Skocz do zawartości
P3ch

Dwie Nocki I Dalej Nic Sisraid Nie Można Skopiować

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów z wielu nieudanych prób w akcie desperacji już jestem zmuszony prosić was o pomoc.

mam tutaj takiego tyfusa przez którego mi włosy wypadaja już z głowy

 

Mianowicie chodzi o to ze przyniesła mi koleżanka komputer ponieważ jej dysk jej cały czas świecił.

Owszem masa trojanów i pare wirusów komputer działał od samego poczatku od przywiezienia go z angli ( tak tłumaczy )

Ok więc ja format i ogień z koksem ( dysk S-ATA 160 Maxtora ) Normalne pobrałem sterowniki z strony producenta Jetway ( firma osobiście mi mało znana ) Soc 754 jest na niej Athlon 3000.

 

Zabieram sie do instalacji wkładam wina F6 przy instalacji aby zainstalować sterowniki do S-ATA elegancko mi dyski znalazł podzieliłem na partycje ( ponieważ dziewczyna miała 1 partycje 160 GB to troszke szkoda ) sformatowałem ( wolnym ) formatem nie szybkim , sformatowało i tutaj zaczeła sie jazda ( SISRAID.sys nie można skopiować ) Myśle ok wporzadku ( na stronie producenta bylo kilka wersji sterowników do S-ATA , sciągnołem zrobiłem dyskietke ( przy czym tam flopa nie ma to najpierw nagrałem na cd i przez nortona(norton comander ) wrzucilem na dyskietke ( moze to ma jakies znaczenie ) ) zabrałem sie do ponownej instalacji i znów to samo , sisraid.sys nie mozna skopiowac bylo tych wersji sterownika z 5 wiec nie bede pisal ile razy robilem wszystko od nowa ( jest opcja ponów próbe przy tym komunikacie ) wkładałem po kolei dyskietki z tymi sterownikami i na wszystkich to samo. Z Czym sie może to wiązać znalazłem na forach ( kurcze nie polskich że już ktoś miał ten sam problem ) Zapodam linki i bardzo bym prosil kogos jakby ktoś znał obcy jak dla mnie jezyczek dobrze o popatrzenie do tego ponieważ dla mnie tam nie ma wytlumaczenia.

 

Link 1 - Pisze coś tam o pamięciach wyciągałem na przemian ponieważ sa tam 2 kości i dalej to samo.

Link 2

 

z góry dzieki za jakakolwiek podpowiedz .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co to znaczy Odej = Odejmnij czy dodaj ten sterownik , jesli by mi mogł ktos powiedziec od czego zaczac bede to robil bo paniena mysli ze jej kompa zepsułem troche krzywca lapie na mnie ale wcale sie nie dziwie ladny lol z tym kompem 1 raz w zyciu mam taki manewr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny mogą być dwie

1. zwalona płytka z instalką xpeka -> rozwiązanie -> załatwić niezwaloną, najlepiej jak koledzy poradzili ze zintegrowanym SP2

2. zdupczona obsługa raida na złomie jetłeja -> rozwiązanie reset biosu zworką i wyłaczenie, jak sie da, rajda w biosie.

 

A jak nie pomoże to powiedz kumpeli, że nie jseteś Gandalf i códów nie zdziałasz :)

Edytowane przez brunneriusgreyna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś też miałem taki problem i jak się okazało przyczyną była płyta instalacyjna przerobiona przy pomocy nlite

 

jest tam taka opcja OEM Preinstall określa czy instalacja ma pobierać pliki z folderów dystrybucji ($OEM$).

jeśli tak należy pozostawić te opcje włączoną

Jednakże jeżeli wczytujesz sterowniki RAID/SATA z dyskietki za pomocą klawisza F6 musisz ją wyłączyć, w przeciwnym wypadku podczas wczytywania sterowników otrzymasz komunikat o uszkodzonym pliku sys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...