Skocz do zawartości
soppel

Jaki Dysk Kupic ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

moj Asus posiada dysk 60GB, ale 4200 rpm. Pojemnosc jest prawie wystarczajaca. Ale ta predkosc :(

Dlatego zastanawia sie nad kupnem szybszego dysku. Przy okazji mozna troche pojemnosc powiekszyc.

Mysle ze dysk 80GB (ewentualnie 100GB) wystarczylby.

Tylko teraz pytania, 5400 czy 7200 rpm?? I jaka firma ??

Do stacjonarki zawsze lubilem dyski WD. Ale nie wiem czy przy dyskach 2,5" tez tak dobrze sie sprawdza.

Polecicie cosik ??

 

Pozdrawiam

Jacek

Edytowane przez soppel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z przedmówcą. Seagate Momentus 5400.3, szybki i cichy. Mam ten dysk od 5 miesięcy i sprawuje się znakomicie. Dla moich potrzeb 80GB w zupełności wystarcza.

Jeśli chodzi o dyski 7200, to wystrzegaj się Hitachi. Testy pokazują, że są głośne..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na temat dysków WD. Kolega w sklepie powiedział mi ze najwięcej tych dysków sprzedają.

Polecił mi dysk HDD CAVIAR SCORPIO 80GB 2.5" (WD800VE) 8MB CACHE!

Co wy na to ?

 

Macie jakieś stronki z wynikami testów ??

Pozdrawiam.

Edytowane przez soppel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaden 5400 nie jest jak narazie szybszy od 7200. Czy roznica jest odczuwalna? Zalezy od tego co robisz.

Wazniejszy od predkosci jest jak dla mnie czas dostepu, a ten dla 7200 jest oczywiscie mniejszy - lepszy.

W lapku dochodzi jeszcze kwestia zwiekszonego zuzycia baterii (do 20min) na 7200, a przy tym wyzsze wydzielanie ciepla. Co do gloscnosci, nie zgodze sie ze 7200 sa glosniejsze, bo to zalezy od wielu czynnikow.

Na Twoim miejscu bralbym momentusa z zapisem prostopadlym 5400 - gwarancja na 5 lat, czyli sprzedasz za jakis czas bez wiekszego ryzyka. Warto tez miec 1GB RAM, co by za czesto nie korzystac ze swapa.

 

Sprawdz tez moze w swoim 4200 czy nie masz wlaczonego acoustic management itp. To rowniez potrafi zabic cenna wydajnosc, ktorej w 4200 na prozno szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...