Skocz do zawartości
meehoo

Wybór Laptopa 12"

Rekomendowane odpowiedzi

Oo, wielkie dzięki za cenne info. Czasy całkiem przyzwoite, a masz przecież wypaśną konfigurację. Rezygnując z Core 2 Duo na rzecz Core Duo, mniej pamięci i mniejszy dysk może luźno dać jeszcze 15-20 min extra.

 

Mógłbyś jeszcze napisać jaką realną pojemność ma te akku ? Bo w pdf-ie jak zwykle F-S coś miesza...

Edytowane przez Larus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo, wielkie dzięki za cenne info. Czasy całkiem przyzwoite, a masz przecież wypaśną konfigurację. Rezygnując z Core 2 Duo na rzecz Core Duo, mniej pamięci i mniejszy dysk może luźno dać jeszcze 15-20 min extra.

 

Mógłbyś jeszcze napisać jaką realną pojemność ma te akku ? Bo w pdf-ie jak zwykle F-S coś miesza...

51840 mWh - zużycie przy taktowaniu 1Ghz, jasność średnia, włączone wifi - 18W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. A skąd ta wartość poboru mocy ?? To AC czy DC? Byłbyś w stanie sprawdzić ile da się minimum [W] wyciągnąć ?

to informacje z nhc, oczywiscie chodzi o DC :)

bez wifi - 12W

można by jeszcze sprawdzić czy z nhc da sie wiecej wycisnąc, ale chyba szkoda czasu, przecież chodzi o ~10min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie mówisz :) Bardzo dziękuję za te szczególiki, bardzo przydatne dla mnie - sporo to wifi żre :P Muszę przyznać, że ten V3205 zaczyna lądować na czele mojej małej listy notków...

 

Pozwolisz, że podpytam cię jeszcze ;) Mógłbyś wskazać jakieś większe kiksy/wady eksploatacyjne z perspektywy kilkumiesięcznego użytkowania tego notka ? Bo zalety myślę zawsze łatwo znaleźć, a wady to tylko użytkownik po czasie może powiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słusznie mówisz :) Bardzo dziękuję za te szczególiki, bardzo przydatne dla mnie - sporo to wifi żre :P Muszę przyznać, że ten V3205 zaczyna lądować na czele mojej małej listy notków...

 

Pozwolisz, że podpytam cię jeszcze ;) Mógłbyś wskazać jakieś większe kiksy/wady eksploatacyjne z perspektywy kilkumiesięcznego użytkowania tego notka ? Bo zalety myślę zawsze łatwo znaleźć, a wady to tylko użytkownik po czasie może powiedzieć...

Pisałem już o tym, ale się powtórzę:

 

1. Shifty za małe

2. Czujnik światła źle umieszczony

3. Lapek grzeje się z prawej strony na dole (HDD)

4. Przycisk do DVD trochę za mały i źle umiejscowiony (ciężko go trafić jak jest ciemno)

5. Opcja zwalniania wiatraków to chyba chwyt marektingowy, bo nie zauważyłem różnicy z włączoną tą opcją

6. Nic więcej nie przychodzi mi do głowy -> zalety: jakość wykonania, jasna matryca, wyposażenie, mobilność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest, to już wyczytałem w wątku. Dzięki za odpowiedź. Cieszy, że po tym czasie nie wyszły jakieś inne gorsze sprawy... Thx za info.

Zrobiłem mały test:

 

Wifi - wyłączone

Jasność - minimum

Profil zasilania nhc - max. battery

 

czas pracy na baterii UWAGA - 5.10h - zużycie prądu 9W

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok! :o Kusisz, oj kusisz :D Gdyby nie to lusterko-matryca pewnie już by był mój, a tak ciągle się waham...

Edytowane przez Larus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szok! :o Kusisz, oj kusisz :D Gdyby nie to lusterko-matryca pewnie już by był mój, a tak ciągle się waham...

Dodam jeszcze coś odnośnie poprzedniego posta:

 

Narazie nie mogę dojść dlaczego zużycie prądu skacze pomiędzy 7-12W gdy ustawie profil na max. battery (z reguły ma 9W), jednak przy zużyciu 7W (takie też ma ale chwilowe) nhc wylicza czas pracy 6h (w czasie skoków wentylator nie chodzi, wygląda na to że to dysk lub grafika - jeszcze nie wiem jak to sprawdzić i ustawić na stałe na min. wtedy może wynik będzie lepszy - a takiego wyniku to sam się nie spodziewałem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że to dość podejrzana sprawa. Rozbieżność 5W to ogromna wartość w świecie laptopów. Może to błąd programu ?

 

Może napięcie na procku jakoś się zwiększa niepotrzebnie ? Może podświetlenie matrycy pracuje nieregularnie ? Czy przy większym poborze prądu (koło tych 15W powiedzmy) też występują takie wahania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napięcie na procku jakoś się zwiększa niepotrzebnie ?

Byłeś blisko, zrobiłem kilka dodatkowych testów i mam, to nie napięcie ale pobór prądu (A) przez procesor, na załączonym niżej obrazku doskonale widać jak się sprawa ma:

 

Dołączona grafika

 

Poniżej natomist test zużycia podczas 1 godziny pracy z parametrami jak poniżej:

1. Matryca na min.

2. Wifi wyłączone

3. Taktowanie procesora 1Ghz

4. Napięcie procesora 0,95 V

 

Temperatura oscylowała w granicach 39-46, wentylator włącza się przy 60 więc podczas godziny pracy nie włączył się ani razu, zużycie prądu skacze w zależności od obciążenia procesora (średnio ma 9W)

 

Dołączona grafika

 

EDIT: mała, a właściwie duża uwaga dla planujących kupić ten model

Na dworze zrobiło się cieplej i niestety ma to wpływ na lapka, zauważyłem że zaczął się mocniej grzać i trzymanie go na kolanach już odpada - trzeba pomyśleć nad podkładką chłodzącą, w związku z tym wentylator też zaczął się częściej włączać

Edytowane przez contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopisze sie do wątku zeby nie zakładać nowego bo szukam także 12" ale w mniejszym przedziale cenowym i używke. Allegro jak najbardziej wchodzi w gre tak samo jak ebay szczegolnie w anglii bo kumpel niedlugo stamtad wraca wiec moglby cos kupić. Poszukuje cos do 2000 zł.

Komp jak najlżejszy i dobrze trzymajacy na baterii, bardzo wazne zeby był cichy i wentylator włączał się bardzo rzadko. Procek 1-1.4 GHz pewnie jakies P-M, dysk od 40 GB w góre, pamieć minimum 512, i nagrywarka DVD-RW. Napęd pewnie w stacji dokującej bo lapek ma być lekki wiec pewnie beznapedowiec. Mógłby mieć także wifi i bluetooth ale to już jako dodatek.

 

Na razie mam klika upatrzonych takich jak

 

Dell X1

Dell X300

Dell D400

Toshiba portege r100

jakis IBM X30, 31

 

macie jakies doświadczenia z tyki laptopami a moze cos innego polecicie?

 

Czy w takie cenie da sie upolować jakis z matryca o wiekszej rozdzielczości niż 1027x768? jakas panorama może?

 

Czy takie lapki wszystkie maja USB 2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje, że nie łamię żadnych zasad odkopując tak stary temat :)

Chciałem sobie zakupić jakiegoś używanego lapka z naciskiem na jego mobilność.

Jestem zadowolonym posiadaczem desktopa, który mi służy do wszystkiego, gdy jestem w domu. Lapka potrzebuje do noszenia na uczelnie. Przydaje się na nudnych wykładach. Często też mam jakieś przerwy w zajęciach, to można wtedy wykorzystać chwile wolnego do nadgonienia projektów :)

Dlatego zależy mi, żeby był dość lekki i długo działał na baterii. Mógłbym rozważyć zakup jakiejś większej baterii, tylko żeby taka była dostępna dla danego modelu. Może sobie wystawać troche poza laptopa - widziałem już takie wynalazki i wydaje mi się, że to całkiem fajny kompromis. Ale nie zawsze można kupić takie baterie do danego modelu.

Fajnie jakby lapek od razu też miał WiFi, ale w razie czego można kupić coś na PCMCIA (chyba, ze jest jakaś poważna wada takiego rozwiązania?).

Podobaja mi sie lapki z matryca 12". To, że zazwyczaj nie maja zadnego napedu kompletnie mi nie przeszkadza - i tak rzadko uzywam.

Co do procków to raczej przy moich ograniczeniach finansowych chyba max. to bedzie jakis Pentium M ok. 1,5GHz.

Pamieci to min. 512mb ddr. Jak w przyszlosci bedzie mozna dorzucic druga kosc 512mb albo chociaz wymienic na 1gb to tez by bylo fajnie.

 

Najważniejsze - cena: w granicach 1000zł.

(mało, ale po krótkiej orientacji na Allegro wydaje mi się, że można już coś sensownego kupić za takie pieniądze)

 

Spodobaly mi sie takie modele:

Dell D400 (D410 juz raczej nie w tym budzecie)

IBM X31 (X40 p.w.)

Dell X300

HP NC4000 (NC4010 - nie wiem za bardzo jaka jest różnica pomiędzi nimi)

 

Co o tym myślicie? Który byście wybrali? Może jakieś inne propozycje?

Edytowane przez bitrut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :)

Zamierzam kupić laptopa za nieco ponad 3000zł. Ma być mały (12-13 cali) i mieć dobry procek. Przeglądałem troche ofert i znalazłem macbooka:

http://notebooki.pl/notebook/pokaz-od-skapiec/16805/

Procek imo dość dobry, ramu wystarczająco, bateria chyba tez nie najgorsza... Ktoś mógłby coś o nim powiedzieć? Jak sie sprawuje, etc:)

Znalazłem jeszcze FS V3205, troche tańszy i słabszy procek. Co lepiej brać? Z applem nie będzie problemów, jeśli będe chciał dołożyć ramu lub zmienić dysk? No i jeszcze żeby były sterowniki dla linuksa :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka :)

Zamierzam kupić laptopa za nieco ponad 3000zł. Ma być mały (12-13 cali) i mieć dobry procek. Przeglądałem troche ofert i znalazłem macbooka:

http://notebooki.pl/notebook/pokaz-od-skapiec/16805/

Procek imo dość dobry, ramu wystarczająco, bateria chyba tez nie najgorsza... Ktoś mógłby coś o nim powiedzieć? Jak sie sprawuje, etc:)

Znalazłem jeszcze FS V3205, troche tańszy i słabszy procek. Co lepiej brać? Z applem nie będzie problemów, jeśli będe chciał dołożyć ramu lub zmienić dysk? No i jeszcze żeby były sterowniki dla linuksa :rolleyes:

Design tego laptopa, to imo ferrari enzo laptopow. Jesli natomiast chodzi o wykonaniu, tutaj mozna sie troche doczepic. Ludzie, nie wszyscy, ale niektorzy - skarza sie na zolkniecia obudowy w niektorych miejscach. Odpadajace gumki amortyzujace ekran z klawiatura przy zamykaniu oraz tego typu sprawy. Sa tez atuty w postaci:

- klawiatury, ktora jest prawdopodobnie jedna z najlepszych w ogole stosowanych w laptopach (wg. mojej opini).

- magnetyczna wtyczka do ladowarki

- sprzet generalnie wolno sie stazeje

 

Sam system zrywa beret, swietnie przemyslany. Praktycznie bezawaryjny - przez to dla niektorych moze wydac sie az nazbyt prosty. Nie ma reinstalacji co miesiac.

 

 

Z dolozeniem ramu nie bedzie problemu, samemu bez straty gwarancji mozna zalatwic ta sprawe.

 

 

Jesli chodzi o linuxa, tutaj moze byc roznie, bardzo roznie. Raczej nie nastawial bym sie na kupno macbooka i instalacji na nim linuxa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak z ceną tego macbooka? To jest jakaś okazja, czy ma jakieś słabe podzespoły? :> Inne z prockiem 1,8GHz widziałem po ponad 4tys. a ten ma 2GHz i kosztuje 3tys :>

 

-- edit --

wybór padł na apple'a :) zobaczymy co z tego wyjdzie, mam nadzieje, że będe zadowolony :)

Edytowane przez DiJo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...