Skocz do zawartości
R_I_P_

Nietypowy Problem Z Acer Aspire 3682nwxmi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiec tak - mam problem z ktorym nie wiem jak sobie poradzic. Wujek kupil wczoraj w mm laptopa - model jak w tytule - mozna go zobaczyc m.in. tutaj: Linkzor - jak widac nie jest to specjalnei wysoki model. No ale do rzeczy :)

 

DO laptopa wujek dokupil win xp pro pl

 

I...

 

Instaluje sie wszystko ladnie i dziala tez ladnie do momentu wlozenia baterii.... Z wlozona bateria nie da sie ani zainstalowac windowsa (wiesza sie instalator) ani pracowac na juz zainstalowanym - wiesza sie zaraz po starcie tzn pokazuje pulpit, ikonki i freez. Jedyne co moge zrobic to zrestartowac go poprzez wyjecie baterii. Co zabawne.. w trybie awaryjnym dziala wszystko ok nawet z wlozona bateria...

Oczywiscie problem znika po wyjeciu baterii i pracy na zasilaczu O_o

 

Myslalem ze moze jest uszkodzony laptop/bateria...

Wiec zatargalem go dzisiaj do mm w poznaniu i dostalem od reki nowy.

Zadowolony przyszedlem do domu i... to samo ><

I Teraz sie zastanawiam.. czy w mm maja cala serie uszkodzonych laptopow czy ja nie potrafie czegos zrobic :/

Anyway.. bylbym wdzieczny za wszelkie pomysly/sugestie.

Edytowane przez R_I_P_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś na purepc pisał że musiał wymusić na samym początku instalki (w okolicach miejsca do podawania driverow do sata) że ma kompa acpi czy jak tam nazywa się to zaawansowane zarządzanie energią. Może to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś gdzieś na purepc pisał że musiał wymusić na samym początku instalki (w okolicach miejsca do podawania driverow do sata) że ma kompa acpi czy jak tam nazywa się to zaawansowane zarządzanie energią. Może to?

TAK :)

 

winny jest schemat zasilania

 

PROCEDURA:

1. więc zaczynamy od tego że instalujesz system z włożoną baterią

2. na początku instalacji (gdy wyświetla wciśnij F6) to dajesz F5 i tak przyciskasz az nie pojawi się menu [inne] następnie strzałką w góre zmieniasz na (jeżeli masz core duo to wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI, jesli Pentium M lub celeron to jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI)

3. nic nie piszesz o problemach z SATA więc albo masz sterowniki albo masz dysk ATA

 

pozdrawiam

contradanza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

R_I_P_ mozesz mi powiedziec co ci strzelilo do glowy ze instalowales windowsa z wyciagnieta bateria? Jestes chyba pierwszy w histori branzy ktory wymyslil cos takiego, chyba ze jak cos zle zrozumialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAK :)

 

winny jest schemat zasilania

 

PROCEDURA:

1. więc zaczynamy od tego że instalujesz system z włożoną baterią

2. na początku instalacji (gdy wyświetla wciśnij F6) to dajesz F5 i tak przyciskasz az nie pojawi się menu [inne] następnie strzałką w góre zmieniasz na (jeżeli masz core duo to wieloprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI, jesli Pentium M lub celeron to jednoprocesorowy komputer PC z interfejsem ACPI)

3. nic nie piszesz o problemach z SATA więc albo masz sterowniki albo masz dysk ATA

 

pozdrawiam

contradanza

Niestety nie pomoglo :/ CO zauwazylem za to.. ze wiesza sie instalator windowsa zawsze w tym samym miejscu - tj. tam gdzie wybieramy rodzaj klawiatury walute etc. DOchodzi do tego okna - zwis - i to taki ze wylaczyc go moge tylko wyjmujac baterie... Probowalem rowneiz zainstalowac win 98se - nawet sie instalator nie wlaczal tylko praktycznie od razu zwis. Na tym laptopie byl preinstalowany linux... zastanawia mnie czy testowali na nim prace tego laptopa...

Cos czuje kolejna wyprawe do mm dzisiaj i wymiane na lepszego laptopa z doplata pewnie...

 

R_I_P_ mozesz mi powiedziec co ci strzelilo do glowy ze instalowales windowsa z wyciagnieta bateria? Jestes chyba pierwszy w histori branzy ktory wymyslil cos takiego, chyba ze jak cos zle zrozumialem...

TAK instalowalem z wyciagnieta bateria, podlaczonego tylko zasilaczem. Wtedy dalo sie zainstalowac winde i komp dzialal pieknie sprawnie :D Jakakolwiek proba instalacji windowsa z bateria lub bateria + zasilaczem konczyla sie freezem opisanym w poscie powyzej :( Tak ze na stacjonarke ten komp nadaje sie swietnie... Edytowane przez R_I_P_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pomoglo :/ CO zauwazylem za to.. ze wiesza sie instalator windowsa zawsze w tym samym miejscu - tj. tam gdzie wybieramy rodzaj klawiatury walute etc. DOchodzi do tego okna - zwis - i to taki ze wylaczyc go moge tylko wyjmujac baterie... Probowalem rowneiz zainstalowac win 98se - nawet sie instalator nie wlaczal tylko praktycznie od razu zwis. Na tym laptopie byl preinstalowany linux... zastanawia mnie czy testowali na nim prace tego laptopa...

Cos czuje kolejna wyprawe do mm dzisiaj i wymiane na lepszego laptopa z doplata pewnie...

TAK instalowalem z wyciagnieta bateria, podlaczonego tylko zasilaczem. Wtedy dalo sie zainstalowac winde i komp dzialal pieknie sprawnie :D Jakakolwiek proba instalacji windowsa z bateria lub bateria + zasilaczem konczyla sie freezem opisanym w poscie powyzej :( Tak ze na stacjonarke ten komp nadaje sie swietnie...

To opcja nr 2 - wyłącz obsłube ACPI w biosie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erm... nie ma takiej opcji...

Mysle że może chodzić o schemat zasilania, podaje linki do artykułów MS:

http://support.microsoft.com/?kbid=299340

http://support.microsoft.com/?kbid=309283

http://support.microsoft.com/kb/810903/pl

http://support.microsoft.com/kb/216573/pl

 

u mnie w biosie jest mozliwość wyłączenia ACPI, nie wiem dlaczego u ciebie nie ma ?!?

kwestia druga to jak zainstalujesz system bez baterii, to sprawdz jak masz schematy zasilania w menadzeze urzadzeń -> komputer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoglo przytrzymanie f5 na poczatku instalacji windowsa i wybranie Standardowy komputer PC ...

Normalnie LOL.

 

UPDATE:

Niestety tylko czesciowe zwyciestwo :/

wsyzstko ladnie dziala ale:

1) nie widzi baterii - wiec nie wiem ile zostalo

2) prawdopodobnie nie dziala acpi.

3) nie dziala karta wi-fi :/

 

WRRRRRRRRRRR

Edytowane przez R_I_P_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AHAHHA D Z I A Ł A !

Rozwiazanie okazalo sie dosc banalne... Update biosu!

Swoja droga wkur..jace jest ze po zakupie laptopa trzeba updatowac w nim bios... Podejrzewam ze wuja kupujac go nie zakladal takiego przypadku :) Anyway.. dziekuje wszystkim za pomoc :)

Edytowane przez R_I_P_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dość przewrotną rade-sgadaj sie z kimś z takim samym/podobnym acerem i niech ci zrobi obraz swojej windy czy tej ukrytej partycji z sysem-mozę acer sam jakoś lekko winde preparuje,zeby jaj nie było..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam dość przewrotną rade-sgadaj sie z kimś z takim samym/podobnym acerem i niech ci zrobi obraz swojej windy czy tej ukrytej partycji z sysem-mozę acer sam jakoś lekko winde preparuje,zeby jaj nie było..

w 100% sie z Tobą zgadzam, przerabiałem to samo na swoim FS, producenci lapków dodają cos do instalacji wina, sprawdzalem kilka wersji instalacyjnych i tylko z tymy dostarczonymi od producenta nie bylo zadnych problemow.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...