Skocz do zawartości
Jarek_135

Robak W Obudowie; Zasiłka I Jej Wentylator

Rekomendowane odpowiedzi

Mam big-towera serii bravo i dziś otwieram sobie budę i patrzę, a tam coś szybko mi przemkneło, nie wiem, czy był to pająk , czy jakiś pospolity robal, ale coś szybkiego :lol:

Jak na razie smiesznie, ale Chieftec jest dośc dziurawą obudową i ciężko upilnować, żeby coś tam nie wlazło, a komputer jest pod oknem, więc rózne cholerstwa mogą się w niej zagnieździć...

 

Ogólnie robaczki aż tak mi nie przeszkadzają, chodz nie wiem, co na to elektronika... Nie długo mam swojego kompa obecnego i nie chciałbym, żeby robaczek spowodował jego spalenie...

 

Mobo dobre,

PSU dobre,

case dobre,

 

A tu komp się spali przez robaczka, chyba nobla bym dostał B-)

 

A tak na poważnie już to mam się przejmować i uśmiercić robaczki, czy jak? Bo ogólnie komputery nie lubią robaczków ( przynajmniej tych elektronicznych ) :razz:

 

Druga sprawa, to mam NeoTec'a V4200 i jego seryjny wentylatorek ( 120cm ). Wszystko chodzi ok i zasiłka bardzo słabo się grzeje a w sumie jej obudowa jest chłodna, ale ten wentylator do najcichszych nie należy, tzn mam takie jeszcze dwa, tylko że z ledami i skręcone są na regulatorze w obudowie, to są całkowicie OK!! Ale tym w PSU steruje on sam i jest to jak dla mnie za głośno. Czy wymiana na jakiś dobry wentylator, Fander, Noisblocker, Aksa pomogłaby? Chodzi mi o to, żeby zachować parametry chłodzenia zasilacza, ale żeby było ciszej. Rozumiem, że obecny went przy x woltach ma x RPM a np. fander przy tych x woltach będzie miał więcej lub mniej RPM i nie wnikając w to za bardzo chiałbym zachować takie same albo jak się da i lepsze parametry chłodnicze ale hałas chcę zredukować i to zauważalnie.

 

Tego Neotec'a i tak zagłusza Zalman na Galaxy GS7600 w trybie LOW, ale to będzie zmieniane... Może tez coś polecicie na tego geforca B-)

 

Ps. Żeby nie zrażać ludzi do Neotec'a to ich wenty nie są bardzo głośne, tylko ja jestem wymagający i tyle... A ogólnie z tego Neotec'a jestem bardzo zadowolony i nie raz ochronił mój komputer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak neoteki są głośne ;) tak wymiana wentylatora pomoże. U mojego sąsiada lata toto z fanderem o ile pamiętam poniżej 1000rpm i spokojnie daje radę z preshotem @ 3,6ghz i x800gt.

Wentylatora nie musisz podpinać pod pcb zasilacza - podpinasz go pod molexa czy nawet pod płytę główną zachowując monitoring. Fander ma na kabelku regulację prędkości która też może wystawać poza obudowę zasilacza. Fander lepiej dmucha niż crystale przy podobnych obrotach (przede wszystkim na niskich v... na 12v crystale wymiatają :D)

 

Co do robaczka - złap go ;) ew. zostaw bude otwartą może znajdzie inny domek :-]

Widziałem komputery z pajęczymi domkami w środku. Nie ruszane kilak lat. W środku to już nie kurz ale mazista ziemia i wysztstko ok ;] Więc nie rozdmuchiwał bym problemu aż nad to ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli dyskusja zeszła na określoną tematykę to też się pochwalę :D

 

kiedyś latało mi osa po pokoju i miałem sam szkielet budy (góra nie była dokończona) i był z boku kadet z deltą 12cm na 12V podłączona czyli jakieś 120cmf :huh: nieszczęsna podleciała i ja wciągnęło :-P

 

Dla ludzi o mocnych nerwach:

 

 

http://i21.photobucket.com/albums/b286/malkstons/osa.jpg

 

 

Musiałem wydłubywać ją spomiędzy finów chłodnicy :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...