Skocz do zawartości
andixad

Ip A Kaspersky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

 

Mam Kaspersky'ego 6.0, w którym nie wiem gdzie ustawić 'tryb ukrycia'. Domyślnie niby jest tak, że Kaspersky'i używa jakąś 'Maskę podsieci' > 255.255.255.255. Jakie to ma zadanie. W Start|Uruchom wpisałem: cmd /k ipconfig i mi wyświetliło moje IP, maskę sieci oraz bramkę domyślną, która ma takie samo IP jak moje. :?

post-114112-1164822112_thumb.jpg

Mam pytanie czy moje IP jest widoczne w sieci w takim ustawieniu, gdzie ew. w Kasperskim są ustawienia tych parametrów? Proszę o odpowiedź.

Edytowane przez andixad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczenie = tryb ukrycia. Komp nie będzie odpowiadał na pingi i skanowanie portów. Czyli włamywacz nie będzie mógł stwierdzić, że "ktoś tam jest".

Tak, rozumiem to, tylko jak moge sie dowiedziec ze moje IP jest maskowane. Czy wynika to z tego mojego screena..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje IP nie jest maskowane. Wszystkie serwery z którymi sam się łączysz znają twoje IP (chyba że siedziałbyś za NATem). Inaczej się nie da. To chodzi tylko uniemożliwienie wykryciycia przez komputery, z którymi się nie połączyłeś.

Skuteczność zapory możesz sprawdzić, na różnych skanujących serwisach. Np. Shields UP!. Oczywiście serwer pozna twoje IP, bo sam tam wchodzisz, ale potem przeprowadza testy skanowania portów i ci mówi, czy jesteś widzialny, czy nie. Klikasz Proceed i All Service Ports

Jeśli chodzi ci o to, by nawet ci, z którymi się łączysz, nie znali twojego prawdziwego IP musisz korzystać z serwera proxy.

Edytowane przez MariuszDW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest bezpiecznie. Prawie wszystko masz na niebiesko, co oznacza że twój komp odpowiada na próby zewnętrznych połączeń komuniaktem "port zamknięty". Tym samym komputer skanujący uzyskuje potwierdzenie, że "ty tam jesteś". Twój komp nie powinien wogóle odpowiadać.

Komentarz do sytuacji masz na stronce po wykonaniu testu.

Dziwny wynik. Siedzisz za routerem, czy mieszałeś w ustawieniach KIS?

U mnie np. ten test nie przechodzi, bo teraz mam router/modem LiveBox i chociaż nie odpowiada na skanowanie portów, to odpowiada na pingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam net z kablówkie, z modemikiem motoroli. Ustwawiłem wszystko na standardowe i terz niebiesko, bawiłem sie w róznych ustawieniach przywruciłem standardowe i terz przechodzi :/ co zrobic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po skanowaniu ip jest taki sam jak ten pokazywany przez ShieldsUp. Ale na 1 stronce pisze :

The text below might uniquely

identify you on the Internet

Your Internet connection's IP address is uniquely associated with the following "machine name":

c72-129.icpnet.pl

 

A ja mam neta z icp :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2409241[/snapback]

Gdzie to zmienić właśnie bo tego nie kumam :cry:

 

jak ustawić " wysoki poziom bezpieczeństwa"??

A masz Kaspersky anty virus czy internet security?

 

Zaporę Windowsa masz mieć ZAWSZE wyłączoną. Masz KIS.

Wyłącz zaporę windows i włącz zaporę KIS. Tak ma być i taki zrób test.

No tak cały czas miałem ustawione, i ten screen co dałem jest na takich ustawieniach.

Pozatym jak zainstalowałem kerio (nic w niem nie ustawiałem ale firewall był włonczony i po skanowaniu wszystko na zielono było. Lepiej jak na niebiesko jest ?

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc po wyłonczeniu kasperskego i włonczeniu kerio mam wszytko na zielono, ale czemu kis niedział

http://img179.imageshack.us/my.php?image=beztytuuac1.jpg

Odezwij sie na gg to pogadamy, bedzie szybciej.

1449307

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...