostatnio zmienilem grafike.. ale dalej sie to samo dzieje..

probowalem juz z innym zasilaczem (nowy ModeCom 400W).. ale tak samo jest...

 

wkoncu pozyczylem GF 6200... i na nim nie ma problemów...komp wstaje od razu

 

 

no i teraz pytanie... plyta czy zasilacz?

i jak to zrobić zeby mi uznali gwarancje, skoro jak wlozą dajmy na to GF 6200 to wszystko bedzie smigac...?

 

ktos ma jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem z odpalaniem dfi :///.

od jakiegos czasu pojawily sie problemy z odpaleniem. przez jakis czas trzeba bylo wcisnac 2-3 razy power na obudowie i smigalo, potem wiecej i wiecej razy a ostatnio nie ma w ogole na to sposobu.

proc sprawny. grafa sprawna. ram sprawny. wszystko to sprawdzalem na innym kompie.

tagan tez raczej jest ok.

wyciagalem bateryjke, zworki tez i nic.

po podaniu napiecia wentylki zakreca sie pol obrotu i stoi. zapalaja sie 4 czerwone diody diagnostyczne i gasna. i tak w nieskonczonosc :///.

raz na ilestam prob odpala, ale zatrzymuje sie pokazujac 3 zapalone diodki diagnostyczne. nie bardzo wiem jak mam to rozumiec, czy to wg. plyty oznacza proc czy juz ram???

pomozcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny problem z odpalaniem dfi :///.

od jakiegos czasu pojawily sie problemy z odpaleniem. przez jakis czas trzeba bylo wcisnac 2-3 razy power na obudowie i smigalo, potem wiecej i wiecej razy a ostatnio nie ma w ogole na to sposobu.

proc sprawny. grafa sprawna. ram sprawny. wszystko to sprawdzalem na innym kompie.

tagan tez raczej jest ok.

wyciagalem bateryjke, zworki tez i nic.

po podaniu napiecia wentylki zakreca sie pol obrotu i stoi. zapalaja sie 4 czerwone diody diagnostyczne i gasna. i tak w nieskonczonosc :///.

raz na ilestam prob odpala, ale zatrzymuje sie pokazujac 3 zapalone diodki diagnostyczne. nie bardzo wiem jak mam to rozumiec, czy to wg. plyty oznacza proc czy juz ram???

pomozcie.

dioda od ramu sie swieci? mialem podobnie, sekcja zasilania ramu padla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...