Skocz do zawartości
andixad

C++ ćwiczenia.

Rekomendowane odpowiedzi

Można to jakoś skrócić?

#include <iostream>using namespace std;int main(){	int a;	int b;	int c;	cout<<"Program sprawdza czy podane wartosci mogą byc bokami trojkata.\n\n";	cout<<"Podaj boki 3 boki trojkata:\n";	cin>>a;	cin>>b;	cin>>c;	if ((a>b)&& (a>c))	{				if (a<(b+c))				cout<<"Z podanych wartosci mozna zbudowac trojkat.\n";				else				cout<<"Z podanych wartosci nie mozna zbudowac trojkata.\n";		}	if ((b>a)&& (b>c))  	{				if (b<(a+c))				cout<<"Z podanych wartosci mozna zbudowac trojkat.\n";				else				cout<<"Z podanych wartosci nie mozna zbudowac trojkata.\n";		}	if ((c>b)&& (c>a))  	{				if (c<(b+a))				cout<<"Z podanych wartosci mozna zbudowac trojkat.\n";				else				cout<<"Z podanych wartosci nie mozna zbudowac trojkata.\n";   	}	cout<<endl;	system("pause");		return 0;}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobna na 1 rzut oka ale im dalej sie w nią wgłębia tym coraz wiecej różnic wychodzi.

Teoretycznie jej celem było być uproszczoną wersją c++ i tak defacto było przez jakiś czas ale teraz to już jest wg. mnie troche chory język.

chory to mało powiedziane :).. mi tam wskaźników brakuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie skonczcie z tymi wskaznikami, referencja, szybkie kodowanie, java jest naprawde sliczna :) . Jedyny minus moim zdaniem to to, ze szablony nie moga otrzymywac typow prymitywnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wezcie skonczcie z tymi wskaznikami, referencja, szybkie kodowanie, java jest naprawde sliczna :) . Jedyny minus moim zdaniem to to, ze szablony nie moga otrzymywac typow prymitywnych.

E tam takie narzakanie z obowiązku ? Wszystkie typy prymitywne mają opakowania w obiekty .

 

PS:I proszę nie zwalać tych problemów na jężyk bo on tu jest najmniej winny a na autora topicu nieświadomego że jeśli zabieramy sie za coś na ostatnią chwilę to jest trudniej i zajmuje to w sumie więcej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No twój post dobitnie potiwerdza że java to chory język. Posiada wręcz pedalską ilość słów kluczowych. Duże aplikacje pisze sie w tym szybko ale są koszmarnie powolne.

Coś za coś jak to się mówi. Java, jest o tyle lepsza czasami, że można ją zaadoptować na wiele platform.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tym seksem analnym od zawsze mnie dobijalo, uwazam to za wielce glupie. Niemniej, wiem o tym, ze kazdy typ prymitywny mozna obudowac, ot sam przed chwila zbudowalem Vectora od Integerow ;] .

Edytowane przez MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne pod temat

 

jak miałby wygladać programik liczacy szereg

 

(1+x)^1/3 = 1 + (1/3)x - (1*2/3*6)x^2 + (1*2*5/3*6*9)x^3 - (1*2*5*8/3*6*9*12)x^4 .......

|x|<1

 

niemam pomysłu jak zapisać warunek liczący ten szereg

nie można uzyć math

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja sie podepne pod temat

 

jak miałby wygladać programik liczacy szereg

 

(1+x)^1/3 = 1 + (1/3)x - (1*2/3*6)x^2 + (1*2*5/3*6*9)x^3 - (1*2*5*8/3*6*9*12)x^4 .......

|x|<1

 

niemam pomysłu jak zapisać warunek liczący ten szereg

nie można uzyć math

Najprościej iteracyjnie. Masz główną pętnę obsługującą 'n' a potem dodajesz te co obsługują przybywanie liczb w mianowniku i liczniku tego ilorazu i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najprościej iteracyjnie. Masz główną pętnę obsługującą 'n' a potem dodajesz te co obsługują przybywanie liczb w mianowniku i liczniku tego ilorazu i gotowe.

dla mianownika to chyba wiem jak to zrobic , gorzej z licznikiem bo tam jest 1*2*5*8, i nie do końca wiem w jaki sposób te liczby wzrastają :/

 

jesli mozesz napisz jak powinien wygladać fragment kodu znajdujący sie w pętli

 

jak napisac aby program zwracał określoną przez użytkownika liczbe miejsc po przecinku

 

pozatym jestem poczatkujacy wiec prosił bym troche jaśniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...