Skocz do zawartości
dj_kamciu

Co Się Dzieje Z Moimi Pamięciami?

Rekomendowane odpowiedzi

Mój komp wygląda m/w tak:

CPU: AMD Athlon XP-Mobile 2500+ Barton with Pentagram Freezone QVC-100 Cu+ (chwilowo BOX'owy coolerek)

MoBo: EPoX EP-8RDA+ with Pentagram Freezone NP-40 Cu on NB and Original Cooler from NB on SB

RAM: 2x256MB DDRAM PC3200 CL3 Kingston Dual Channel

GPU: Gigabyte Ati Radeon 9550 128MB 128bit without Arctic Cooling VGA Silencer Rev.3

HDD: Samsung 160 GB 7200 obr/min 8MB cache PATA & Samsung 40 GB 5400 obr/min 5MB cache ATA

Napędy: LG DVD-ROM, LG CD-RW, Sony DVD-RW, FDD No-Name

Zasiła: Hiper HPU 4K580-MU V2 580W

Buda: Chieftec Dragon MiDi Tower Żółta(!!!) with 4x80mm Spire + Revoltec Fan Controler and AeroGate I by CoolerMaster

Neostrada TP 256kbp/s

Objawy zaczęły się kiedy zmieniłem proca z Ahtlona 2000+ Thoroughbread A który pracował z szyną 133MHz. Zmieniłem taktowanie szyny FSB do 166MHz czyli nominalnego procesora i zapuściłem Diablo II. Niestety komp się przycinał czego nie było przy 133MHz. Zjechałem z szyną do 133MHz i podwyższyłem mnożnik do 12,5 (nie wiem czemu ale poowyżej 12,5 płyta mówi coś o "overclocked fail"). Wszystko stablinie. Przy szynie FSB 200Mhz i niższym mnożniku komp wiesza się po 5 minutach gry w Diablo II. Zaniepokojony zrobiłem testy GoldMEM'em i SuperPI. Oto wyniki:

-GoldMEM 200MHz x 8

Dołączona grafika

Na początku wszystko OK

Dołączona grafika

Ale później wywala byka na 122 teście

Dołączona grafika

-GoldMEM 166MHz x 10

Dołączona grafika

I znów na początku wszystko jest OK

Dołączona grafika

I znowu byk na ok 122 teście

Dołączona grafika

-GoldMEM 133MHz x 11

Dołączona grafika

Przez cały czas wszystko OK

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niestety nie mam zdjęcia jak zaczął od nowa ale po ok 50 min przeszedł do ponownego testowania. Nie czekałem kilka godzin na wielokrotne powtarzanie testu.

Na koniec zrobiłem jeszcze test SuperPI:

Dołączona grafika

Proszę o pomoc/diagnozę/sugestię co zrobic. Kości są na wieczystej gwarancji, ale nie wiem gdzie je moge wysłac.

Podaję jeszcze oznaczenia z pudełka:

KVR400X64C3AK2/512

Edytowane przez dj_kamciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza że jeśli do pracy na ustawieniach podawanych przez producenta konieczne jest zwiększenie napięcia powyżej nominalnego to pamięci są uszkodzone? I podlegają wymianie gwarancyjnej? Pytam dlatego że jak mi przyjdzie copper shim to postaram się wyciągnąc z nich jeszcze pare dodatkowych MHz.

//

Niestety, prz napięciu 2,77V (nie mam zdjęc) i 2,9V dzieje się to samo:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

// #2

Kierując się opracowaniem o podkręcaniu pamięci _Vip_'a zmieniłem wartośc CAS do 2,5 i testowałem MemTestem, podniosłem też napięcie do 2,9V co niestety przyniosło skutek równy zeru. Zarówno 200MHz FSB i 2,5 CAS jak i 200MHz FSB i 3 CAS oraz 166MHz FSB i 2,5 CAS zakończyły się masą błędówco ilustrują poniższe fotki. Dodam jeszcze że ostatnio próbowłałen odpalic na tym sprzęcie (z tylko jedną kością w banku) Athlona XP (2000+ Thoroughbread A) z 18 tyg 2004 z połączonymi mostkami L1. Czy mogło to miec związek z uszkodzeniem jednego z modułów/niestabilnością jego pracy/powodem do uchylenia się od gwarancji Kingstona? Zdecydowałem że zrobię jeszcze jutro testy z jedną kością w banku i postaram się załatwic jakieś zamienniki żeby miec pewnośc że to pamięc. A wtedy wysyłam je i niech mi przyślą nowe.

 

200MHz CAS 3

Dołączona grafika

200MHz CAS 2,5

Dołączona grafika

166MHz CAS 2,5

Dołączona grafika

 

//#3

No i wszystko jasne - padła jedna z kości. Do tego jej padanie cały czas postępowało. Kiedy w banku jest tylko sprawna kośc wszystko w pełni działa, SpuerPI i MemTest przechodzą bez problemu 11x200MHz. Mówię że choroba kości postępuje gdyż wcześniej udało mi się zrobic Super PI 9,5x200MHz z dwoma kościami a teraz z tymi samymi ustawieniami winda wali bluescreenami. Pozdrawiam ;].

 

Oczywiście jeszcze dokumentacja: Super PI 32M

Dołączona grafika

i SuperPI 16M

Dołączona grafika

Edytowane przez dj_kamciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...