Skocz do zawartości
Bombay

Karty Graficzne Firmy Palit

Rekomendowane odpowiedzi

Otóż przeglądam allegro i sklepy internetowe i za kazdym razem wpadaja mi w oko karty graficzne firmy PALIT. Dlaczego? Oczywiscie dlatego ze sa sporo tansze od swoich odpowiednikow innych firm... W czym tkwi kruczek? Dlaczego sa tansze? A moze wszystko OK i mozna kupowac bez obaw? Chcialbym sie dowiedziec jakie sa Wasze opinie na temat kart tej firmy... Osobiscie rozgladam sie za czyms z przedzialu 7300GT/7600GS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit z pozoru wydaje się firmą mało znaną i produkującą komponenty słabej jakości - jednak tak nie jest. Wykupiła niedawno samego Gainwarda, to jednak o czymś świadczy. To, że ich produkty nie wyglądają za pięknie, nie znaczy, że są słabe - prawdopodobnie jesteś zainteresowany modelem 7600 GS DDR3 256 MB lub 7300 GT DDR3? Polecam tego pierwszego, bo już za 370 zł można mieć naprawdę świetną kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie chodzi mi o ten model:

http://allegro.pl/item147034631_palit_gefo...0mhz_sonic.html

Albo nawet ten:

http://allegro.pl/item144300218_palit_gefo..._620_1590_.html

 

Jak ma sie wydajnosc tych kart do Galaxy 7300GT 128 MB 1,4 Zalman?

Moge kupic tego Galaxy za 300 zł - uzywany 2 miesiace, z gwarancja, niepodkrecany. Co radzicie?

Edytowane przez Bombay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz na dłużej to kup tą: http://allegro.pl/item144300218_palit_gefo..._620_1590_.html

 

Jeśli chcesz zaoszczędzić, a pograć we wszystkie nowe gry to kup po prostu tego Galaxy 7300GT 128 MB 1,4 Zalman. Mam wersję non-Zalman i wszystkie gry działają bardzo dobrze, wcześniej miałem GF 6600 GT i teraz widzę różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem posiadaczem modelu 7300GT na DDR3 :) Do zakupu skusiły mnie właśnie pamiątki, choć po otworzeniu pudełka trochę się zdziwiłem - na kostkach widniał napis "Qimonda". Pierwszy raz widziałem coś takiego, lecz po odpaleniu RivaTunera wątpliwości przeszły bardzo szybko. 830MHz ze standardowych 500MHz robi wrażenie. Lekko niezadowalające może być OC G73'ki (w moim przypadku przyrost tylko 50MHz), pewnie jest to spowodowane zbyt malym napięciem - default to bodajże 1,15V, Galaxy karmi te gpu w swoich produktach 1,25V. Pencil-mod pewnie będzie pomocny.

 

Duży, czarny radiator bezgłośny w 2D, podczas gry jest już słyszalny. Maksymalna temperatura w stresie jaką zaobserwowałem to 49 stopni wg. VDOToola (dołączonego na płytce do karty).

 

Moim skromnym zdaniem bardzo opłacalny zakup :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Palita to ostatnio wyczytałem że jest on z głównych odbiorców nVidi troche mnie to dziwi może dlatego że w Polsce jakoś nie widać tych kart, osobiście sam posiadałem karte tego producenta i moge powiedzieć że po prostu mi służyła niezbyt duże o\c no ale za taką cene...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...