Skocz do zawartości
obiboqs

Markowe Komputery (...)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam w posaidaniu (dość leciwy) komputer Compaq Deskpro EN P550.

 

Problem w tym, że komputer nie rusza. Nabyłem go "gołego" - tylko z płytą główną i procesorem.

 

Procesor jest fabryczny - tzn. od początku pracował w tym komputerze (Intel Pentium III 550MHz). Inne podzespoły musiałem dołożyć.

 

No i teraz moje pytanie: Czy jeśli chodzi o pamięć jak i kartę graficzną, to czy muszą być one jakieś "specjalne"? Bo jak włączam komputer po prostu nie zapala monitor, a głośniczek systemowy piszczy. Pytam, bo miałem do czynienia jakiś czas temu z antycznym modelem komputera Compaq - był to komputer klasy 486. Nabylem go razem z fabryczną pamięcią. Lecz kiedy chcialem włożyć pamięć inną niż fabryczną okazywało się, że komputer wykazuje podobne objawy.

 

Tak więc czy do tego komputera musi być jakaś specjalna pamięć? I podobne pytanie odnośnie karty graficznej - czy musi być ona kompatybilna z tym komputerem w sensie takim, że nie wszystkie karty pod ten port owy komputer obsługuje?

 

I dlaczego w komputerze klasy 486 dzialo się tak a nie inaczej? W "składakach" klasy 486 można było włożyć dowolną pamięć, jednak komputery markowe miały zawsze jakieś anomalia - ale co jest tego przyczyną>?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze swojego doswiadczenia z HP - dokupilem ramu 256 sdr 100mhz (mial 128) dzialal z jedna koscia albo druga - nigdy z obiema na raz (o kosciach 133@100mhz nawet nie chcial slyszec)

grafika: byla jakas riva, kupilem nowa (gf2ti4200 bodaj taka) i wykrywal mi ze karta ma 16MB (albo 12, dobrze nie pamietam) pamieci a mial a 32 - wycieczka do sklepu z kompem i udalo sie dobrac karte (chyba sposrod 4 lub 5) poprawnie rozpoznawalna

 

a poza tym cechowal sie stabilnoscia jak skala(mialem go ~3 lata i na palcach jednej reki moge policzyc ile razy mi sie zawiesil na systemach win98 i ME - nie posiadal nawet przycisku reset :lol: ), glosnym zasilaczem i totalna odpornoscia na oc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... No tak (...). Nieciekawie. Ja mam na razie 32MB PC100 (takie testowe kosteczki) i nie zagłębialem się zbytnio w kombinacje nimi (wszystkie są niemal identyczne i pochodzą z IBM`ów).

 

Co do RAM`ów - jakbym kupił ram od innego compaq`a to byłoby dobrze? Może jakieś szczególne cechy odpowiadają za tego typu "zdarzenia"?

 

Co do kart graficznych - niestety nie mam tak dużych możliwości - z kart testowych na agp2 mam tylko ATI Rage IIC 2MB (:lol:), Matrox MGA Mystique 4MB i S3 Savage4 8MB (która niestety nie mieści się ze względu na gabaryty). No i sam fakt że chciałbym dokupić do niego kartę na Allegro jest potwierdzeniem tego, że trudno byloby sprawdzać ileśtam kart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dell dimension 8100 i nic nie mozna z nim zrobic ( po za wymiana procka),na dodatek ma rambusy... kosztowne z lekka :)

plyta jest na zubozona- puste miejsca po zworkach i innych elementach;

 

co do pamieci , to podobny problem mam w fujitsu-siemens scenicT- zadne, po za oryginalami nie chca chodzic+ O mozliwosci o/c,w biosie jest tylko info,nic wiecej...hehe;

 

do dell'a i kompow skt423 mozna dostac przejsciowke na skt478, wiec jest jakas mozliwosc rozbudowy(do 2.8ghzPIV).

 

 

 

edit: wazne jest ,jakie sa pamieci- jedno-,czy dwustronne; fujitsu lyka jedynie jednostronne:(

Edytowane przez clockwork_orange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...