Skocz do zawartości
Shakell

Używany Monitorek Crt

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz niejsce to polecam ci 19", więcej nie ma sensu jeśli tego nie wykorzystasz odpowiednio

O 15" zapomnij

 

A jeśli chodzi o 17" to w kolejności:

Iiyama HM704UTc

IBM P76

Iiyama HM703UT

HP P730

Dell M782

HP P720

Zapomnij o Samsung i LG, tylko Trinitron / Diamondtron

 

Mało testowałem 17" a to dlatego że: małe i nie wyciągają dużo KHz, co nie pozwala na prace w dobrym odświeżaniu w większych rozdzielczościach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomnij o Samsung i LG, tylko Trinitron / Diamondtron

Czemu ma zapomnieć o Trinitronie?

:mur:

interpunkcja sie kłania, tam jest przecinek, takie małe coś " , " co oddziela myśli w zdaniu

:lol2:

 

 

@Michaelius

zapomnij o tym Dell`u P991, jeśli Dell 19" to tylko P992, żadnych M

Oto moje typy 19:

Iiyama Pro 454

Sony G420

HP P930 (920 już nie)

Dell P992

IBM P97

Compaq P920

Philips 109P4

Edytowane przez kl_mce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybieral z tych co sa dostepne w krakowie ;)

ja wybieram monitory który były "u ludzi" z dowodem zakupu :D, mam pewność że to nie są poleasingowe trupy chodzące 10/7

A do listy dolozylbym samsunga 959NF

w życiu Szajsunga, icj kineskopy nie są najlepsze, a do tego padająca elektronika, zimne luty i podobne niespodzianki

z tego co pamietam jeszcze bylo kilka dobrych Necow i Mitsubishi.

te co ja podałem mają 130KHz, 110Khz a najmniej 107KHz, jest cała masa z 96KHz

ale nawet 107KHz nie wystarczy żeby 1280x1024 mieć 100Hz, 110KHz już da radę

do tego wszytskie mają plamki 0,24 a starsze diamondtrony miały 0,25 do 0,27 na rogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wybieram monitory który były "u ludzi" z dowodem zakupu :D, mam pewność że to nie są poleasingowe trupy chodzące 10/7

 

w życiu Szajsunga, icj kineskopy nie są najlepsze, a do tego padająca elektronika, zimne luty i podobne niespodzianki

 

te co ja podałem mają 130KHz, 110Khz a najmniej 107KHz, jest cała masa z 96KHz

ale nawet 107KHz nie wystarczy żeby 1280x1024 mieć 100Hz, 110KHz już da radę

do tego wszytskie mają plamki 0,24 a starsze diamondtrony miały 0,25 do 0,27 na rogach

Ale z ciebie znawaca skoro w tym szajsungu byl lipa kineskop to i w twoich ukochanych diamondtronach tez byly bo ten samsung 959NF jest na diamondtronie :) Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z ciebie znawaca skoro w tym szajsungu byl lipa kineskop to i w twoich ukochanych diamondtronach tez byly bo ten samsung 959NF jest na diamondtronie :)

Czytanie ze zrozumieniem sie kłania

napisałem "w życiu Szajsunga, icj kineskopy nie są najlepsze, a do tego padająca elektronika, zimne luty i podobne niespodzianki", pomijając błąd powinno być ich kineskopy

nie pisałem konkretnie o modelu 959NF, który gratis ma jak większość Szajsungów zimne luty i padajacą elektronike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zimne luty u kazdego producenta moga sie zdazyc...

oczywiście, tylko że u Samsunga częściej niż u innych

do tego jeszcze padajaca cześćiej niż u innych elektonika, gdzie Samsunga przebija tylko Belinea, LG też jest w czołówce :D

 

ja mam monitor na kinoskopie samsunga i nie narzekam nic mi nie pada

szczęściarz, nic więcej Edytowane przez kl_mce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co twierdzeniem ich kineskopy sa nienajlepsze ja mam philipa i jakos nie zauwazylem zeby on nalezal do tych gorszych smiem twierdzic ze parametrami od twoich starych monitorow nie odbiega.

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co twierdzeniem ich kineskopy sa nienajlepsze ja mam philipa i jakos nie zauwazylem zeby on nalezal do tych gorszych.

teraz nie rozumiem co próbujesz udowodnić, piszesz w stylu "każda sójka swój ogon chwali"

powiedz, jakie masz doświadczenie z crt, ile miałeś, jakie modele, ile z nich miałeś okazje porządnie przetestować, skąd masz swoją wiedzę na temat crt

kineskop z twoim philipsie nie należy do gorzyszch, jest dobry i gdybym takie miał to bym nie narzekał, ale moge powybrzydzać bo wybór mam przeogromny i to w samych najlepszych z najlepszych monitorów

 

smiem twierdzic ze parametrami od twoich starych monitorow nie odbiega.

rozśmieszyłeś mnie, Iiyama Pro 514 142KHzx200Hz

i wole znaleźć ddobrego używanego niż brać jeszcze sprzedawane Samsungi, LG czy Philipsy

z Samsungami widać co jest, co 2 jeszcze sprzedawany wraca na serwis a pewnie było by więcej gdyby użytkownicy wiedzieliek iedy mogą reklamować

o elektronice Philipsa złego słowa nie powiem, a że dalej chcą CRT sprzedwać to musieli wsadzić jeszcze dostępny kineskop, choć i ostatnio coraz wiece Philipsów wraca na reklamacje, głównie z powodu kineskopu

Edytowane przez kl_mce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz przeczysz sam sobie mowisz kinole samsunga to nienajlepsze a pozniej odwracasz kota ogonem i mowisz samsung dobry:lol:? crt duzo przeszlo przez moje lapki :)kineskop w r

tym philipsie niczym nie odsaje od trinitronow i diamondtronow...

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz przeczysz sam sobie mowisz kinole samsunga to nienajlepsze a pozniej odwracasz kota ogonem i mowisz samsung dobry

najlepszy a dobry to róźnica, prawda

moge napisać że jest wiele dobrych kineskopów, ale tych lepszych już mniej

duzo przeszlo przez moje lapki :)kineskop w r

czekam na liste, jakich

tym philipsie niczym nie odsaje od trinitronow i diamondtronow...

hmmm, ostrością i kontrastem, no i nie ma kwadratowej plamki

 

i prosze nie wyrywać mi słów z kontekstu, bardzo tego nie lubie

jak w/w "dobry"

pisałem to w 2 róznych sytuacjach, w 1 do jednego wora wrzuciłem wsyztskie kineskopy i te Samsunga nie dorónują do Trinitronów / Diamondtronów, ale w 2 sytuacji napisałem że to dobry kineskop, nie b.dobry lecz dobry

bo fakt, porównania z najlepszymi Trinitronami / Diamondtronami to nie ma, ale nie moge zparzeczyć że jest zły i oczy wypala labo coś :D

po prostu teraz mamy taki wybór w używańcach że głowa boli

ale 2-3 lata temu to byśmy se mogli o g** pisać bo by nas nie było stać na takie cacka

 

dla mnie EOT, nie bede polemizował co lepsze bo widze że to sensu nie ma

i nie staraj się, proszę, na siłę mnie przekonywać dlaczego to akurat twój philips jest taki wspaniały

Edytowane przez kl_mce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm, ostrością i kontrastem, no i nie ma kwadratowej plamki

kontrastem i jasnoscia niestetyy nowe kineskopy na perforowce przewyzrzaja nie produkowane juz diamondtrony i trinitrony 101 cd/m² vs 109cd/m² a nawet 131cd/m² ...

ostrosc hmm duzo zalezy od elektroniki ale jest idealna w moim przypadku w kazdym rogu ekranu.

odwzorowanie koilorow jest gorsze porownujac do diamontrona ...

diamondtron

 

samsung

 

http://www.behardware.com/articles/613-5/t...crt-survey.html

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra, dopisze coś jeszcze lae to koniec

kontrastem i jasnoscia niestetyy nowe kineskopy na perforowce przewyzrzaja nie produkowane juz diamondtrony i trinitrony 101 cd/m² vs 109cd/m² a nawet 131cd/m²

200 cd/m² Iiyama Pro 514, a ostrosć posiada niemal idealną

przebija go z ostroscią tylko Sony GDM-F520, który nie ma co prawda 200cd/m² ale posiada idelaną geometrię, kolory i elektronike

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory oczywiscie kolorymetrem mierzyles? Widzisz gubisz sie Powiedziales ze diamnodtrony to sa jasniesze, ogolnie tak juz nie jest...

A co do iiyyamy napisane przez producenta czy mierzyles?

a zycze pwodzenia w rpacy za takim do niczegopotrzebnym ustawieniem jasnosci.. najwyrzej filmy to sie zgodze ...

A co do 200khz ma to znacznie raczej czysto marketingowe optymalna rozdzialka dla 22cali to 1600 na 1200 .

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolory oczywiscie kolorymetrem mierzyles?

Oczywiście, kolega z serwisu się tym bawi

Widzisz gubisz sie Powiedziales ze diamnodtrony to sa jasniesze, ogolnie tak juz nie jest...

jakiś dowód na podparcie tezy

wszystkie DIamondtrony które miałem i testowałe miały większy zapas jasności niż Samsungi które miałem i testowałem, a w niektóych ten zapas byl tak duży że aż niepotrzebny

A co do iiyyamy napisane przez producenta czy mierzyles?

nie mogliśmy w to uwierzyć i zmierzyliśmy 2 sztuki, 207 i 208cd wyszło

A co do 200khz ma to znacznie raczej czysto marketingowe optymalna rozdzialka dla 22cali to 1600 na 1200 .

zgodze sie tak połowicznie z tymi 200Hz, da się to uzyskać jeśli sie ma odpowiednią kartę, ale i w modelu 514 i 454 nie ma sensu dawać więcej niż 180Hz bo obraz staje się nie ostry, ale za to w 160Hz jest po prostu żyleta

a zycze pwodzenia w rpacy za takim do niczegopotrzebnym ustawieniem jasnosci.. najwyrzej filmy to sie zgodze ...

chciałeś mieć dowód na jaśniejszy to masz, a jeśli nie wiesz to Samsung nie zaleca dłuższego stosowania funkcji MagicBright podbijającej jasność, a zabranoia stosowania tego do pracy z tekstem, prosty powód, luminofor się styrasznie szybko wypala

sam na swoich monitorach zmniejszam jasnosć prawie do minimum pozostawiajac dosć wysoki kontrast, to moje osobiste preferencje, podwyższam jasność do gier, filmów i pracy z grafiką, ale też bez przesady

optymalna rozdzialka dla 22cali to 1600 na 1200 .

a dlaczego optymalna, duży 21-22" monitor służy konkretnym celom, chcesz 2048x1563 albo 1200x900 to prosze bardzo, to indywidualne predyspozycje i indywidualny wybór rozdzielczośći

jak używałem tylko 21" to miałem do ogólnej pracy 1200x900, teraz na Sonym 21" odpalam do grafiki 1800x1440, większych nie potrzebuje

i chwała CRT za to że mogą dowolną rozdzielczość wyświetlić bez problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dowod z jasnoscia wyrzej nie mowie ze samsung jest sczytem jesli chodzi o poziom jasnosci ale ty powiedziales ze diamodntrony swieca jasniej, a tak nie jest (tak bylo ale teraz juz nie jest) pomijajac twoja iiyame . Dyskusje taka poprstu sprowokowalem zebys troche zmienil poglad na rynek, ze diamondtrony przestano produkowac a maski perforowane zaczeto ulepszac :)a co do funckji magic bright kineskop u mnietakiej nie posiada standardowo osiaga jasnosc na poziome ponad 100cd wnioskuje to z tego ze kineskop zastosowany w viewsonicu jest taki sam jak w Philipsie. Pozdro no offence

Edytowane przez ste3an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2393079[/snapback]

Panowie ja we wtorek jestem w krakowie i do tego czasu chciałbym załatwić sprawę monitora więc:

2393651[/snapback]

jaka rozdzialka dla 19' czy 1280x1024 czy 1280x960 ? help ?
1280x1024 to 5:4 a 1280x960 to 4:3

CRT są 4:3, a dla przykładu 1024x768, 800x600 i 640x480 to też 4:3

ps. ja dla 21" do tekstu używam 1200x900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja o moim samsungu 17 syncmaster 757dfx nie moge nic złego powiedzieć . Mam go już 5 lat i jak na moje oko jakość obrazu jest nadal bardzo dobra - kolory sa intensywne,obraz jest stabilny i wyrazisty czego nie mogę powiedziec o monitorze sony z kineskopem trinitron mojego znajomego, który juz po 4 latach ma wyrażnie gorszą jakość obrazu - za mało instensywne kolory i wogóle cały obraz taki rozmazany. Większość moich znajomych posiada również samsungi z seri syncmaster i każdy bardzo te monitory chwali. Ja bardzo zaufałem tej firmie i teraz jak miałbym kupować panel lcd to na 90% wybrałbym jakiegos samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem uzywana IIyama vision master pro 452 i ja p*&%% ostrość idealna, kolorki bardzo ladne!, odświeżania troche niskie ale 85Hz mi starcza

Gratuluje udanego zakupu i wyboruSam mam IIyame Vision Master 1404 17 CRT i jestem z niej niezmiernie zadowolony,a co najważniejsze monitory te trzymają swoje parametry na długie lata.Sam przymierzam się do kupna monitorka ale 21CRT ,mam nadzieje że i mi się poszczęści Pozdro :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...