Skocz do zawartości
mavericq

Blad Podczas Uruchamiania Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Co jakis czas podczas uruchamiania komputera pojawia sie blad : 0251 System COMS checksum bad - default conf. used

Laptopa mam od miesiaca, bios nie byl aktualizowany. Komunikat ten nie zawsze sie pojawia, czym to jest spowodowane ?

 

Toshiba Tecra A7 202

 

Pozdrawiam

Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby ktos ci wgral jakiegos lewego biosa i suma kontrolna sie nie zgadzala. Ale moze sie myle.

To raczej malo prawdopodobne, komputer byl oryginalnie zapakowany i zaplombowany... Ciekawi mnie to dlaczego za kazdym razem nie pokazuje tego bledu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wejdz do biosu i zresetuj ustawienia( na default), następnie wyjdź z zapisaniem zmian. Po restarcie pustawiaj sobie ustawienia jak chcesz. Powinno pomóc

Edytowane przez L.Asten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote

Witam

 

Co jakis czas podczas uruchamiania komputera pojawia sie blad : 0251 System COMS checksum bad - default conf. used

Laptopa mam od miesiaca, bios nie byl aktualizowany. Komunikat ten nie zawsze sie pojawia, czym to jest spowodowane ?

 

Toshiba Tecra A7 202

 

Pozdrawiam

Andrzej

 

Też mam Tecre A7 i wgrany BIOS wersja 2.0 i dwa razy pojawił mi się ten komunikat po włączeniu lapka, we wcześniejszej wersji biosu 1.8 nigdy nie miałem tego komunikatu więc podejrzewam że po prostu ta wersja ma źle wyliczoną sume kontrolną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...