Skocz do zawartości
mebone

Restart Kompa Przy Wlaczaniu Sie Gier I 3marka.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem z restartowaniem się komputera przy włączaniu się gier i 3 marka. Wcześniej miałem inną płytę główną (K7VZA i sdramy),zasilacz modecom i miałem to samo, teraz mam K7S5A z DRR,zasilacz codegen 400w i tez to mam , możliwe ze mam uszkodzony procesor?? (athlon 1200mhz , zauważyłem ze odkruszył mu się kawałek rdzenia). W czasie restartu pojawia się niebieski ekran , niestety nie napisze co tam jest napisane bo pojawia się na ułamek sekundy. CO JEST PRZYCZYNA TYCH KOMPLIKACJI?????

 

 

System to windows 2000 , zauważyłem ze temperatura procesora jest bardzo wysoka-64*C (kiedyś było 34-40*C)

Edytowane przez mebone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to mozliwe to przetestuj inna karte graficzna. sprawdz tez czy problem wystepuje przy programach zuzywajacych tylko procka (super pi), bo temp faktycznie jest nieprzyjemnie wysoka... na poczatek moglbys wymienic paste termoprzewodzaca (na co najmniej arctic silver 5) i upewnic sie, ze radiator nie jest zakurzony. zobacz tez czy dziala chlodzenie przy grafice.

 

btw. nie kupuj wiecej zasilaczy codegena - one bardzo czesto sa powodem komplikacji... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymień jak najszybciej ten zasilacz na coś innego (nie Codegen/Procomp/Tracer/Megabajt/ColosIT itd.). Wymień lub wyczyść jak najszybciej coolerek CPU, bo temperaturę masz zdecydowanie za dużą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dałem nowa paste i temperatura spadła o 10*C czyli ma teraz od 51 do 53*C , mam juz przyczynę restartów byla to karta graficzna . dalem teraz rive tnt2 i dziala. Wczesniej mialem radeona 9250 128/128. Nie da sie jej naprawić?? moze mam zle zainstalowne sterowniki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam juz przyczynę restartów byla to karta graficzna . Nie da sie jej naprawić?? moze mam zle zainstalowne sterowniki ??

jesli chlodzenie (na gpu) dziala dobrze i karta ma prawidlowa temperature to moze byc albo jakis konflikt sprzetowy, albo karta jest po prostu uszkodzona :/ sterowniki oczywiscie tez sprobuj wymienic (+ bios na plycie glownej). na stronie ati jest narzedzie do deinstalacji sterownikow. mozesz jeszcze nalozyc paste na grafike, a jak to nie pomoze - zanies karte do kumpla. jesli u niego tez beda restarty to pozostaje serwis (gwarancji juz pewnie nie ma?)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcesor się za bardzo grzeje z powodu słabego coolerka lub ukruszonego rdzenia. Rive TNT2 jest dużo mniej energożerną kartą i dlatego znikły kłopoty z restartami. Spróbuj na jakimś porządnym zasilaczu (nie Codegen/Procomp/Tracer/Megabajt/ColosIT itd.) - powinno pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porcesor się za bardzo grzeje z powodu słabego coolerka lub ukruszonego rdzenia.

wcale nie musi dlatego, widząc 1200mhz to zapewne Thunderbird, czyli grzałka,której 60, a nawet 70*C nie straszne, więc jego wyniki nie są złe.

Co do restartów to może rzeczywiście zasiłka ledwo dyszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym athlonie mam zalozony duzy radiator arctic z wentylatorem 8 na 8 cm i predkoscia ok 3000. (speed fan pokazuje mi 2909). Sprobuje jeszcze na innym zasilaczu puscic ta karte.Dziekuje bardzo za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja stawiam tu zasiłke(o ile tak można nazwać codegena) po zmianie grafy ok bo riva ssie sporo mniej niż ten 9250 więc pierwsze co sprawdź to weź od kogoś porządny zasilacz i niepatrz na ilość watt tylko na firmę lub/i wage zasilacza!(ostatnio u panny na codegenie 300w w idle +12v szalał do 10.90 i dziwić się że tatuś niemoże google earth odpalić<lol>)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to Ci w zupełności wystarczy http://www.allegro.pl/item146158982_mega_n...2x_sata_pc.html i jeszcze mu mocy zostanie :)

 

a jak chcesz z 2letnią gwarą to bierz tego: http://www.allegro.pl/item144013555_zasila...2_lata_gw_.html

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem kiedys modecoma ktory kosztowal w granicach 70zl po 3 miesiacach padl. Boje sie ze ten FORTRON tez padnie :-| . Chyba wole doplacic i miec spokoj. Jak macie inne zdanie na temat Fortrona to piszcie. Aha jeszcze mam zamiar dac dwa dodatkowe wentylatory do obudowy zeby zrobic przewiew moze temperatura procka bedzie nizsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie litości, nie mówie Ci że masz kupić feela (bo to co CI padło to feel a nie pełny modecom), colorshita, elo pro tracerta, czy mustanga z dzikiej doliny :mur:

 

 

poczytaj sobie trochę o fortronach:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...;hl=FORTRON+350

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=Searc...lite=%2Bfortron

szukajka do czegoś służy :mur:

Edytowane przez przemekbydgoszcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to co :D ze ma tylko 6 miechow a ja jestem na 70% przekonany ze to wina zasilki ;) :wink:

no ja nie mam nic przeciwko wymianie zasilacza ;p tyle, ze chief bedzie chyba lepszym rozwiazaniem. tym bardziej, ze wspomniany procek: a) moze byc uszkodzony b) ma juz kilka lat; mozliwe zatem, ze np. za rok bedzie jakas modernizacja. pewnie na jakies c2d... mysle zatem, ze lepiej kupic raz, a dobrze :)

 

PS. oczywiscie nie chce tu obrazac fanow Fortrona, ale melbone wspomnial, ze mialby kase na chiefa...

Edytowane przez Kacper86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba zdecyduje się na tego fortrona 400w albo 350w(on chyba jest dwu liniowy przy 12V)

bierz koniecznie 350W - jest lepszy, bo ma podwójną 12 :) nawet z c2d nie powinien mieć problemów, bo te procki są dość oszczędne w Waty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ktory fortron bardziej przyda sie ?

350w i 3.3V---22.0A, +5V---21.0A, +12V---25.0A

czy

400w i

+3.3---28A, +5V---40A, +12V---15A

 

Moze konfiguracja mojego kompa cos pomoze:

K7s5a plus athlon 1200 ale w przszlym tygodniu bede mial Xp 2000+, dwa dyski twarde 20gb i 10gb, nagrywarka, dwie kosci 256 ddr, fdd, radeon 9250, karta muzyczna sound blaster oraz karta sieciowa. mam zamiar jeszcze dwa wentylatory do obudowy dokupic. Nie wiem co jest lepsze 25A przy 12v czy 28A przy 3,3V,40A przy 5V?? prosze o jakas podpowiedz. POZDRAWIAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz koniecznie 350W - jest lepszy, bo ma podwójną 12 nawet z c2d nie powinien mieć problemów, bo te procki są dość oszczędne w Waty

Tak, a na A1200, ECS i R9250 linia 5V zleci mu pod obciążeniem do 4,8V (albo niżej), a 12V poleci w kosmos, do takich wartości, że nawet codegen 350W będzie miał lepsze napięcia ;).

poniewaz?

Proponuję wejść do tematu o Fortronach i poczytać sobie 2 ostatnie strony... Naprawdę nie mam ochoty tłumaczyć po raz kolejny...

Mam pytanie ktory fortron bardziej przyda sie ?

350w i 3.3V---22.0A, +5V---21.0A, +12V---25.0A

czy

400w i

+3.3---28A, +5V---40A, +12V---15A

400W. Ewentualnie coś takiego:

http://allegro.pl/item147035216_zasilacz_a...al_fan_pfc.html

Alternatywa dla Fortronów - dużo ładniej wykonana, cichsza i z lepszym okablowaniem.

http://allegro.pl/item148269491_tsp_350w_a..._zlotowki_.html

http://allegro.pl/item148268970_tsp_350w_a..._zlotowki_.html

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, a na A1200, ECS i R9250 linia 5V zleci mu pod obciążeniem do 4,8V (albo niżej), a 12V poleci w kosmos, do takich wartości, że nawet codegen 350W będzie miał lepsze napięcia ;).

nie zwróciłem uwagi na konfig ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...